Zpět

Bakterie, které dobijí vaše baterie. Superhuman Kimchi jich má miliardy.

Pozdní léto a nadcházející podzim k fermentaci přímo vybízí. Mít v lednici pár sklenic kvašené zeleniny, je ta nejlepší příprava na chladné měsíce. Fermentovaná zelenina totiž dodá tělu potřebné vitamíny, minerály i energii.

Víte, proč je kvašená zelenina tolik zajímavá z pohledu střevního mikrobiomu?

Jednak proto, že bakterie se na ní vyskytují zcela přirozeně a pak také z toho důvodu, že sama představuje prebiotickou vlákninu, kterou se bakterie živí. A když je spolu zavřete do sklenice a dáte na teplé tmavé místo, bakterie se díky mléčnému kvašení, tedy fermentaci, krásně namnoží. Zkrátka ráj pro náš mikrobiom. S naší fermentovanou zeleninou jsme šli však ještě o kousek dál, přidáváme do ní totiž osvědčené kmeny bakterií Superhuman.

Proč přidáváme Superhuman do kvašených výrobků, které již bakterie obsahují?

Odpověď je jednoduchá. Baví nás vyrábět vysoce funkční fermentované výrobky z kokosu, pro které jsme na trhu hledali ty nejlepší probiotické kultury. A našli jsme je v USA pod názvem Superhuman. Naše fermentované Superhuman produkty díky nim spojuje obrovské množství probiotických kultur. Věříme, že tyto probiotické kultury nemají konkurenci, tak proč je nepřidat i do fermentované zeleniny, kterou bakterie tolik milují?

Kimchi stokrát jinak

Kimchi je tradiční korejský pokrm, který se podává nejčastěji jako příloha k jídlům. Základem je čínské zelí, mrkev, bílá ředkev, jarní cibulka, zázvor, česnek, tamari omáčka a samozřejmě chilli. Vyrobit se dá nicméně z ledasčeho. Ti, kdo nemusí ostrou chuť klasického Kimchi možná uvítají naše Superhuman Greenchi a Superhuman Flowerchi . V zeleném Superhuman Greenchi dominuje chuť kopru, při výrobě barevného Superhuman Flowerchi zase k základu z čínského zelí přidáváme brokolici, kukuřici a červenou papriku.

Proces fermentace u našich produktů probíhá za optimálních podmínek. Teplota při kvašení simuluje teplotu ve střevech, která bakteriím pomáhá množit se. Pečlivě vybraná a omytá zelenina se tak fermentuje v mírně slaném nálevu při plus mínus 38 stupních po dobu 12 hodin. 

Vyrobit si samozřejmě můžete i vaše vlastní variace podle toho, co je zrovna sezónní

Zkuste fermentovat třeba dýni hokaido, kedlubnu, mrkev a koriandr. Po našem vzoru můžete taky přidat Superhuman probiotika, a dodat tak vašemu produktu ještě více energie.

Superhuman probiotika totiž obsahují pestrou škálu bakterií, díky kterým jsme navýšili jejich obsah na aktuálních pětadvacet miliard probiotických kultur v jedné sklenici fermentované zeleniny. To už je číslo, které si jen stěží lze představit. Nicméně víme, že množství a diverzita těchto mikroskopických tvorů prospívá našemu organismu v udržení rovnováhy a posiluje naši imunitu.

Kimchi můžete přidat v podstatě k čemukoliv, k čemu si běžně dáváte třeba salát, kompot nebo okurku. My jej s oblibou přidáváme také do našich tortill, dodá jim osvěžující výraznou chuť. Kimchi je však pomocníkem také při rychlém vaření. Pro zachování bakterií nicméně přidáváme až na hotový pokrm. Vyzkoušejte třeba rýži s tempehem a kimchi. Místo tempehu můžete použít i tofu.

Rýže s tempehem a kimchi

Nelamte si hlavu s vařením. Vyzkoušejte náš rychlý tip.

Čas přípravy: 30 minut, náročnost 1, počet porcí 2

Ingredience

  • 1 balení tempehu nebo tofu
  • 0,5 hrnku rýže basmati
  • 3 lžíce Superhuman Kimchi
  • kokosový olej
  • špetka soli
  • 3 lžíce černého sezamového semínka

Postup

Rýži uvaříme se solí do měkka. Opražíme semínka na kokosové oleji jemně osmahneme na plátky nakrájený tempeh nebo tofu. Na rýži položíme nejprve kimchi, poté tempeh a nakonec posypeme sezamem.

Fermentace je hračka, vyzkoušejte ji i vy a zařaďte kvašené produkty do stravy nejlépe několikrát denně. Posílíte tím nejen svou imunitu, ale i radost, sílu a vděčnost.