Zpět

Inovace cocofiru - Biotic, v čem je jiný?

Už jste je zkusili? Naše nejmladší přírůstky do kokosové flotily? Řeč je o technologicky inovované variantě Cocofiru s přívlastkem Biotic, kterou jsme uvedli letos na konci léta.

Možná si říkáte, v čem je vlastně ten rozdíl a jak je možné, že novinka stojí míň, než starší verze? Jde pořád o fermentované BIO produkty z kokosů se stejnými příchutěmi…

To je legitimní otázka a my jsme se proto rozhodli vnést do naší produktové inovace trochu světla. Začneme ale pěkně postupně.

Starší brácha Symbiotic 

Slovo mikrobiom vzniklo spojením řeckých slov s významem malý a život. A těchto malinkatých životů je v našich již dobře známých čtvrtlitrových Natural Symbiotic Cocofirech BIO 75 miliard. Minimálně. Čísla totiž uvádíme vždy raději v nižších hodnotách, kdyby se někdo rozhodl bakterie přepočítat :).

Když rozmixujeme kokosovou vodu z mladého kokosu s dužinou, vznikne enzymatický koktejl plný polyfenolů, které jsou skvělé jak pro nás, tak pro bakterie, jež do směsi přidáváme. No a když směs trochu zahřejeme, bakterie se dokonale namnoží a vznikne nepasterizovaný Cocofir v RAW kvalitě, který je rájem pro váš mikrobiom.

Je skutečně živý a bakterie se v něm čile množí až do poslední chvíle. I proto může déle zrající Symbiotic Cocofir po otevření vybuchnout, především pokud jde o ovocné Symbiotic Cocofiry, na kterých si bakterie obzvlášť rády pochutnají. 

A tak jsme se rozhodli experimentovat a hledat cestu zlatého středu. Výsledek? Surovinově i technologicky to nejlepší, co dokážeme vyrobit.

Biotic. Kamarád na každý den

Umíte si představit lepší začátek dne než s kamarádem, který vám dodá energii i radost? 

No a takový kamarád logicky nepřekvapí občasným vybouchnutím. Je to prostě stálice na každý den, pro všechny a do každého počasí. Blahodárné účinky se totiž projeví nejvíce právě při každodenní konzumaci.

Biotic Cocofiry jsou oproti Symbiotic verzi šetrně pasterované, jsou tak chuťově stálejší a obsahují méně bakteriálních kmenů. Naše oblíbené probiotické superstar Superhuman Probiotics nicméně zůstávají i v Bioticu. Přidáváme je totiž do směsi až po pasterizaci. 

Obsažené kmeny Lactobacillus reuteri mají mnohé nejen zdravotní přínosy, neboť působí na naši náladu a přináší radost. Vláknina galaktomanan bakterie chrání před kyselým prostředím v žaludku. Díky tomu do střev doputují stále aktivní.

Nový kabátek a špetka cukru

Nutno také zmínit, že starší Symbiotic Cocofir obsahuje více kokosové vody, čili fermentace je nastartovaná cukrem právě z ní. Oproti tomu do novinky Biotic přidáváme pro nastartování fermentace fermentační startér. U neochucené verze je to třtinový cukr, u ovocných variant je fermentačním startérem ovocné pyré a třtinový cukr, který bakterie využijí. Třtinového cukru zůstává v produktu půl gramu na sto mililitrů.

Aby se vám bráškové Symbiotic a Biotic nepletli, pořídili jsme Bioticu nezaměnitelnou barevnou papírovou etiketu. Ta jde navíc krásně dolů, pod tekoucí vodou slepení zabere jen pár vteřin. I díky nové etiketě se nám náklady na výrobu Biotic Cocofiru podařilo trochu snížit. 

Jak postupně připravit střevo své i těch nejmenších

Cena, sladší chuť a nižší obsah bakterií. To všechno jsou faktory, které dělají z Bioticu přívětivou vstupní bránu do světa fermentů. A to i pro ty nejmenší, tedy miminka od čtyř až šesti měsíců.

Neochucený Biotic jim chutná! Podáváme jim jej po lžičce, třeba té naší z ebenového dřeva, a připravujeme tak zažívací trakt dítěte. Po osmi měsících pak nabízíme dětem větší množství, můžeme přejít na varianty s příchutí, Symbiotic Cocofir či Cocoguard. I s těmi však doporučujeme začít postupně. Pasterizovanou Natural Primebiotic Cocoguard BIO verzí Cocoguardu střeva dobře připravíte na silnější nepasterizovaný Natural Symbiotic Cocoguard BIO.

Tak snad máte už jasno a nic tak nebrání pustit se na divokou jízdu na vlně kokosů! Vyzkoušejte si s Cocoguardy trochu pohrát. Přidejte je do smoothie, do vloček, které díky nim netřeba vařit nebo připravte Prebiotickou chia snídani plnou ovoce.