Státní svátek 28.10. - Nedoručujeme a neodesíláme

Kombucha – Posvátná bazalka (Tulsi)

207 Kč
207 Kč/za kus

Stále máme skladem menší balení, najdete ho tady

Bazalka posvátná neboli Tulsi, právoplatně přezdívaná „královna ajurvédských bylin“, je známá bylinka, jejíž blahodárné účinky využívali již naši předkové před mnoha tisíci lety. Ve spojení s osvěžující perlivou kombuchou vytváří neodolatelnou kombinaci, ve které se snoubí intenzivní bylinná až zemitá chuť s nádechem tajemna.

Zjistit více ↓

O produktu

Tato kombucha vznikla kombinací zeleného čaje Gunpowder a bylinky bazalky posvátné. Na první pohled nenápadná aromatická bazalka posvátná má nezaměnitelnou bylinnou vůni a chuť, díky které s kombuchou tvoří ideální pár. Název Tulsi, jak se tato rostlina přezdívá, v hindštině znamená svatá rostlina. V Indii je tato bylinka často pěstována před vchodem do domu, jelikož Indové věří, že má magický vliv nejen na lidské tělo, ale i na naše obydlí. Blahodárný vliv bazalky posvátné na lidský organismus dokládají i moderní medicína a vědecké výzkumy. Několikanásobně potvrzeny byly její antidepresivní a neuroprotektivní (tedy „ochranné”) účinky na nervový systém. Nedávné studie naznačují, že bazalka posvátná může mít mnoho dalších účinků na naše tělo, počkejme si tedy na jejich výsledky a mezitím si tyto účinky můžeme vychutnat, aniž bychom je vědomě znali.

Zelený čaj Gunpowder je bohatý na přírodní stimulující látky, které podporují bdělost a koncentraci. Díky fermentaci se navíc využitelnost těchto látek ještě zvyšuje. Tato kombucha vás tedy přirozeně osvěží, povzbudí vaše smysly a poskytne hydrataci vašemu tělu, které vám za ni poděkuje vyšší schopností koncentrace a přílivem energie.

Fermentované potraviny podporují zdraví a sílu našeho střevního mikrobiomu díky obsahu přátelských probiotických bakteriálních kmenů. Kombucha obsahuje miliardy těchto bakterií a kvasinek, je tedy vhodným nápojem pro posílení symbiózy ve střevech, a tím i harmonie celého organismu.

Tato kombucha je nepasterizovaná a nefiltrovaná, díky čemuž si zachovává maximum výživných látek.

Kombucha je lehce alkoholická (obsahuje 0,5–1,2 % alkoholu, který přirozeně vzniká při fermentaci).

Objem: 1 000 ml

Složení

Nálev ze zeleného čaje a tulsi 96 % (pitná voda, zelený čaj, tulsi), cukr, kvasinkové kultury, bakterie mléčného kvašení. Přirozeně obsahuje oxid uhličitý a alkohol (0,5 – 1,2%).

Výživové hodnoty