• Novinka

Mladý kokosový ořech Nam Hom BIO

109 Kč
109 Kč/za kus
Čerstvý a přirozeně sladký mladý kokos v bio kvalitě. Tento kokos odrůdy Nam Hom z Thajska je plný osvěžující kokosové vody i mladé kokosové dužiny. Odrůda Nam Hom patří mezi nejsladší kokosové odrůdy na světě, jedná se tedy o jednu z nejlahodnějších variant mladého kokosu.
Zjistit více ↓

O produktu

Procházet se po pláži, slunit se na lehátku, užívat si čerstvý mořský vzduch, vstřebávat každý paprsek hřejivého slunce a u toho ležérně popíjet příjemně sladkou a osvěžující vodu z čerstvě utrženého mladého kokosu. Zní to jako sen? Nemusí být! Do Thajska vás sice nevezmeme, ale přivezli jsme kousek Thajska za vámi!

Vysoce kvalitní bio mladé kokosy pro vás s láskou pěstujeme na thajské organické farmě. Po sklizni putují do rukou tamních kokosových mistrů, kteří z kokosů osekají část jejich slupky. To proto, aby byla jeho přeprava a následné otevírání sekáčkem či kokovrtem jednodušší. Nedlouho po této úpravě kokos vyráží na cestu do České republiky, kde se krátce zastaví v našem skladu. Tam jej šetrně zabalíme, přidáme do balíčku s dalšími dobrotami a kokos se následně vydává na cestu k vám, aby vám přinesl radost a osvěžení. Mladý thajský bio kokos je pěstován a zpracováván zcela bez chemického ošetření. 

Kokosová voda, které každý kokos obsahuje zhruba 300-400 ml, je cenná přírodní tekutina plná živin. Pyšnit se může obsahem minerálů v čele s draslíkem, fosforem, sodíkem a hořčíkem, což z ní dělá unikátní iontový a hydratační nápoj. Bohatá je také na polyfenoly, což jsou antioxidanty, které mají blahodárný vliv na celé naše tělo.

Kokosová dužina, v každém kokosu obsažená v množství zhruba 100-150 g, je rovněž kvalitním zdrojem polyfenolů. Dužina z mladého kokosu obsahuje také vysoké množství prebiotické vlákniny galaktomanan, která je skvělou výživou pro probiotické bakterie v lidském střevě, jež se podílí na tvorbě zdravého střevního mikrobiomu.

Tento bio kokos je v raw (bez ošetření vysokou teplotou) a bio kvalitě.

 

Jak otevřít mladý kokos?
Návod na otevření sekáčkem najdete tady.
Kokos lze také snadno otevřít nástrojem Kokovrt, který najdete tady.

Trvanlivost: Minimálně 14 dní od data dodání.

Složení

bio kokosová voda a dužina (bio kokosový ořech)

Výživové hodnoty

CZ-BIO-002 Zemědělská produkce mimo EU BIO – produkt ekologického zemědělství