Blog

Chaga, reishi, outkovka: slavné adaptogenní houby rostou i u nás!

Medicinální houby se v posledních letech těší stále větší oblibě. Málokdo však tuší, že spousta těchto houbových pokladů roste i u nás. Pojďme si ukázat tři nejznámější, říct si, proč se na jejich sběr vypravit a jak s nimi jednoduše obohatit jídlo. 

Autorka článku: Denisa Šimlová

Celý článek

Chaga, reishi, outkovka: slavné adaptogenní houby rostou i u nás!

Medicinální houby se v posledních letech těší stále větší oblibě. Málokdo však tuší, že spousta těchto houbových pokladů roste i u nás. Pojďme si ukázat tři nejznámější, říct si, proč se na jejich sběr vypravit a jak s nimi jednoduše obohatit jídlo. 

Autorka článku: Denisa Šimlová

Jídelníček u dětí (nejen) s ABKM: Jak ho zpestřit?

Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) patří mezi nejčastěji se vyskytující potravinové alergie u malých dětí, která se v 90% případů projeví už v prvních 3 měsících života. Velkou výhodou však je, že v dnešní máme opravdu době velkou škálu potravin, které mléčné výrobky nahradí. Které alternativy mléčných výrobků zvolit? A jak mohou přirozené fermenty a probiotika pomáhat se zažívacími potížemi u dětí? Přečtěte si názor MUDr. Terezy Sochorcové, která stojí za projektem Léčím děti.

Autorka článku: MUDr. Tereza Sochorcová, @lecimdeti, www.lecimdeti.cz

Biotic Cocoguard očima lékařky a maminky

Proč je vhodné zařadit Biotic Cocoguard do jídelníčku pravidelně? S jeho benefity a informacemi z lékařských studií vás seznámí MUDr. Veronika Honzíková, praktická lékařka pro dospělé s holistickým medicínským přístupem, kterou na sociálních sítích najdete pod přezdívkou „nenormální doktorka“.

#pečujiomikrobiom

Tento všeříkající hashtag zaštítil novoroční výzvu WILD & COCO, která měla za úkol inspirovat. K malým změnám v jídelníčku a tvorbě návyků podporujících zdraví střevního mikrobiomu. K výzvě jsme přizvali známé osobnosti a odborníky na zdraví a výživu. S kým jste se mohli seznámit a jaké tipy na stravu vám předali?

Rozhovor s Kateřinou Kultovou: Miluju, když druhým pomáhám bořit předsudky o rostlinném jídle.

Vystudovala sice nutriční terapii, ale brzy přišla na to, že se chce k jídlu postavit jinak – v zástěře a s nožem v ruce. Kuchařka Kateřina Kultová si nás získala svým unikátním pohledem na suroviny, unikátním přístupem k samotnému tématu jídla a vášní pro fermentaci. Vaří z čistě rostlinných surovin a inspiruje druhé k tomu, aby to také zkusili a našli si láskyplný vztah k prožívání i přípravě jídla. Co najdete v její spižírně a jak s vařením vůbec začala?

Rozhovor s Eliškou Ehrenbergerovou: „Nevěřím na konkurenci. Každý jsme unikát a když dva dělají to stejné, není to to samé.“

Eliška Ehrenbergerová je populární instruktorkou Wim Hof metody, která (nejen) Prahu okouzlila svým úsměvem a jedinečným přístupem ke chladovým tearpiím a práci s dechem. A okouzlila také nás, takže jsme se s ní propojili a zeptali se jí na pár osobních otázek. Poznejte Elišku blíž a nechte se inspirovat její autenticitou a péčí o sebe sama.

Rozšiřujeme tým o obchodní i výrobní specialisty.

Hledáte práci, ze které budete odcházet nabití a plni radosti? Odpovědnost, která vám poroste pod rukama a vy budete postupně měnit svět?

Rozhovor s Michalem Grusem: „První tempeh jsem dělal v troubě…“

Michal Grus vyrábí pro WILD & COCO svůj jedinečný čočkový a hrachový tempeh, který brzy doplní také varianta z české lupiny. Jak se Michal dostal k výrobě tempehu a proč by se podle něj měl stát součástí pravidelného jídelníčku?

Veronika Allister a pár biohackerských tipů na spokojenější bytí

S příchodem nového roku často přichází na mysl téma ZMĚN. Být ochotný věci měnit k lepšímu a růst je, podle nás, součástí spokojeného života. Jak na cestě seberozvoje dojít co nejdál a přetvarovat pozitivní změny do konzistentních a každodenních návyků? Nechte se inspirovat Veronikou Allister, zakladatelkou společnosti Systers, se kterou v našem rozhovoru dotýkáme základů biohackingu, tématu stresu i střevního mikrobiomu.

Vánoce: období plné blikajících světýlek nebo čas pro klid a posvátnou atmosféru?

Ulice se s příchodem svátků rozsvítí hvězdami, stromečky a dekoracemi všeho druhu. A přitom se nacházíme v období, kdy je největší tma a kdy by se hodilo spíše ubrat a podívat se do sebe. Můžeme si vybrat: buď naskočíme na tepající a rychlou flow, která je cítit hlavně ve velkých městech a nákupních centrech, nebo se ztišíme, uvnitřníme a oddáme se přirozenému cyklu přírody. Jak chcete letošní svátky prožít vy? A jak vám s vnitřním klidem během svátků pomůže funkční strava

Autorka článku: Kateřina Rae

Pět tipů na smysluplný dárek

Hledáte tipy na smysluplnou nadílku a dárky, na které se nepráší? Ve WILD & COCO jsme pro vás vymysleli hned několik variant, se kterými potěšíte všechny věkové kategorie i osobnosti. Každý z našich vánočních balíčků je cenově zvýhodněný nebo obohacený o malý dárek. Užijte si jejich vybírání a nezapomeňte udělat radost i sami sobě.

Tradiční houbový kuba podle Adama z Hostiny

Připravte si (ne)tradičního vánočního kubu podle Adama Novotného, zakladatele projektu Hostina. Hostina stojí za čistě rostlinnými gurmánskými zážitky, které s veřejností sdílí během svých pop-up večeří, cateringů či na kurzech vaření a dalších eventech. V Hostině kladou důraz na kvalitu, lokálnost a sezónnost surovin i zero waste přístup. A to nás na nich zkrátka baví a inspiruje. Ale teď už na recept, do kterého Adam zapojil náš tempeh, Cocoguard a Black Tahini! Připraveni na nové chutě?