• Novinka

Kombucha – Posvátná bazalka (Tulsi)

69 Kč
69 Kč/za kus
Skladem, předpokládané doručení: pozítří
Možnosti dopravy

Bazalka posvátná neboli Tulsi, právoplatně přezdívaná „královna ajurvédských bylin“, je známá bylinka, jejíž blahodárné účinky využívali již naši předkové před mnoha tisíci lety. Ve spojení s osvěžující perlivou kombuchou vytváří neodolatelnou kombinaci, ve které se snoubí intenzivní bylinná až zemitá chuť s nádechem tajemna.

Zjistit více ↓

O produktu

Tato kombucha vznikla kombinací zeleného čaje Gunpowder a bylinky bazalky posvátné. Na první pohled nenápadná aromatická bazalka posvátná má nezaměnitelnou bylinnou vůni a chuť, díky které s kombuchou tvoří ideální pár. Název Tulsi, jak se tato rostlina přezdívá, v hindštině znamená svatá rostlina. V Indii je tato bylinka často pěstována před vchodem do domu, jelikož Indové věří, že má magický vliv nejen na lidské tělo, ale i na naše obydlí. Blahodárný vliv bazalky posvátné na lidský organismus dokládají i moderní medicína a vědecké výzkumy. Několikanásobně potvrzeny byly její antidepresivní a neuroprotektivní (tedy „ochranné”) účinky na nervový systém. Nedávné studie naznačují, že bazalka posvátná může mít mnoho dalších účinků na naše tělo, počkejme si tedy na jejich výsledky a mezitím si tyto účinky můžeme vychutnat, aniž bychom je vědomě znali.

Zelený čaj Gunpowder je bohatý na přírodní stimulující látky, které podporují bdělost a koncentraci. Díky fermentaci se navíc využitelnost těchto látek ještě zvyšuje. Tato kombucha vás tedy přirozeně osvěží, povzbudí vaše smysly a poskytne hydrataci vašemu tělu, které vám za ni poděkuje vyšší schopností koncentrace a přílivem energie.

Fermentované potraviny podporují zdraví a sílu našeho střevního mikrobiomu díky obsahu přátelských probiotických bakteriálních kmenů. Kombucha obsahuje miliardy těchto bakterií a kvasinek, je tedy vhodným nápojem pro posílení symbiózy ve střevech, a tím i harmonie celého organismu.

Tato kombucha je nepasterizovaná a nefiltrovaná, díky čemuž si zachovává maximum výživných látek.

Kombucha je lehce alkoholická (obsahuje 0,5–1,2 % alkoholu, který přirozeně vzniká při fermentaci).

Objem: 330 ml

Složení

Nálev ze zeleného čaje a tulsi 96 % (pitná voda, zelený čaj, tulsi), cukr, kvasinkové kultury, bakterie mléčného kvašení. Přirozeně obsahuje oxid uhličitý a alkohol (0,5 – 1,2%).

Výživové hodnoty