• Kombucha – Posvátná bazalka (Tulsi)

Kombucha – Posvátná bazalka (Tulsi)

Bazalka posvátná neboli Tulsi, právoplatně přezdívaná „královna ajurvédských bylin“, je známá bylinka, jejíž blahodárné účinky využívali již naši předkové před mnoha tisíci lety. Ve spojení s osvěžující perlivou kombuchou vytváří neodolatelnou kombinaci, ve které se snoubí intenzivní bylinná až zemitá chuť s nádechem tajemna.

Zjistit více ↓
77 Kč
Za tento produkt získáte 3 Cococredity
Skladem. U Vás bude pravděpodobně 21. 5. 2024.
Možnosti dopravy

Tato kombucha vznikla kombinací zeleného čaje Gunpowder a bylinky bazalky posvátné. Na první pohled nenápadná aromatická bazalka posvátná má nezaměnitelnou bylinnou vůni a chuť, díky které s kombuchou tvoří ideální pár.

Název Tulsi, jak se tato rostlina přezdívá, v hindštině znamená svatá rostlina. V Indii je tato bylinka často pěstována před vchodem do domu, jelikož Indové věří, že má magický vliv nejen na lidské tělo, ale i na naše obydlí. Blahodárný vliv bazalky posvátné na lidský organismus dokládají i moderní medicína a vědecké výzkumy. Několikanásobně potvrzeny byly její antidepresivní a neuroprotektivní (tedy „ochranné”) účinky na nervový systém. Nedávné studie naznačují, že bazalka posvátná může mít mnoho dalších účinků na naše tělo, počkejme si tedy na jejich výsledky a mezitím si tyto účinky můžeme vychutnat, aniž bychom je vědomě znali.

Zelený čaj Gunpowder je bohatý na přírodní stimulující látky, které podporují bdělost a koncentraci. Díky fermentaci se navíc využitelnost těchto látek ještě zvyšuje. Tato kombucha vás tedy přirozeně osvěží, povzbudí vaše smysly a poskytne hydrataci vašemu tělu, které vám za ni poděkuje vyšší schopností koncentrace a přílivem energie.

Fermentované potraviny podporují zdraví a sílu našeho střevního mikrobiomu díky obsahu přátelských probiotických bakteriálních kmenů. Kombucha obsahuje miliardy těchto bakterií a kvasinek, je tedy vhodným nápojem pro posílení symbiózy ve střevech, a tím i harmonie celého organismu.

Tato kombucha je nepasterizovaná a nefiltrovaná, díky čemuž si zachovává maximum výživných látek.

Kombucha je lehce alkoholická (obsahuje 0,5–1,2 % alkoholu, který přirozeně vzniká při fermentaci).

Složení Kombucha – Posvátná bazalka (Tulsi)

Nálev ze zeleného čaje a tulsi 96 % (pitná voda, zelený čaj, tulsi), cukr, kvasinkové kultury, bakterie mléčného kvašení. Přirozeně obsahuje oxid uhličitý a alkohol (0,5 – 1,2%).

Výživové hodnoty

   
Kalorie 12
Celkový obsah tuků <0,1 g
Nasycené <0,01 g
Sůl  <0,01 g
Sacharóza  <0,1 g
Sacharidy 2,9 g
Z toho cukry 2,7 g
Bílkoviny <0,1 g

Hodnocení

Tadeáš 18. 3. 2024

Je to zážitek, někdy to člověka postříká, ale aspoň je vidět, že je to pěkně nakvašené. Vyhovuje mi to hlavně proto, že to není přeslazené jako všechny kupované nápoje na trhu. Takže palec nahoru!

Kristina Maixnerová 4. 3. 2023

V plachu je nápoj natlakovaný a po otevření uzávěru vybuchne a polovina nápoje vás potřísní i celou místnost, plus nenávratně vyteče! Otřesný obal! Dříve bývala ve skle, co je v plachu, přestala jsem kupovat!

Hana K. 20. 3. 2022

Nejlepší příchuť, kupuji pravidelně.

Nikola 15. 3. 2022

Trosku netradiční příchuť, ale příjemná změna!🥰

3,8
4 hodnocení
Napište recenzi