• Startovací balíček na výrobu Cocoguardu (malý)
 • Startovací balíček na výrobu Cocoguardu (malý)
 • mražené

Startovací balíček na výrobu Cocoguardu (malý)

Domácí zážitek, který je návykový. Vytvoříte ten nejlepší kokosový “jogurt” vašeho života. My vás touto zábavou povedeme krok za krokem. Množství, chuť i trvanlivost, to je jen na vás.

Potřebujete větší balíček?
Startovací balíček XXL (rodinný)

Už si domácí "jogurt" vyrábíte a hledáte doplňovací balíčky?
Doplňovací balíček malý
Doplňovací balíček střední
Doplňovací balíček velký

Zjistit více ↓
Vědecké potvrzení aktivních bakterií ve studii Mikrobiologického ústavu AV ČR
80 % zákazníků pociťuje více radosti při pravidelné konzumaci
BIO EASY LACTOSE FREE PLANT-BASED RAW
Mražené zboží! Omlouváme se, ale z důvodu udržení čerstvosti nelze tento produkt dopravit na všechny adresy. Zkontrolujte prosím možnosti dopravy.
1 499 Kč
Za tento produkt získáte 74 cococreditů
Panenská kokosová voda se zdržela na cestě z Thajska. Budeme ji odesílat od 28.6.2024

Cocoguard DIY starter package BIO:

20 minut práce a 7 dní radosti

Vyrábějte si doma sami radost, sílu i odolnost. Po letech experimentování s vámi sdílíme s nejlepší způsob, jak si doma vyrobit kokosový “jogurt” i “kefír”. V balíčku najdete ty nejlepší ingredience, vybavení, textový i video postup, triky a podporu.

Mladá kokosová dužina je jedinečná ingredience, která vašemu “jogurtu” dodá krémovitou strukturu, lahodnou chuť a příjemnou funkčnost, kterou poznáte na vlastní střeva. Právě kvůli tomu ji sem vozíme z dalekého Thajska a děláme to nejekologičtěji, jak je to jen možné.

"Ako výživová poradkyňa navyše s mnohými intoleranciami som už dlhšie hľadala vegánsku alternatívu jogurtu bez škrobov z čistého zloženia. Keď som ochutnala Cocoguard, zamilovala som sa do tej lahodnej kokosovej chuti. Odvtedy viem, že žiadnu inú alternatívu jogurtu už nechcem. Navyše, jeho výroba je úplne jednoduchá, zvládnete to naozaj ľavou zadnou. Cocoguard využívam nielen na raňajky, ale aj ako dresing do šalátov či pri príprave bezlepkového chleba. Odporúčam všetkými desiatimi!"

Kouzlo domácí výroby fermentovaných kokosových výrobků má několik úrovní. Vyrobíte si přesně tak hustý “jogurt” či “kefír”, jak si přejete.

Bude přesně tak sladký či kyselý, jak si přejete. Fermentující kokos můžete také doplnit dle vlastní fantazie, třeba kešu oříšky. Jeho trvanlivost bude minimálně 2 týdny. Žije ze všech nejvíce. Tím, že nikam necestuje, je stále ve stejné teplotě ve vaší lednici, si udrží plnou divokost. A to nejlepší nakonec: výroba je velmi zábavná a rychlá!

Kokosový živý doma vyrobený “jogurt” překypuje probiotickými bakteriemi, prebiotickou vlákninou, polyfenoly a enzymy z kokosové vody. Rozdíl mezi běžným rostlinným jogurtem z kelímku a jogurtem z mladého kokosu poznáte hned - mladá kokosová dužina mu dodává lehkost, je přirozeně krémovitý a pohladí ve střevech.

Když se naučíte dělat si doma vlastní kokosový “jogurt”, půjde vám v životě hned vše lépe.

Stačí vysokorychlostní mixér, ostatní dostanete od nás

“Jogurt” se vyrábí rozmixováním směsi, její následnou fermentací pomocí probiotických bakterií (čili přidáním bakterií a uložením do tepla kolem teploty lidského těla) a finálním vychlazením. Na rozmixování směsi do jemna bude potřebovat vysokorychlostní mixér, díky jemnému rozmixování pak směs lépe fermentuje. Fermentace může probíhat v troubě, sušičce anebo v termoboxu. Čím déle fermentace probíhá, tím je v “jogurtu” více probiotických bakterií a zároveň je kyselejší. Termobox vám dodáme, stejně jako dvě litrové sklenice pro příjemné uložení “jogurtu”.

V rozmixované kokosové dužině s kokosovou vodou se skvěle množí bakterie. Proto je dobré přidat tam co nejvíce těch přátelských. My vám dodáme dvě sady probiotických - Cocoguard starter a Superhuman. Každá z nich vytvoří jinou chuť jogurtu a můžete je i namixovat.

Rozmixovanou směs na jogurt můžete také doplnit o kešu pomazánku (jogurt bude takový zemštější, ořechovější) anebo třeba chia semínka (budou vám křupat mezi zuby). S hotovým jogurtem pak výborně chutná naše mražené bio ovoce, třeba takové lesní borůvky nebo višně.

Jogurt se hodí ke každodenní snídani. Díky tomu naplno využijete výhod, které přinášejí naše bakteriální kmeny Superhuman do života. Pečují totiž o vaši odolnost, energii a radost. Jak můžou probiotika vytvořit radost? V těle totiž tyto bakterie zvyšují produkci hormonů, které přináší:

 • radost – serotonin 
 • lásku a důvěru – oxytocin
 • štěstí – dopamin
 • klid – hormon GABA

Jakou mám šanci na úspěch už při první výrobě?

Většině zákazníků se podaří vyrobit skvělý Cocoguard už napoprvé. Dodáme vám detailní návod společně s popisem, čemu je dobré se vyhnout. Také jsme tu pro vás během výroby, rádi vám poradíme co a jak.

Z čeho budu Cocoguard vyrábět?

Z hluboce zamražené dužiny a vody mladého kokosu Nam Hom v bio kvalitě a probiotik. Toť vše. Výživovou hodnotu garantuje matka příroda a miliardy bakterií ve výsledném Cocoguardu.

Jak dlouho ho budu vyrábět?

Zhruba 20-30 minut budete připravovat směs na výrobu 2 sklenic (cca 1,5kg) Cocoguardu. Poté ho necháte zfermentovat, 6-12 hodin, postupně ochutnáváte, abyste zjistili, kdy je dle vašeho gusta. Pak dáte vychladit do lednice či na 30 minut do mrazáku a je hotovo.

Jaká je jeho chuť?

Krémová, nadýchaná, s kyselostí dle libosti. Při použití probiotik Superhuman bude chuť zemitější, při použití probiotik Cocoguard Starter zase květinová a kyselejší. Pro zjemnění chuti je možné také směs před přidáním probiotik šetrně zpasterizovat dle našeho návodu.

Je v něm laktóza nebo nějaké alergeny?

Vůbec. Je čistě rostlinný a přirozeně bezlepkový.

Tuky a sacharidy obsahuje v minimálním množství.

Jak dlouho mi vydrží?

Závisí na tom, jak ho uskladníte a zda do něj budete “sahat” čistou lžičkou. V teplotě 5 stupňů vydrží 2 týdny

Jak se liší od rostlinných “jogurtů” dostupných v obchodě?

Běžné rostlinné “jogurty” jsou vytvořené z cenově co nejdostupnějších ingrediencí, které je třeba vždy zpasterizovat, většinou zahustit, aby byly krémovité, a ve výsledku vznikne poměrně chutná kašička. Suroviny pro váš domácí Cocoguard vybíráme nikoliv podle nákladů, ale pro maximální chuť, funkčnost a přirozenost. Není třeba pasterizovat (kokos uvnitř neobsahuje žádné bakterie), ani zahušťovat (kokosová dužina přirozeně po rozmixování směs zahustí), navíc panenská kokosová voda dodá jogurtu šmrnc.

Jak často si mohu dopřávat domácí Cocoguard?

Pravidelným užíváním děláte svému tělu nejlépe. Účinek ale poznáte i krátkodobě, třeba při detoxu nebo jako podpora po antibiotické léčbě.

Mohou ho jíst i těhotné/kojící ženy a děti?

Ano, je vhodný pro zdravé těhotné i kojící ženy a zdravé děti. Při závažnější nemoci se prosím nejprve poraďte s lékařem.

Nějaké doporučení k první konzumaci?

Pokud nejste zvyklí na kvašené potraviny, začněte napřed s menším denním množstvím (asi 100 gramů). Pak podle citu přidávejte.

S čím a jak Cocoguard konzumovat?

Kromě jezení  jen tak je skvělý třeba s ovocem, granolou či do smoothie. Lze jej také přisladit choco spreadem, kokosovým syrupem či medem. Anebo si ho dát naslano (s olivovým olejem, kořením a solí) jako jemný dip mnoha chutí.

Jak Cocoguard a jeho domácí výroba vznikly?

Atrey, zakladatel Wild & Coco, miluje dlouhá léta smoothie, ke snídani, k obědu, i k večeři. Jednou svoje smoothie z kokosové dužiny a vody doplnil probiotiky, inspirován německou lékařkou Barbarou Miller, a nechal přes noc v teple sušičky. Směs mu tam sice explodovala, ale zbytek byl tak chutný, že to další den Atrey zkusil znovu. A po několika týdnech každodenní konzumace domácího Cocoguardu začal cítit změny ve svém těle i mysli.


Naše tipy

 • První fermentaci si naplánujte na volný den a nechte fermentovat (zrát) od rána. Díky tomu můžete zjistit, jak dlouho nechat Cocoguard fermentovat příště. Další fermentaci už pak můžete dělat přes noc.
 • Probiotika můžete doplnit i tibetskou kefírovou houbou. 
 • Čím více kokosové vody do směsi před fermentací přidáte, tím více bude váš Cocoguard perlit na jazyku. Tuhle výraznost milujeme! 
 • Cocoguard lze zamrazit. Udělejte si ho na měsíc dopředu a pak už jen postupně rozmrazujte! Po rozmražení je dobré Cocoguard krátce promixovat, aby se mu vrátila původní konzistence. 
 • Při dlouhodobém uložení (alespoň týden) v teplotě 15-20 stupňů se ze zavřeného Cocoguardu stává krém podobný tvarohu. Určitě to vyzkoušejte! 
 • Jinak ho skladujte při 1–5 °C.

Více spokojenosti, radosti a odolnosti při užívání našich fermentovaných produktů potvrdil spotřebitelský výzkum mezi 190 zákazníky z října 2021
 • 80% více radosti
 • 69% více energie
 • 54% více odolnosti

Hodnocení

Martina Vítová 10. 2. 2023

Supeeer!Trochu jsem se bála chuti,ale je vynikající.Jen jsem nechala déle fermentovat,protože máme raději kyselejší jogurty a jsme nadšeni.

Katka 19. 2. 2022

Jelikož mi byl zjištěn zánět v těle a léky bohužel nezabírají, tak jsme se rozhodla vzít zdraví do svým vlastních rukou. Přečetla jsem knihy o zánětu a s ním spojené stravování. V obchodech i v recenzích na internetu jsem hledala jogurt bez mléka, ale žádný mě tolik neuspokojil složením. Zkoušela jsem doma vyrobit jogurt bez mléka, ale bohužel se mi nedařil až jsem narazila na startovací balíček pro výrobu kokosového jogurtu a můžu říct, že jsem byla příjemně překvapena. Jogurt svojí konzistencí je velmi podobný tomu kravskému. Moje sestra, která poprvé zkoušela jogurt tohoto typu byla velmi překvapená, jak chutná. Je super, že je zapotřebí pouze kokosová dužina, kokosová voda a probiotika nic víc. Neváhejte a určitě si zakupte, stojí to za to!

5,0
2 hodnocení
Napište recenzi

Zeptejte se

Nikdo se ještě na produkt nezeptal. Buďte první!