• Zachraňte: Tempeh hrachový natural BIO 170gr

Zachraňte: Tempeh hrachový BIO

Oblíbená fermentovaná pochoutka plná bílkovin v provedení WILD & COCO! Ani nevíte, jak jsme hrdí na to, že jej tady máme. A zvlášť proto, že jsme k jeho výrobě využili čočku a hrách, přirozené superpotraviny blízké naší kultuře už od pradávna.


Tempeh se skvěle hodí na pečení, restování i coby proteinová složka do zeleninových karbanátků. Můžete jej zabalit do naší zeleninové tortilly nebo jej doplnit pohankovou focacciou.

 

Při výrobě prochází šetrnou pasterizací, aby se k vám dostal ve své nejlepší chuťové kondici.

 

Zjistit více ↓
BIO GLUTEN FREE LACTOSE FREE PLANT-BASED ZACHRAŇTE
78 Kč
Za tento produkt získáte 3 Cococredity
Minimální expirace: 4 dny

Ten tempeh!
Možná jste ho už ochutnali, ale stále nevíte, co za jeho osobitou chutí stojí. A odkud vlastně přistál na český trh a talíře (nejen) veganů? Pojďme se na to podívat:


Tempeh je původem z Indonésie, kde se vyrábí primárně z vařených a fermentovaných sójových bobů. Skrze vysoký obsah bílkovin a bohatou chuť je oblíbenou náhražkou masa a často se prodává v čisté, fermentované či uzené variantě. 

 

Jak vzniká?

Povařené luštěniny (sója, čočka, fazole, hrách) se smíchají s fermentačním startérem obsahujícím živé bakterie. Ty se pustí do práce, během které luštěniny pokryjí ušlechtilou a pro tělo prospěšnou bílou plísní. Ta je vlastně takovým hustým myceliem, které luštěniny propojí a drží při sobě ve výsledném tvaru.

 

Proč jíst tempeh?


Tempeh je bohatý na bílkoviny a prebiotickou vlákninu, která vyživuje prospěšné bakterie ve střevech a pomáhá zvyšovat jejich počet. Mnohé z těchto střevních bakterií pak produkují mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které mají příznivé účinky na střeva a naše celkové zdraví.

 

Tempeh obsahuje minerály příznivé pro kosti včetně vápníku, hořčíku a fosforu. A co je obzvlášť kouzelné je, že fermentační proces při vzniku tempehu rozkládá antinutrienty, které mohou bránit vašemu příjmu některých z těchto minerálů. Díky tomu jsou fermentované potraviny všeobecně snadněji stravitelné a živiny, které poskytují, se nám snadněji vstřebávají. 

 

A proč ho vyrábíme z hrachu a čočky?

Na našem e-shopu nenajdete tradiční sojový tempeh, ale jeho variantu z hrachu a čočky, které jsou české kultuře blízké odpradávna. Možná dokonce znáte pořekadlo Hrách a kroupy, to je hloupý, to my máme každý den… Podle WILD & COCO hrách, čočka ani kroupy hloupé rozhodně nejsou, naopak. Tyhle pra-suroviny poskytují tělu hluboké vyživení a potřebné makro i mikronutrienty.

Tak třeba takový hrách…

…je bohatý na vlákninu a patří mezi nejlepší zdroj rostlinného proteinu. Zároveň je (nejen) pro vegany důležitým zdrojem železa, které je potřebné pro tvorbu červených krvinek a transport kyslíku po těle. Hrách obsahuje také hořčík, vitamíny B a vitamín C.

 

S nízkým glykemickým indexem a vysokým obsahem vlákniny je hrách ideální pro ty, kteří potřebují sledovat hladinu cukru v krvi. Obsahuje škrob ve formě amylózy, která zpomaluje trávení a v důsledku toho může pomoci rovnováhu cukru v krvi zlepšovat. 

 

Hrách je také bohatý na rozpustnou vlákninu, která podporuje zdraví trávení, pohání prospěšné střevní mikroby, může zmírnit zácpu a pomáhá řídit  hladinu cholesterolu. Dále v něm najdete minerály jako je hořčík, draslík a vápník a vitamín C. 

 

Ale ještě nekončíme: hrách obsahuje také fytonutrienty, které chrání vaše drahé srdce a podporují kardiovaskulární funkce a také přírodní sloučeniny zvané saponiny, které vaše tělo brání před určitými typy rakoviny. Luštěniny celkově mají sílu snižovat riziko rakoviny díky vysokým hladinám antioxidantů. 


Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-peas

Složení Zachraňte: Tempeh hrachový BIO

Řepa*, žlutý hrách BIO* (66%), voda, fermentační kultury *= bio

BIO GLUTEN FREE LACTOSE FREE PLANT-BASED ZACHRAŇTE
CZ-BIO-002 Zemědělská produkce mimo EU BIO – produkt ekologického zemědělství

Výživové hodnoty

na 100 g

Energie 684 kJ / 163 kcal  
Tuky 1,2 g  
z toho nasycené 0,2g  
Sacharidy 24,7g  
Z toho cukry 2,4g  
Vláknina 0 g  
Bílkoviny 12,9g  
Sůl 0  

Hodnocení

Nikdo ještě produkt nehodnotil. Buďte první!
0,0
žádné hodnocení
Napište recenzi