Zpět

5 biohacků Atreye Rae pro podzimní sílu a zdraví

O tom, jak zdraví a spokojenosti prospívají fermentované potraviny plné probiotik, vás informujeme pravidelně. Protože nám však jde o holistický přístup, přinášíme v dnešním příspěvku pět tipů od zakladatele Wild & Coco Atreye Rae, ve kterých se dozvíte, jak zvýšit kvalitu života jinak než pouze funkčními potravinami.

Meditujete nebo to aspoň zkoušíte?

Bravo! V našich podzimních biohacking střípcích dominují tipy spojené právě s meditací. Atreyova žena Kateřina pro vás navíc připravila vedenou meditaci, kterou krásně uzavřete den. Do toho následujícího se pak probudíte jako nový člověk. Meditace je duševní hygiena, kterou bychom, stejně jako čištění zubů, měli provádět poctivě každý den. Má totiž blahodárné účinky na všech rovinách.

Věděli jste, že pravidelná meditace dokonce podporuje zdraví bakterií ve střevech? Atrey na střevní bakterie nedá dopustit a jeho posláním je předávat své znalosti dál. I proto jsme v říjnu spoustili sérii tématických setkání Secret Event, kde ověřené biohacky sdílíme při společném rautu. „Dáváme dohromady celý životní styl, kterým se zabýváme do nejmenších detailů. Chceme podpořit lidi, kteří nemají čas hledat si každý střípek mozaiky,“ říká Atrey. A jaká že je podzimní pětice finalistů?

Biohack tipy, které jsou v rodině Atreye automatizované:

1. Synctuition

Atrey již 6 let usíná jednoduše každý večer díky aplikaci Synctuition, která umožňuje naladit mozek do ideálního rozpoložení pro relaxaci. Aplikace pomocí 3D zvuků a meditací zklidňuje váš mozek a může mít pozitivní účinky na vaši intuici, spánek i radost ze života. Synctuition se používá se zavřenýma očima, v klidu, například před spaním nebo namísto odpoledního šlofíka. Může výrazně prohloubit vaši relaxaci při detoxu nebo ve stresovém období vašeho života.

Synctuition otevírá snový svět neprobádaných možností mysli a propustí vás zpět relaxovanější a s úsměvem na tváři. A pokud jdete do všeho na sto procent a myslíte to se změnou životního stylu vážně, pořiďte si Synctuition spolu s Kokosovým očistným balíčkem, který prodáváme ve třech variantách.

2. Červené brýle

Z mobilů, plochých televizorů a monitorů počítačů na naši rohovku dopadá modré světlo. To má své výhody, ale i nevýhody. Přes den napomáhá udržet pozornost, zvyšuje schopnost pamatovat si, dokonce i zlepšuje náladu. Modré světlo pomáhá regulovat cirkadiánní rytmus neboli cyklus bdění a spánku. Sledování televize nebo procházení sociálních sítí večer a v noci proto může mít na tento cyklus nežádoucí vliv. Modré světlo stimuluje mozek, zpomaluje nebo zastavuje uvolňování spánkového hormonu melatoninu. A to znemožňuje kvalitní spánek.

Modrému světlu se úplně vyhnout nelze, ale existují způsoby, jak expozici omezit. Základem je omezení času stráveného u displejů a obrazovek po západu slunce nebo alespoň dvě hodiny před zalehnutím do postele. Pokud je to nevyhnutelné, přepněte vaše zařízení do nočních módů, které modré světlo utlumí a přidají tlumené tóny oranžové. Výborným pomocníkem jsou pak červené brýle, které modré a zelené světlo blokují. Pořídíte je třeba zde. My je doma používáme už několik let. Na podzim a zimu, kdy se více svítí, je obzvlášť doporučujeme. Pamatujte na to, že dobrý spánek je základ všeho.

3. Meditační brýle Mindfold

Ranní a večerní rituály jsou něco, co v naší rodině kultivujeme již delší dobu. K těm večerním patří pětadvaceti minutová meditace v naprosté tmě, kterou umožní prohloubit brýle Mindfold. Jejich jemná pěnová textura přilne k tváři s lehkostí tak, že o nich ani nevíte. Zabrání proniknutí světla a přitom umožňuje cirkulaci vzduchu. 

Využijete je při klasické meditaci v tichu i při meditaci za doprovodu binaurální beatů a 3D zvuků z aplikace Synctuition. Pro ty, kdo mají rádi meditace vedené, připravila  šest meditačních nahrávek Kateřiny Rae. Meditace s brýlemi Mindfold pomohou uzavřít den a připravit tělo i mysl k vysněnému spánku.

4. Protahování hrudních svalů s jogovými pomůckami

 Pokud část dne pracujete na počítači, pak je otevírání hrudníku a ramen při jógových pozicích pro vás to pravé. Zlepšuje totiž držení těla a zmírňuje bolesti zad. Podporuje funkce oběžného a dýchacího systému. Záklony jsou obecně známé tím, že zvyšují energii a eliminují úzkosti či deprese. Přitom však nepatří mezi ty nejpopulárnější pozice. 

Snadnou cestu k nim nabízí současné jógové styly jako yin yoga nebo restorativní yoga, které využívají řady pomůcek a vlastností gravitace. Bez velké námahy tak umožní setrvat v pozicích delší dobu. Osobně se na jógové cihličce protahuji každé ráno a večer. Funguje to skvěle i na uvolnění napětí. Když během dne zažíváme stres, máme přirozenou tendenci stáhnout se.

Jak na protažení? 

Umístěte jednu pěnovou cihličku pod lopatky tak, aby linie hrudníku byla nejvyšším bodem celého těla. Pokud potřebujete, použijte deku, na kterou můžete položit hlavu tak, aby týlní kost byla rovnoběžně s podlahou. Zapojte kořenový zámek (mula bandhu) jemným stažením svalů pánevního dna. Pohledem k hrudi aktivujte krční zámek (jalandhara bandha). Poté začněte dýchat plným jógovým dechem ujjayi. Dejte si záležet na maximálním výdechu. Při dýchání vydávejte zvuk šumění moře, jako když hrdlem vyslovujete „há“. Čím silnější dechy, tím víc energie přivedete k hrudníku a hrudní kosti, aby se otevřely.

Pokračujte dlouhými a stálými dechy po dobu alespoň šesti minut. Poslední dvě minuty vyzkoušejte verzi s rukama nataženýma za hlavou. V případě potřeby je něčím podložte. Po dokončení vysuňte pomůcky a zůstaňte minutu ležet.

5. Očista plazmy

Ano, čtete správně. Když už dobře jíme i spíme, přesto nás čas od času postihne nějaká choroba. Na řadu pak přijde plazmový generátor. Díky tomuto přístroji mé nemoci trvají zpravidla jen 6-18 hodin. Používáme jej na rýmu, kašel i složitější problémy. Plazmový generátor je velké zařízení, které produkuje obrovskou energii, ta se nastavuje na frekvence různých bakterií a virů, které díky správně nastavenému generátoru přestávají být aktivní.  Správné nastavení je však klíčové.

Plazmový generátor je drahý přístroj, lze jej však zapůjčit nebo se objednat na detoxikaci. Ověřené máme centrum Biorezona. Plazmový generátor vnímám jako taková moderní antibiotika. Při detoxu plazmy, stejně jako při každém jiném detoxu, doporučuji podpořit ledviny a játra popíjením kokosové vody. Ledviny ocení polyfenoly z kokosové vody, játra pak podpoříte rozmixováním 1,5 lžičky Sušené šťávy z mladého ječmene s 300 mililitry kokosové vody, čímž vznikne lahodná pěna.

Tak co na 5 podzimních typů říkáte? Zkusíte je taky?

Na závěr snad jen dodáme, že věci jsou komplexnější a hlubší. Dnešní článek naťuknul jen některá z hlavních témat, která v rodině Rae fungují již řadu let, často na denní bázi. Podrobněji se rozpovídá Atrey spolu s Kateřinou v online knize, kterou nyní připravují. A byť dnes šlo jen o takovou ochutnávku, začít s vlastním experimentováním můžete hned teď. I malá změna totiž může přinést velké výsledky.