Zpět

Biotic Cocoguard očima lékařky a maminky

Biotic Cocoguard se řadí mezi fermentované potraviny a obsahuje miliardy přátelských bakterií, které doputují do našich střev a příznivě ovlivňují střevní mikrobiom. Pokud je mikrobiom v rovnováze, tedy obsahuje zdravý poměr prospěšných i škodlivých bakterii, můžou střeva vesele vykonávat všechny důležité funkce pro celostní zdraví. Střeva se podílejí na regulaci imunitního systému, na celkové psychicke pohodě produkcí serotoninu, zajišťují správné trávení a vstřebávání živin a vitamínů. 

Proč jsem si vybrala zrovna Biotic Cocoguard? 

  1. Oproti jiným jogurtům vám tento vydrží v lednici o poznání déle a to proto, že neobsahuje kvasinky.

  2. V jednom kelímku najdete až miliardu přátelských bakterií.

  3. Obsahuje pyré z mladého bio kokosu fermentované pomocí řady probiotik Superhuman. Čistší formu probiotik si snad ani neumím představit

  4. Chutná skvěle, sladko-kysele a vedle kokosové chuti můžete zvolit také višeň či mango

Péči o mikrobiom s ním dopřejete celé rodině, a to i dětem od ukončeného 6. měsíce, pro které je vhodný Biotic Cocoguard Young Coconut. 

Říkáte si, proč dávat malým dětem preventivně probiotika?

Mikrobiom a imunita se u dětí vyvíjí především prvních 1 000 dní života. Střevní mikrobiom dětí se utváří již v děloze, a to bakteriemi obsaženými v děloze matky. Následně je pro zdravý vývoj mikrobiomu velmi důležitý porod.

Při vaginálním porodu je mikrobiom dítěte při průchodu porodními cestami obohacen o řadu vaginalnich bakterii matky, což je pro zdraví dětí velmi důležité. 

Děti narozené císařským řezem, nemají tak bohatý střevní mikrobiom a vůbec neváhala bych probiotika (třeba právě v jemné formě Biotic Cocoguardu Young Coconut) v brzkém věku nasadit. 

Velmi vhodné je zařadit probiotika také u dětí, které užívají léky či antibiotika. Obecně však doplňování probiotik z dobrých zdrojů pomůže vašim drobečkům s podporou imunity a psychické pohody, takže jim neváhejte dopřát kvalitní fermentované produkty každý den.

Zdravý mikrobiom = lepší zvládání stresu a menší úzkostlivost děti v pozdějším věku.

Michiganské studie prokázaly jasnou souvislost mezi zdravým mikrobiomem kojenců a jejich reakcí na stres a projevování strachu a lekavost. Byla zjištěna souvislost mezi vývojem dětského mikrobiomu a vývojem amygdaly, což je část mozku, která je zodpovědná za emoce. Navíc zdravý mikrobiom snižuje riziko vzniku autoimunitních nemoci, ekzémů, alergií apod. 

A který z probiotických pomocníků vede u nás doma? Rozhodně mangový Biotic Cocoguard. Přeji dobrou chuť a zdravým střevům vpřed!

MUDr. Veronika Honzíková

Zdroj: ifmv.cz/jak-se-vyviji-strevni-mikrobiom-novorozence-a-jaka-probiotika-uzivat/