Zpět

KOKOSOVÝ DETOX - Aftercare

TĚLO A MYSL

Pomůže Vám, když si najdete návyky, které Vám budou co nejvíce vyhovovat. Pohyb Vám pomůže co nejdéle zůstat fit, stačí si na něj najít pouze chvilku denně. Pokud si během něj najdete i místo na otužování, Vaše tělo to zajisté ocení. Zvýší se Vám tak imunita a budete méně náchylní k nemocem. Očistná kůra Vám přinese lepší porozumění sobě samému, zkuste se díky tomu sami sebe zeptat, které návyky máte ze svého každodenního života vyřadit. Emoce máme každý a není třeba se jim bránit - zkuste jim tedy dát volný průběh, abyste se nezatěžovali skrytými pocity. Zároveň zkuste uklízet více jak doma, tak i ve svých vztazích. Uvidíte, jak bude všechno rázem jednodušší.

KOKOSOVÝ DETOX - Aftercare

JÍDLO

Co se týče stravování, snažte se pít co nejkvalitnější vodu a jíst co nejpřínosnější jídlo pro Váš nový styl života. Zkuste si například udělat domácí kokosový či semínkový jogurt a sníst ho nalačno - podpoříte tak svou obnovenou zdravou mikroflóru. Jeho příprava Vám zabere pouze kolem půl hodiny týdně a pak už si můžete užít příjemný pocit při jeho konzumaci. Přidávání běžného jídla do jídelníčku po malých částech a pomalu Vám zajistí co nejdelší oázu pro tělo a duši a zároveň zajistíte svému tělu přínos potřebných vitamínů. Pokud chcete jít ještě dál zkuste omezit lepek, mléčné výrobky, maso, bílý i jiný cukr a snažte se nesolit. Tyto látky Vaše tělo zatěžují a jejich konzumace v omezeném množství Vašemu tělu jenom prospěje. V obchodě se porozhlédněte po kvalitních zelených superfoods, potravinách v biokvalitě, fermentovaných nepasterizovaných potravinách, mladých kokosech ale zároveň zkuste nekupovat moc ovoce. Myslete i na to, že pro znásobení přínosu pro Vaše tělo je třeba konzumovat jednoduché či složené cukry jen v malé míře. Nejlepší je energii přijímat z tuků - kokosového oleje, kvalitních ořechů, avokáda a oliv.

Když dostanete chuť na smoothie, zkuste ho chvíli převalovat v ústech. Bude se Vám tak výrazně lépe trávit. Při jídle není třeba se vždy najíst dosyta - stačí jíst do půlky žaludku. Hlad zaženete tím, že budete dobře žvýkat ale zároveň se nepřejíte. Skleničku vody zkuste vypít již 15 minut před jídlem a po něm zkuste nepít cca hodinu a půl - pití zředí Vaše žaludeční šťávy a rychleji by se tak dostavil opět pocit hladu. Před spaním je lepší 5 hodin nejíst, abyste si zajistili co nejkvalitnější spánek a aby se Vám dobře usínalo.

KOKOSOVÝ DETOX - Aftercare

POKRAČUJÍCÍ DETOX

Pokud Vám režim očisty vyhovuje, zkuste praktikovat přerušovaný půst, který je pro tělo taktéž velmi přínosný. Během něj jíte v průběhu 8 hodin denně a zbývajících 16 odpočíváte. Přepnete tak tělo do režimu spalování tuků, dlouhodobě podpoříte i svůj spánek a budete méně náchylní k depresím. Zároveň si tak odpočine i Vaše slinivka, která byla po celý život velmi zatěžovaná.

KOKOSOVÝ DETOX - Aftercare

Na závěr - ikdyž se Vám nepodaří hned změnit své návyky - mějte se pořád stejně rádi. Věříme, že tím nejlepším balzámem na duši a elixírem zdraví je sebeláska.

❤︎

1) Photo by Aleksander Fajtek on Unsplash, 2) Photo by Le Buzz on Unsplash, 3) Photo by Jacalyn Beales on Unsplash