Zpět

Kokosový úplněk pro muže i ženy

Když jsem před 15 lety nic netušil o kokosech ani o zdravém životním stylu, pracoval jsem jako manažerský konzultant a zuřivě vydělával peníze. Opravdu :-). Jednou za měsíc jsem většinou nemohl spát, byl jsem plný energie, takový přebuzený. O rok později, po procitnutí z mojí byznysové iluze, jsem shodou okolností zjistil, že tyto dny byly vždy při úplňku. Úplněk sleduje každý surfař - během úplňku je největší příliv a odliv, čili měsíc výrazně přitahuje vodu. Během úplňku se také rodí nejvíce dětí. Tělo má tendenci hromadit tekutiny. U citlivějších z nás úplněk rozdmýchává pozitivní i negativní emoce. Podle jedné japonské studie úplněk nejsilněji (překvapivě) působí na muže nad 40 let.
 
Proč se to tak děje?
Na to je řada vysvětlení, zůstaňme tentokrát u těch fyzikálních. Měsíc má přitažlivou sílu a jemně ovlivňuje geomagnetické pole země. Síla tohoto pole několik dní před úplňkem klesá, a při úplňku začne růst. Zároveň při svitu měsíce se posiluje naše podvědomé vnímání geomagnetiky. Vědci studují účinky úplňku zejména na zvířatech, protože tam lze vyloučit řadu “lidských” vlivů.
 
Jak s úplňkem pracovat?
Jste-li žena, máte to snadnější. Na předvídatelný měsíční cyklus jste pravděpodobně zvyklá. Možná už i víte něco o úplňku. Určitě vám doporučuji během úplňku odlehčit stravu, pobývat co nejvíc v přírodě a udělat si prostor na meditaci.
Jste-li muž, může pro vás být úplněk výzvou! My muži přece na úplněk nevěříme! Jak by nás mohl nějaký měsíc ovlivnit. Navíc, my muži přece nemáme žádné cykly. Z mých zkušeností to je jinak. I my cykly máme, a i naše tělo podléhá magnetickému vlivu měsíce. Proto doporučuju sledovat, jakou máte náladu, co chcete dělat, udržovat si ten den klid, řídit se intuicí. A také, pobýt v přírodě a odlehčit stravu, ideálně si dát půst.
Nejbližší úplněk bude 7.5.2020, a pro řadu z vás může být aktuální situace v ČR příjemnou podporou právě pro odlehčení si. A následující den, 8.5., je svátek, takže můžete využít síly získané “od měsíce” pro nějakou krásnou aktivitu.
 
Jak vám s tím můžeme pomoci?
V den úplňku více pijte než jezte. Během dne popíjejte kokosovou vodu, kefír a smoothie, jezte saláty. Podpořte své "kamarády ve střevech" - bakterie probiotiky.
Chcete-li se na měsíc naladit ještě více, využijte třídenní nebo desetidenný očistný balíček tak, aby poslední den očistné fáze byl v den úplňku. Čili třídenní začněte 2 dny před úplňkem, desetidenní 8 dní před úplňkem. 
K očistným balíčkům získáte s dárkovým kódem UPLNKOVASILA 30 kapslí Smart Proteinu, který vám dodá sílu. S dárkovým kódem OSLAVAPRIUPLNKU vám k tomu ještě přidáme ananasovou kokosovou vodu, se kterou úplněk oslavíte.