Low-carb závitky s domácím hummusem

Tak tohle vás bude bavit: jednoduché low carb závitky ze zeleninové tortilly zapojí rozproudí vaši hravost, můžete si je narychlo smotat i v práci a když do tvorby zapojíte děti, budou nadšené.

Číst celé ↓

čas přípravy

15 minut

náročnost

1

počet porcí

15 kusů

ingredience

postup

Překvapte sami sebe a zpestřete svůj (nebo rodinný) jídelníček něčím, co jste ještě neměli!
Tyto bezlepkové low-carb závitky můžete variovat dle chuti i aktuálního obsahu lednice.
Hodí se na oběd do práce i coby pohoštění pro přátelé a rodinu. 

Nejdřív začněte hummusem.

Do mixéru nasypte uvařenou nebo konzervovanou cizrnu (bez vody), přidejte dýňové pyré, olej a dokořeňte. Díky dýni získá hummus krásnou barvu a jedinečnou chuť. Pokud však na trhu už dýně nemají, nahraďte pyré tahini nebo jej vyrobte z vařené červené řepy! A jestli zkrátka nemáte čas, kupte si svůj oblíbený hummus a máte to. 

Teď si připravte jednotlivé ingredience na náplň.

Nakrájejte svoji oblíbenou zeleninu – my použili okurku a avokádo. A pokud chcete další zdroj bílkoviny, přidejte na proužky nakrájený hrachový či čočkový tempeh. Stačí ho opéct na pánvičce s trochou oleje a sójové omáčky.

Zeleninovou tortillu rozprostřete, namažte hummusem a na jednu stranu podél celé šířky naskládejte zeleninu a tempeh. Srolujte, nakrájejte a je to.

Obohaťte rolky probiotickým dipem!

Stačí smíchat pár lžiš Symbiotic Cocoguardu Natural se solí a bylinkami a je to. Dip není vyloženě nutný, ale pokrm krásně zpestří a podpoří vaše trávení.

 

Autorka receptu: Linda Halajová