Hlavní jídla

Dýňové mac and cheese

Podzimních darů je okolo nás mnoho: stačí je pouze zpozorovat! Jeden z nich byste rozhodně přehlédnout neměli, a to dýňové mac and cheese, které možná znáte v anglické podobě se sýrem. Dnes si však uvaříme zcela vegansky!

Číst celé →

Letní salát s ovocem a Cocomayo

Variace salátů s naší kokosovou majonézou snad nikdy neomrzí. Natož pak s ovocem, které z tradičního salátu udělá rázem netradiční. Vyzkoušejte sami!

Číst celé →

Kořeněný lilkový tatarák

Čerstvý, chutný a zdraví prospívající - to je lilkový tataráček v našem podání. 

Číst celé →

Domácí tortilly s vegan burgerem

Tortilly byste našli prapůvodně zejména ve španělské a arabské kuchyni. Dnes si je však můžete připravit s burgerem, v čisté veganské podobě, obklopenou zeleninkou a dochucenou tím nejlepším kayenským pepřem. Mňam!

Číst celé →

Dýňová polévka s kokosovým mlékem

Až se to na trzích začně opět barvit do oranžova, připravte si výtečnou veganskou dýňovou polévku, která nikdy nezevšední. 

Číst celé →

Masové kuličky s pepřovou omáčkou

Milujete jáhly? A víte, že z nich můžete vytvořit masové kuličky? Tedy, ne masové, ale "skoro" masové a výtečné!

Číst celé →

Veganský cuketový tataráček

Není tataráček jako tataráček - cuketový s Tom-či jste určitě ještě nevyzkoušeli. Tak hurá na to!

Číst celé →

Banán v těstíčku

Banány, karamel a sladké snídaně - to půjde vždy krásně dohromady, že? Vyzkoušejte banány v těstíčku, které vám můžou dělat společnost, když nedělní snídaně láskyplně provoní celý dům. 

Číst celé →

Indická dosa placka s teriyaki “masem” z mladého kokosu

Dosa - pokrm, který zná každý, kdo propadl indické kuchyni. Výživná, zdravá a bezlepková varianta chapati nebo slaných placek z pšeničné mouky. Díky fermentaci jsou nadýchané se skvěle konzistentní strukturou. Opékají se jen z jedné strany, proto jsou z jedné strany krásně křupavé a z druhé vláčné. V Indii je nejčastěji najdeme plněné brambory a zeleninou s omáčkou “masala”, odtud nejčastější slovní spojení - masala dosa. Naše dosy prošly lehkou fůzí s asijskou kuchyní a připravujeme je s teriyaki omáčkou a dužinou mladého kokosu.

Číst celé →

Studená řepná polévka Cvekolnik

Tuto původem běloruskou polévku můžeme nazývat také studeným borščem. V Litvě a Polsku je známá jako chlodnik, v Rusku spíše jako cholodnik. Základem receptu je červená řepa vařená ve slupce, nakládané okurky (i s lákem!), smetana - v našem případě Wild & Coco kokosové mléko a Yoguard. Nic však nezkazíte jakoukoliv sezonní bylinkou nebo třeba čerstvými ředkvičkami a vařeným bramborem. 

Číst celé →

Batátovo-tempehový burger s řepovou mayo

Variace vegan burgerů neberou konce - alespoň v naší kokosové kuchařce! V receptu navíc najdete tip na to, jak proměnit naší kokosovu mayo na řepovou. Nevěříte?

Číst celé →

Míchaná tofíčka s Yoguardem a tempehem

Užijme si přípravu míchaných vajíček z tofu! Díky černé soli docílíme vaječné chuti a vůně. Doplněné o tempeh s pořádnou umami chutí nadchnou nejednoho uctívače anglické snídaně. 

 

Číst celé →