Zpět

Malý průvodce ceremoniálním kakaem

Výběr ceremoniálního kakaa se na českém trhu za poslední roky rozšířil a společnost díky tomu zalila hřejivá kakaová vlna. Ale jak si vybrat, když s kakaem teprve začínáte a nikdy jste si jej nepřipravili doma? A kterým z nich se zavděčíte také dětem? Nechte se provést naším osobním výběrem, ve kterém najdete ceremoniální kakao jak pro začátečníky, tak pro pokročilé kakaové mágy.

Ritual Cacao od Vitalvibe

Naši drazí přátelé z Vitalvibe mají ve své nabídce hned 3 druhy tohoto kakaového potěšení: Boost, Simple a Calm, které vychází vstříc různorodým náladám a rozpoložením těla i duše.

Ritual Cacao Simple obsahuje všemi milovanou skořici a aroma vanilky. Hodí se pro pomalá nedělní rána a chvilky, kdy si chcete oddechnout nebo popovídat s někým blízkým svému srdci. 

Ritual Cacao Boost je kombinací raw kakaového prášku s funkčními složkami, jako je cordyceps, guarana, maca a zahřívací koření. Neváhajte si tohoto pomocníka vzít do kanceláře nebo na hory – po pár doušcích vás zaplaví hřejivá vlna energie.

Ritual Cacao Calm je kakaem ideálním na večer, protože obsahuje funkční houbu reishi a adaptogenní bylinky ashwagandu a tulsi, které pomohou zrelaxovat tělo i mysl.

Vitalvibe Cacao Ritual

Powerlogy Organic Ceremonial Cacao

Tohle kakao představuje zcela čistý a intenzivní kakaový zážitek bez přídavků koření nebo sladidel. Je tvořeno z nepražených bobů a kakaové hmoty odrůdy Criollo z Peru, které získaly gurmánske ocenění Great Taste Awards. Obsahuje vysoký podíl čistého kakaového másla a prochází detailními laboratorními testy na kontrolu ochratoxinů a aflatoxinů.

TIP: Chuť tohoto kakaa můžete zjemnit a jemně dosladit naším sušeným kokosovým mlékem. Stačí pečlivě rozmíchat pár lžiček ve vodě a poté přilít do uvařeného kakaa.

Powerlogy Cacao

Wild Cacao Ceremony

Tenhle kouzelný elixír obsahuje směs organické kakao od drobných pěstitelů v peruánské Amazonii, BIO koření, nejjemnější cukr z kokosových květů z Bali a mák, který relaxační účinky kakaa krásně doprovází. Temperamentní surová kakaová hmota z Peru je permakulturně pěstovaná a prodávaná podle zásad fair trade. Směs ve Wild Cacao Ceremony je chuťově vyvážená a hodí se pro každodenní snídaňové rituály s rodinou či přáteli.

Proč zařadit ceremoniální kakao do pravidelného jídelníčku? 

Kakaová ceremonie se může stát vaším novou relaxační technikou pro uvolnění přetažené mysli a vypuštění stresu, jelikož kakao působí díky obsahu dopaminu a tryptofanu jako přírodní antidepresivum.

Obsahuje antioxidanty, které tělo zbavují volných radikálů a velké množství flavonoidů, díky kterým pomáhá při regeneraci organismu, chrání před UV zářením, zmírňuje projevy stárnutí a snižuje riziko onemocnění kloubů.

S každým douškem přináší tělu také dávku důležitých prvků a minerálů: hořčíku, vápníku, draslíku, mědi, zinku, železa, manganu a také vitamínů skupiny B, vitamín C a E. 

19