Zpět

Naturopatie, funkční medicína a děti

Tato témata provázela náš březnový rodinný Secret Event, který vedle návštěvy naturopatky Lenky Ptáčníkové a funkčního lékaře Jana Vojáčka doprovodila živá přítomnost dětí. K čemu nás minulé setkání inspirovalo a co vás čeká na Secret Eventu 24. září?

Ohlédnutí za březnovými hosty

Funkční lékař Jan Vojáček

Jan praktikuje tzv. funkční medicínu a je autorem knih Umění být zdráv, Rozhodni se být zdráv a Umění nemoci. Stojí za ním desítky inspirativních přednášek o tom, jak se ke zdraví nejen dostat, ale jak si ho také udržet. Na Secret Eventu sdílel svoje osobní zkušenosti s péčí o zdraví a přístup, ve kterém se nemoci ptá jak na příčiny, tak na poslání, která přináší. S Janem sdílíme přesvědčení, že kvalitu svého života může podpořit opravdu každý – stačí nezapomínat na malé kroky.

Naturopatka Lenka Ptáčníková

S termínem naturopatie jste se u nás už setkali. V České republice jde o celkem nový obor, který čerpá moudrost a východiska z tradiční medicíny, funkční výživy a z práce se psychosomatikou. Nám blízkou naturopatkou je Lenka Ptáčníková, podle které je život ve zdraví životem v harmonii a svým klientům přispívá k rovnováze duše i těla bylinami, vitamíny a funkčními potravinami.

Z jarního rodinného setkání vykrystalizovaly 4 inspirativní poznatky pro spokojenější život:

 1. Děti jsou radost a můžeme se od nich hodně učit
  Žít přítomností, bezprostředně se smát, nebát se autentičnosti. Děti nám skvěle ukazují, jak si říkat o to, co opravdu chceme a netlačit se do věcí, které se nám příčí. Zkuste si teď něco představit: kdybyste zítra ráno měli vstát a začít se v něčem chovat více jako dítě (v tom nejlepším slova smyslu), co by se na vašem dni změnilo a v jaké situaci by se to projevilo?

 2. Podpořme tělo jak to jen jde
  Nepodceňujte sílu bylinek, základních suplementů, pravidelného pohybu a plnohodnotného odpočinku. A hlavně: smějte se, když se chcete smát a poplačte si, jakmile to na vás přijde. Buďte jednoduše svoji. Tenhle způsob prevence může být radostný a v případě výživy i lahodný: co takhle svá střeva každý den opečovat s porcí mangového, višňového či rybízového Cocofiru?

 3. Co děláte pro sebe, děláte pro svou rodinu
  Vaše životospráva může být inspirativní a motivovat druhé k tomu, aby se o sebe lépe starali. Na dětech to poznáme nejrychleji – zrcadlí naše chování i přístup k tělu. Ne vždycky jsme jim ideálním příkladem, ale to je v pořádku. Každý den máme další šanci udělat věci jinak, lépe a postupně se dostat do souladu se vším, co děláme.

 4. Vsaďte na jednoduchost
  Zkuste ze svého TO DO listu spíš škrtat, než do něj přidávat.
  Ať zbyde energie na ty smysluplné chvilky – třeba pozorování proudu řeky nebo mazlení s kocourem. Kouzlo a sílu jednoduchosti často podceňujeme, ale je to právě ona, která v nás může vytvořit pocit klidu a nový mentální prostor.

Další Secret Event bude už 24. září!

A tentokrát se ponese v duchu elegance a romantiky, který podpoří renesanční prostory Vily Lanna. Nachystejte si plesové šaty a pozvěte tento neotřelý celodenní brunch sobě blízkou osobu.

Lístky můžete zakoupit ZDE.

Na co se těšit?

Čeká vás křest programu Síla z jídla, který doprovodí stejnojmenná přednáška Kateřiny a Atreye Rae s praktickými tipy na snadný a funkční jídelníček. S inspirací k vyváženému stravování se přidá Zuzka Noah se svými superfood smoothies a nebude chybět ani soundhealing s kakaovu ceremonií, během které ochutnáte Ritual Cacao od Vitalvibe.