Nepečené řezy s malinovou marmeládou

Krémovo-malinové opojení v podobě veganských řezů, které budete milovat. Navíc za doprovodu chia semínek a domácí marmelády určitě jinak než je znáte.

Číst celé ↓

čas přípravy

2,5 hodiny

náročnost

2

počet porcí

2 porce

ingredience

postup

Kešu ořechy a datle namočte přes noc do vody.  Nejprve udělejte marmeládu. Na ni budete potřebovat maliny, vodu a chia semínka. Maliny přemistěte do menšího hrnce, přidejete vodu a přiveďte k varu. Jakmile se maliny začnou rozpouštět, přidejte chia semínka a za stálého míchání chvilku povařte. Poté tuto směs přelijte do skleněné nádoby a dejte do lednice odpočinout na cca 2 hodiny. 
 
-mezitím vytvořte korpus-
 
Do výkonného mixéru dejte neloupané mandle, kokosový olej pokojové teploty, datle a mixujte dokud nevznikne lehce lepivá konzistence. Těsto důkladně namačkejte do malé formy vyložené pečícím papírem a dejte do lednice ztuhnout. 
 
-mezitím udělejte krém-
 
Na ten budete potřebovat kešu ořechy, kokosové mléko, čoko pomazánku a kokosový cukr. Kešu ořechy dejte do výkonného mixéru a rozmixujte do hladké konzistence. Přidejte kokosové mléko, kakaovou pomazánku, kokosový cukr a mixujte, dokud se všechny ingredience nespojí. Krém naneste na korpus a dejte do lednice ztuhnout ideálně přes noc. Ozdobte malinovou marmeládou. 
 
Autor receptu: Food By Katiie