Zpět

Potravinové doplňky, které nedají virům a bakteriím šanci

Vzpomenete si ještě na animovaný francouzský seriál Byl jednou jeden život? Pokud ano, jistě se vám vybaví díl, ve kterém obranné buňky bojují s nepřátelskými návštěvníky v těle. A tak nějak to v těle chodí každý den. Náš imunitní systém nás nejen chrání, ale doslova nám zachraňuje život. Rozpoznává cizí vetřelce a posílá proti nim do boje obranné týmy a čistící jednotky. Kromě nich nám také slouží přátelské bakterie. Největší část naší imunity totiž sídlí ve sliznici střeva, kde žijí biliony mikrobů, které chrání naše střevo. Je to, koneckonců, jejich domov.

Naše zdraví tak do velké míry závisí na obyvatelích našeho střeva. Jejich životní osudy zase z velké míry určujeme my, zejména tím, co jíme. Výživa může významným podílem působit na zdraví člověka ve smyslu poškození nebo podpory. A právě proto se ve Wild & Coco soustředíme na vývoj potravin, které nejen skvěle chutnají, ale současně i fungují při podpoře zdraví. 

Probiotika, například ta, která dávají život našim kokosovým či zeleninovým výrobkům, je dobré dopřávat si denně. V případě vyšší zátěže, cestování nebo při nachlazení je vhodné střevo podpořit přímo probiotickými kapslemi Superhuman, které do střeva transplantují ty nejlepší bakterie. Aby se správně uchytily a trvale rostly, je potřeba užívat kapsle na lačno minimálně čtyři týdny, ideálně až tři měsíce, a konzumovat samozřejmě i dostatek vlákniny, kterou se bakterie živí.

Dobré dovnitř, špatné ven

Pro úklid neboli detox organismu, zase doporučujeme obrátit se k zeleným potravinám, obsahujícím vysoký podíl chlorofylu, který příznivě ovlivňuje tvorbu krve. Z naší nabídky můžete sáhnout po Sušené šťávě z mladého ječmenu, která vzniká z vylisovaných výhonků ječmene. Ječmen dobře rozmíchejte ve vodě. Na chuť je potřeba si trochu zvyknout, pokud vám ale chuť ječmene opravdu není příjemná, rozmíchejte jej v Kokosové vodě Royal Virgin BIO. A pokud ani to nepomůže, zkuste smoothie z receptu níže.

Výrazné detoxikační účinky má také přes dvě miliardy let stará řasa chlorella či ještě o miliardu let starší spirulina, která je považována za evoluční most mezi bakteriemi a zelenými rostlinami. Ječmen, chlorella a spirulina jsou výborné zdroje živin v raw kvalitě a obsahují celou řadu vitamínů, minerálů, dodají energii a podporují imunitu. Dobře se doplňují, takže je můžete spolu libovolně kombinovat.

Vyzkoušejte Ovocné Smoothie s Cocofirem a mladým ječmenem

Čas přípravy: 10 minut, náročnost 1, počet porcí 2

Ingredience

Postup

Všechny ingredience rozmixujeme do hladka a vypijeme.

Odlehčete trávení s Essential Proteinem

Proteiny neboli bílkoviny jsou jsou základními stavebními kameny v lidském těle. Proteiny jsou makromolekuly aminokyselin spojené peptickými vazbami. Jsou součástí všech buněk těla, hormonů, enzymů, protilátek a tvoří stavební složky podpůrných orgánů a svaloviny. Proteiny nutně potřebujeme, neboť v organismu probíhá neustálá degradace a zpětná tvorba bílkovin. Z celkových čtyřiadvaceti aminokyselin je osm esenciálních a dvě semiesenciální v období růstu. 

Tyto aminokyseliny není organismus schopen syntetizovat a musí být přijímány potravou. Náš proteinový doplněk Essential Protein přináší krystalicky čistou formu esenciálních aminokyselin, které se získávají řízenou fermentací luštěnin, jež je podobná procesu našeho trávení. Tablety Essential Protein umožňují vytvořit až 7× více proteinů, než běžné zdroje a jsou přitom z 99 procent vstřebatelné. Užívat je doporučujeme na lačno a vhodné jsou tak i v období půstu.

Potravinové doplňky určitě neslouží jako náhrada pestré stravy. Byť třeba takovou spirulinu lze brát za potravinu, s dávkováním to není nutné přehánět. Pro udržení pevného zdraví a dobré tělesné kondice stačí pár gramů denně. Nesmíme však zapomínat na další aspekty zdraví a kromě jídla a doplňků stravy se také hýbat, sportovat a zdravě spát. Jedině tak si udržíme imunitu ve formě a spolu s tím posílíme taky radost, sílu a vděčnost.