Zpět

PROČ JÍST YOGUARD KAŽDÝ DEN A JAK SI JEJ VYROBIT

Kolikrát budete chtít… 

 

Každý den se vám i celé vaší rodině může rozplývat na jazyku. A to přesně s takovou kyselostí, jakou si přejete, a navíc za polovinu ceny Symbiotic Yoguard. Výroba je natolik jednoduchá, že litr Yoguardu máte jeden večer za 20 minut vytvořený a další den ráno na vás bude v termoboxu čekat zfermentovaný, hotový a lahodný!

 

lahodna snídaně wild and coco

Proč udělá Yoguard skvěle i Vašim střevům

 

Yoguard je vyráběný z kokosové dužiny, která obsahuje vysoký podíl prebiotické vlákniny galaktomanan, která moc chutná vašim střevním bakteriím a i těm bakteriím, které používáme pro fermentaci.

Zároveň obsahuje kokosovou panenskou vodu, která je plná enzymů. A právě tyto  enzymy prospívají fermentaci. To mimo jiné znamená, že Yoguard bude mít lehoučce nádech do šampaňského, tedy... bude jej připomínat.

No a vy tak získáte lahůdku, která obsahuje až tisíc miliard bakterií na jeden kilogram (běžný jogurt jich obsahuje běžně 2-10 miliard), což se zdá neuvěřitelné, ale je to tak! Jak mocná je síla kokosu a fermentace… 

mladý kokos wild and coco

A jak vlastně vznikla stávající podoba Yoguardu? 

 

“Když jsem začínal s prvním Yoguardem, vydlabal jsem dužinu ze 4 kokosů, pořádně ji očistil od kousků dřeva, zalil v mixéru vodou z jednoho kokosu. Rozmixoval, přidal probiotika, která tehdy jeden známý používal do jeho raw tyčinek, a nechal směs ve sklenici na noc v sušičce při 40 stupních. Celou dobu jsem doufal, že něco dobrého vznikne. O bakteriích se mi snad i zdálo. Ráno jsem přišel k sušičce a byla Yoguardu doslova plná. Sněhobílá směs ve sklenici explodovala a zaschla po celé sušičce”, vzpomíná Filip - náš guru fermentace a zakladatel Wild & Coco. 

 

“Dříve než jsem měl čas trápit se, jak to uklidím, jsem ochutnal zbytek směsi ve sklenici. Byla tak božská! Wow, nic takového jsem v životě nejedl. A tak jsem pak sušičku s radostí vydrhnul, a tím začala moje éra experimentů,” dodává. 

 

Experimenty vyvrcholily návodem, o který bychom se s vámi rádi podělili. Návodem, se kterým si o přátelských bakteriích můžete nechat zdát krásný sen a ten se vám pak vyplní.

 

prebiotic yogurt 

A jak na takovou domácí výrobu lahodného yoguardu?

 

Potřebujete pouze kvalitní vysokorychlostní mixér a balíček na výrobu Yoguardu. Vydlabávání kokosu a čištění od dřeva za vás už udělal náš thajský parťák a vy si tak můžete plně užít jednoduchost a rychlost přípravy Yoguardu. V mixéru smícháte 500 gramů dužiny z mladého kokosu, 300 gramů panenské kokosové vody, probiotika (1 kapsli Prebiotic Yoguard nebo 1 kapsli Superhuman nebo obojí, vzniknou různé chutě a konzistence). Rozmixujete najemno tak, aby se směs zahřála, a to po dobu 1-1,5 minuty. 

Směs přendáme do sklenice tak, aby zůstala z jedné třetiny prázdná (Yoguard během fermentace nabobtná). 

 

Stranou si připravíme druhou, stejně velkou sklenici s horkou vodou, kterou uzavřeme a umístíme společně s Yoguardovou sklenicí do termoboxu, kde obě ponecháme po dobu 6-8 hodin. Pokud nám množství Yoguardu začne ve sklenici růst, pak je už pravděpodobně hotovo. Pak jej stačí ochutnat, umístit na půl hodiny do mrazáku, kde se zastaví fermentace. Jeho kroky pak povedou do ledničky nebo rovnou do vaší snídaňové misky. Tak jednoduché to je! 

 

Tento Yoguard si zamilujete každý den ke snídani. S ovocem, ořechy, granolou... Je vysoce probiotický i prebiotický, vaše střeva budou stejně nadšená jako vy, a bude to bavit celou vaši rodinu. A je dost možné, že vám bude chutnat ještě víc než náš Symbiotic Yoguard, protože si sami nastavíte kyselost přesně podle sebe.

 

Chystáte se tedy vyzkoušet svůj první domácí Yoguard? Nebo už jste pravidelným tvůrcem? Napište nám a podělte se o své zkušenosti!  

 

A až budete chtít vyzkoušet další variaci Yoguardu, můžete si jej zkusit připravit podle receptu naší kamarádky Zuzany Noah z Love of Raw.

 

Užijte si sněhobílé dny a kdybyste potřebovali podpořit při výrobě Yoguardu, poradit či prodiskutovat, jsme tu pro vás!