Štrůdl ve skle s Cocoguardem by Kamu

Skvělá alternativa nepečeného štrůdlu přímo od Chef Kamu! Nejenže se dá připravit bez přidaného cukru, ale můžete do něj přidat i protein pro podporu sportovního výkonu. Hodí se k snídani, jako dezert nebo svačinka a nakonec i jako večeře.

Číst celé ↓

čas přípravy

30 minut

náročnost

1

počet porcí

2

ingredience

  • 400 g Natural Symbiotic Cocoguard BIO
  • 4 kusy velkých jablek
  • 1/2 lžičky skořice
  • 2 lžíce kokosového sirupu
  • 1 lžíce citrónové šťávy
  • 1 lžička strouhané citrónové kůry
  • 1 hrst hrozinek nebo brusinek
  • 2 hrsti nasucho opražených vlašských ořechů

postup

Recept se skládá ze 4 částí:

 1) Základem je cca 300-400g kokosového Wild&Coco Cocoguard
Do cocoguardu můžete přidat i pár lžic proteinu, příklad ten získaný organicky z kokosu. Můžete ale použít jakýkoliv váš oblíbený protein neutrální nebo jiné oblíbené chuti.

2) Jablečná náplň
4 velká jablka
1/2 lžičky skořice
2 lžíce kokosového sirupu, javorového sirupu, třtinového či kokosového cukru či jiného sladidla (dle sladkosti jablek, můžete úplně vynechat, pokud jsou jablka dost sladká)
1 lžíce citrónové šťávy
1 lžička najemno nastrouhané citrónové kůry
1 malá hrst hrozinek nebo brusinek

Naše navíc, které je naprosto libovolné:
2 lžíce včelího pylu
1 lžička rumu

3) Jablečné pesto
1/4 připravené jablečné náplně
2 malé hrsti nasucho opražených vlašských ořechů

4) 2 malé hrsti granoly, muesli nebo cereálních vloček 

Jablka oloupeme a nakrájíme na menší kostky. Dáme je do malého hrnce, přidáme skořici, citrónovou kůru a sušené ovoce. Začneme na malém plameni opékat pod pokličkou, až se jablka začnou pouštět vlastní šťávu a začnou se dusit a karamelizovat. V této fázi můžeme přidat na zvýraznění chuti trochu rumu. Za zhruba 10 minut jablka změkknou, odklopíme pokličku přidáme sladidlo, citrónovou šťávu a případně i včelí pyl, který kromě toho, že je plný živin, směs krásně obarví do žluta a jemně ochutí.

Případně můžeme přidat na zvýraznění barvy trošku kurkumy, pokud to nepřeženete, výslednou chuť to ovlivní jenom pozitivně. Odkryté opečeme ještě malou chvilku, odstavíme a necháme vychladit.

Na jablečné pesto dáme čtvrtinu vychlazené jablečné náplně do mixéru společně s vlašskými ořechy a rozmixujeme ve směs konzistencí připomínající pesto. Můžete použít i hmoždíř, kde nejdřív rozmělníte ořechy a postupně budete přidávat jablečnou směs, dokud vše nerozmělníte do jednolité pasty. 

Do sklenic dáme Cocoguard, jablečnou směs a zase Cocoguard. Navrch dáme lžíci jablečného pesta a posypeme bohatě granolou.

TIP: Jablečnou směs můžete připravit až týden dopředu a uchovat v lednici. Navíc bez rumu je po rozmixování i tou nejlepší přesnídavkou pro vaše nejmenší. 

Autor receptu: Chef Kamu