Zpět

Sychravo a melancholie? Hackněte energii a náladu s Essential Proteinem

Věděli jste, že každý den v našem těle umírají a vznikají miliony buněk? Je to nepředstavitelný, leč zcela přirozený proces nutný pro zachování zdraví. Porucha tohoto systému vede k nemocem i nádorům, proto je třeba správnou tvorbu buněk celistvě podporovat. Základní stavební kameny buněk jsou proteiny neboli bílkoviny. Proteiny jsou makromolekuly aminokyselin spojené peptickými vazbami. Osm z nich je esenciálních a protože je náš organismus nedokáže syntetizovat, musíme je přijímat potravou. 

A proto je tu náš osvědčený klenot -  proteinový doplněk Essential Protein, který přináší krystalicky čistou formu esenciálních aminokyselin. Ty získáváme fermentací luštěnin, jež je podobná procesu našeho trávení. Tablety Essential Protein umožňují vytvořit až 7× více proteinů, než běžné zdroje bílkovin. 

Nebojte, kopečky svalů vám po něm samy od sebe nenarostou, nicméně při pravidelném užívání znatelně zesílíte a podpoříte svou celkovou energii. Essential Protein obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin s 99% využitelností pro tělo, které jsou skvělé zejména tehdy, je-li vaše trávení hodně zatížené a nedokážete konzumovat dostatek bílkovin v celistvé formě. Pokud se navíc stravujete vegetariánsky či vegansky, aminokyseliny oceníte o to více.

Aminokyseliny budují základy

Aminokyseliny mají v organismu nezastupitelnou stavební funkci. To ony tvoří bílkoviny, ze kterých tělo buduje svaly. Jsou nicméně stejně tak důležitou součástí hormonů, enzymů, složek imunitního systému, mozkových neurotransmiterů a dokonce i naší DNA. Aminokyseliny jsou prostě základem všeho.

Kdy Essential Protein užívat?

Pokud vás čeká náročný den nebo je váš aktuální příjem bílkovin ve stravě spíše nižší, doplňte Essential Protein třikrát během dne. Standardně doporučujeme ženám přijímat Essential Protein 2x denně nalačno 3-4 tablety. Mužům 2x denně nalačno 5-6 tablet. Je nicméně vždy nutné řídit se vlastním tělem a pamatovat na to, že doplňky stravy nenahrazují vyvážený pestrý jídelníček!

Níže jsme pro Vás popsali 5 důvodů, proč zařadit Essential Protein mezi svou pravidelnou suplementaci.

5 důvodů, proč užívat Essential Protein každý den

1. Vyladíte svůj příjem živin

Strava by měla být hlavně výživná, občas je ale těžké si pohlídat všechny vitamíny a minerály a to samé platí o aminokyselinách. Ne všechny jsou totiž zastoupeny ve všech potravinách bohatých na bílkoviny. Natož pak pouze v rostlinných zdrojích. Essential Protein hlídá příjem všech základních aminokyselin za vás.

2. Pomůžete svému imunitnímu systému

Svou imunitu můžete podporovat mnoha způsoby. Jedním dílkem skládačky je otužování, další třeba bylinky. Dostatečný příjem aminokyselin zajistí, aby vaše tělo mělo dost materiálu pro tvorbu imunitních buněk a ty tak vytvořily dostatečně silnou armádu pro ochranu vašeho zdraví.

3. Podpoříte svou mentální výkonnost a náladu

Věděli jste, že aminokyseliny, zejména ty esenciální, nejsou důležité pouze pro svalovou hmotu, ale i pro zdraví mozku a kognitivní výkonnost? Váš mozek každou vteřinu spotřebuje velké množství živin, mezi kterými figurují i některé aminokyseliny. Tvoří se z nich mozkové neurotransmitery - přenašeče, díky kterým jsou správně regulovány nejrůznější procesy, jako je nabuzení, chuť pracovat, sportovat, nebo naopak zklidnění a schopnost jednoduše usnout. Rovnováha jednotlivých neurotransmiterů zajišťuje mentální stabilitu, má vliv na naši výkonnost, pozornost i paměť. 

Přímý vliv mají neurotransmitery také na naši náladu. Doplnění důležitých aminokyselin ze stravy a suplementace je proto nezbytným základem pro zdravý mozek a nervovou soustavu. Když na takovém základu začnete budovat svou meditační praxi, výsledky budou ještě mnohem lepší. Pomoct Vám k tomu mohou také brýle Mindfold a aplikace Synctuition

4. Uděláte něco pro své střevo

Asi každý jsme někdy udělali stravovací chybu a potom museli dát svému trávícímu traktu pořádný oddych. Někdy to dokonce může dojít i tak daleko, že musíme mnoho potravin z jídelníčku vyřadit na delší dobu a dát střevu prostor pro zotavení. V takovou chvíli je Essential Protein skvělý parťák, protože nejen že doplní to, co může chybět z komplexních bílkovin, ale navíc podpoří zdraví střevní stěny a sliznice, a nezatíží ani citlivý mikrobiom. Vhodný je proto také při půstech.

5. Podpoříte dlouhověkost a vitalitu

Dožít se vysokého věku může pro někoho být děsivá představa. Dožít se však vysokého věku v dobré kondici a v plném zdraví, to už je úplně jiná písnička. S věkem roste potřeba kvalitních bílkovin a aminokyselin, současně však klesá trávicí kapacita. Zabrousit do světa biohackingu a kvalitní suplementace, může být proto trefa do černého. Suplementy dobře poslouží taky pro podporu hojení a rekonvalescenci po nemoci či operaci.

Dárek, na který se nepráší

Vánoce jsou za dveřmi, proto jsme připravili také dva dárkové balíčky s Essential Proteinem v balení s oříškovou pomazánkou a granolou. Ať už sáhnete po tom s Crunchy choco granolou s čokoládovým spreadem nebo po jahodové granole s cashew spreadem, určitě dárkem zabodujete. Nezapomeňte však obdarovat taky sami sebe. Za zvýhodněnou cenu pořídíte tři balení Essential Proteinu, které vám dva měsíce budou skvělou oporou.