Zpět

Tempeh, pesto, bezlepkový chléb, tahini… Ochutnejte novinky od WILD & COCO!

Přidali jsme pomyslné regály do našeho e-shopu a během podzimu je zaplnili novými produkty, které propojuje funkčnost, jedinečná výživová hodnota a schopnost opečovat všemocný střevní mikrobiom. Slané i sladké, na svačinu, snídani i na oběd  – ve WILD & COCO si už zkrátka vytvoříte pořádný nákup, ze kterého lze hravě poskládat menu na celý týden!

  • Hrachový a čočkový tempeh

Za tímto lahodným dílem stojí receptura WILD & COCO a společná tvorba s Michalem Grusem, nadšencem do fermentace. S Michalem jsme se před lety spojili, abychom vám přinesli ten nejlepší možný zdroj rostlinných bílkovin bez obsahu sóji. A povedlo se! Tempeh jsme radostně  zařadili do kategorie FOODIES, ve které najdete pestré variace obědů i večeří.

Jak tempeh vzniká?
Povařené luštěniny (sója, čočka, fazole, hrách) se smíchají s fermentačním startérem obsahujícím živé bakterie. Ty pokryjí luštěniny ušlechtilou bílou plísní, která je propojí a drží při sobě. Díky tomu se dá tempeh snadno krájet nebo udit a marinovat. Více informací o tempehu najdete v tomto článku.

Proč jíst hrachový tempeh?
Hrách je bohatý na vlákninu a i železo, které je nezbytné pro správný transport kyslíku po těle. Obsahuje hořčík, vitamíny B a vitamín C a nízkým glykemickým indexem je ideální pro ty, kteří potřebují sledovat hladinu cukru v krvi.

A proč si dopřát ten čočkový?
Pravidelná konzumace čočky snižuje riziko chronických onemocnění, jako je cukrovka, obezita, rakovina a srdeční choroby. Díky bohatému obsahu ochranných rostlinných sloučenin (fenolů) se pyšní také antioxidačním, antibakteriálním, antivirovým a protizánětlivým účinkem.

Tempeh od WILD & COCO

  • Juice of Kimchi, Greenchi, Flowerchi a Garlic-chi 

Šťáva z naší fermentované zeleniny nás dlouho vybízela k dalšímu využití. Takže jsme se ji rozhodli zařadit do stálé nabídky a nabídnout vám další „oživovač“ trávení, svého unikátního střevního vesmíru i každodenního jídelníčku! Na výběr je Juice of Superhuman Greenchi, Juice of Superhuman Flowerchi a Juice of Superhuman KimchiMalá sklenička šťávy před jídlem rozjede vaše trávení hezky zpříma, ale neváhejte ji směle zakomponovat také do zálivek, polévek, omáček i marinád.

Juice of Flowerchi WILD & COCO

  • Fermento Pesto

Výživné, svěží a syté pesto, které se skvěle hodí jako dip k pohankové focaccii, do pomazánek a jako doplněk k libovolným FOODIES. Propojení fermentované zeleniny s tahini vyživuje mikrobiom, zpomaluje metabolismus cukrů v krvi a představuje probiotickou tečku pro jakýkoliv pokrm.

Napadá vás, jak Fermento pesto využít? Vyfoťte svůj gurmánský výtvor a pochlubte se s ním na sociálních sítích s označením WILD & COCO! Rádi se inspirujeme chutěmi zákazníků.

Fermento Pesto WILD & COCO

Černé tahini je narozdíl od bílého o něco výživnější, chuťove nerafinované a velmi zemité. Hodí se na slané i sladké kuchařské výtvory, zpestří i sebeobyčejnější salátovou zálivku a navíc pomáhá zpravidelnit trávení a regulovat hladinu cukru v krvi. 

Black Tahini WILD & COCO

  • Bezlepkový Sesame Bread

Tento kváskový a zcela bezlepkový zázrak jsme našli v nabídce Almagrany, první pekárny v České republice, která peče veganské pečivo bez lepku přirozeným a pomalým způsobem. Almagrana má pekárnu na statku v Maleticích, pece vytápí sluneční energií a své pečivo balí do ekologických obalů. Krása, viďte?

Sesame Bread obsahuje sezamový olej a tři druhy sezamových semínek obohacují chléb o typickou vůni a jemnou oříškovou chuť. Chléb dodáváme mražený, takže jej stačí rozpéct na 200°C po dobu 30 minut a provonět domácnost milovanou vůní čerstvého chleba. Obsah živého kvásku, psyllia a chia semínek potěší navíc vaše trávení.

Bezlepkový chléb Sesame Bread WILD & COCO

TIP: Chcete tyto a další z našich lahodných radostí výhodněji? Pořiďte si Předplatné WILD & COCO!