Třešňový termix z kokosu

Výborný a osvěžující třešňový termix, který milují děti i dospělí. Zdravá snídaně, svačinka či dezert :-) Pokud nemáš třešně, nahraď je jiným ovocem, třeba jahodami, borůvkami nebo meruňkami! Výborný je i s ananasem.

Číst celé ↓

čas přípravy 30 minut

náročnost 2

počet 4 porce

ingredience

postup

1. krok

Vytvoř si kokosový jogurt. Rozbij mladý kokos a vydlabej dužinu. Tu dej do mixéru s hrstí oloupaných mandlí (nebo kešu) a zalij kokosovou vodou (nejdřív jen část, ať jogurt není příliš řídký) a čtvrt lžičkou probiotik v prášku nebo 1 kapslí probiotik. Rozmixuj. Pokud by byl jogurt příliš tuhý, přidej ještě kokosovou vodu a znovu rozmixuj. Měl by mít konzistenci jak klasický jogurt - ne příliš řídkou, ale ani ne příliš hustou. Jogurt nalij do sklenice a na ni dej utěrku a nech ho 1-1,5 dne kvasit.

2. krok

Vypeckuj si třešně, vlož je do mixéru spolu s lžící (nebo víc, dle sladkosti jahod) kokosového nektaru a fermentovaným jogurtem.

3. krok

Rozmixuj vše dohromady, nalij do mističky, ozdob třeba nastrouhanou čokoládou a čerstvým ovocem nebo dle fantazie a vychutnávej :-) Nejlepší je vychlazený!