Zpět

Vánoce: období plné blikajících světýlek nebo čas pro klid a posvátnou atmosféru?

Starosti spojené s koncem roku, nákupem dárků a přípravami domácnosti na slavnostní dny nás mohou lehce strhnout a proměnit svátky na hektické a stresující dny. Jejich prožitek je však pouze na nás a mně tato úvaha připomíná slova jedné účastnice sound healingu: „Překvapilo mě zjištění, že ten hektický život si tvořím jen já ve své hlavě.” 

Co vlastně znamená SVÁTEK

Sváteční dny jsou tu proto, abychom měli prostor pro zvnitřnění. Abychom se opět ujistili se, že žijeme z vlastního pramene a připomněli si svůj zdroj inspirace. Proto jsou během svátků ideální činnosti, které nás dostávají do klidu a míru: procházka lesem plným mlhy, sledování ranní jinovatky a pomalé nadechování chladného svěžího vzduchu.

To je však v úplném kontrastu se vším obvyklým vánočním obstaráváním, nákupy, úklidy a dotahováním práce před koncem roku. Sama silně vnímám, že je pouze na mě, pro co se rozhodnu: ano, můžu být v roli hektické mámy, která má spousty důležitostí na starosti. Ale můžu si stejně tak vybrat roli klidné ženy, která šíří krásu a mír všude kolem. Na začátku obou variant stojí jednoduchá otázka: Co mě baví si v životě tvořit?

Jídelníček pro vnitřní klid

K odpovědi na předchozí otázku potřebuji mít čistou hlavu a nebýt zahlcená. A k čisté hlavě mi hodně pomáhá mít čistá střeva. Při jednom pokusu se zjistilo, že u 90 % lidí, kteří prošli očistou střev, zmizela bolest hlavy. Co kdyby s čistými střevy přišla i klidnější mysl v době, kdy to nejvíce potřebujete? Stačí si na to udělat prostor ve svátečním jídelníčku a přidat do něj tyto 3 malé pomocníky v podobě funkčních produktů:

 • Superhuman Enzymes
  Pokud víte, že se vám v době svátků netráví zrovna lehce, dejte si před každým těžším pokrmem tento náš komplex čistě rostlinných enzymů pro lepší vstřebatelnost živin a podporu trávení.
  Superhuman Enzymes
 • Fermento Pesto
  Přidejte si pár lžic do bramborového salátu nebo k jakémukoliv druhu slaného pohoštění! Překvapíte hosty a potěšíte tělo touhle funkční lahůdkou, kterou můžete smíchat také s Primebiotic Coco Mayo BIO.
  Fermento Pesto
 • Symbiotic Cocofir
  Lepší sváteční snídani si dopřát nemůžete. Jediná lahvička obstará vašemu mikrobiomu dávku probiotik na celý den. Doporučuji mangový, jehož chuť přináší naprosté blaho.

  Mangový Symbiotic Cocofir
Sváteční rodinná ceremonie

Pořiďte si na svátky balení Wild Cacao Ceremony a připravte pro rodinu překvapení v podobě malé kakaové ceremonie. Ceremoniální kakao navodí hřejivý pocit klidu a bezpečí a možná se stane vaším novým vánočním zvykem.

Spokojené dny plné vnitřní radosti vám s láskou přeje
Kateřina Rae