Zpět

Váš ideální detoxový den

Ráno se probudíte, ještě v posteli se věnujete meditaci, hluboké dýchání. Vstanete z postele a dáte si 10 pozdravů slunci, či jenom lehkou pohybovou aktivitu. Nezdá se to, ale i taková příjemná ranní aktivita Vás dokáže nabít energií na celý den a navíc postupně formuje Vaši figuru.

Přesunete se do koupelny, začnete s oil pullingem, lžičku kokosového oleje máte přibližně dvacet minut v puse a olej převalujete v ústech, poté vyplivnete. Během tohoto procesu se můžete umýt, případně doplnit o další ranní rituály, jako například pleťová maska, nebo masáž obličeje.

V kuchyni si připravíte kokosovou vodu na celý den (3 lahvičky denně). Do první přimícháte mladý ječmen, nebo si ho vypijete zvlášť, pokud se Vám trochu příčí chuť mladého ječmene, rozmixujte ho ve vysokootáčkovém mixéru, krásně Vám napění. Je možné vypít koko vodu hned, ale klidně si ji i “popíjejte” během dopoledne. Důležité je neopomenout i další tekutiny, jako je voda s kokosovým octem, přibližně jedna lžíce octa na půl litru vody, ta může sloužit i pro případ “zahnání” chutě na jídlo.

Dopolední program je na Vás. Pokud máte práci, tak je možné, že první dny detoxu se budete hůř soustředit. Jestli ale máte volno, věnujte tento čas rozvoji, výlet, procházka po okolí ale i čas s přáteli je skvělá možnost trávení času.

K obědu si opět dáte lahvičku koko vody. Není špatné si v prvních dnech detoxu zajít do sauny, či na masáž, udělat si čas sám i pro sebe, navíc pocení je přirozený způsob, jak se tělo samo detoxikuje. Taky je důležité sportovat, ať už chodit na delší procházky, tak intenzivní trénink, ale i klidná jóga, s ničím neuděláte chybu.

Večer vypijete poslední lahvičku kokosové vody. Omezte televizi a telefon, přečtěte si knihu, nebo pokud jste kreativní duše, zkuste něco vytvořit, namalovat, nakreslit.

Detox není závod, proto je dobré zpomalit a soustředit se více na sebe a uvidíte, že se zanedlouho budete cítit jak v zenové zahradě.

❤︎

1) Photo by Barbora Gajová, @barunkaga 2) Photo by Justin Lim on Unsplash