Zpět

VAŠE DOMÁCÍ KAKAOVÁ CEREMONIE S KAKAEM ELIMBA

Kakaové ceremonie spojené s konzumací kvalitního kakaa jsou v Jižní Americe způsobem, jak se uvolnit od stresu a doplnit si zásoby radosti. Kakao ale není jen zdrojem radosti, má také mnoho dalších účinků. Ne nadarmo totiž patří mezi superpotraviny.

kakao Elimba Wild&Coco

Co dokáže kakao v našem těle a proč jej máme jíst?

Kakao dodá tělu mnoho důležitých prvků a minerálů: hořčík, vápník, draslík, měď, zinek, železo, mangan a také vitamíny skupiny B, vitamín C a E, i zdravé tuky.

Kromě toho kakao funguje díky obsahu dopaminu a tryptofanu jako přírodní antidepresivum, což se ještě násobí ve spojení s našimi probiotickými produkty. Obsahuje také antioxidanty, které tělo zbavují volných radikálů. Obsahuje dvakrát více flavonoidů než červené víno a třikrát více než zelený čaj, dokonce předčí i lesní ovoce. (A to už je co říct!) Díky tomu pomáhá při regeneraci organismu, chrání před UV zářením, zmírňuje projevy stárnutí, snižuje riziko onemocnění kloubů atd.

Kakao Elimba Wild&Coco

Kakao také pomáhá k lepšímu prokrvení organismu, jelikož uvolňuje svaly a rozšiřuje cévy. Tím mimo jiné dochází k lepšímu okysličování všech orgánů a procesy ve vašem těle pak mohou snáze probíhat, a vy se cítíte lehčeji a uvolněněji...

Nejvýznamnější živinou v kakau je však alkaloid theobromin, který rozšiřuje průdušky - kakao je tedy velmi vhodné při dýchacích obtížích způsobené jak akutní virózou, tak při chronických potížích (astma). Theobromin také společně s aminokyselinou tryptofanem a probiotickými bakteriemi ve střevech vytvářejí serotonin, námi často zmiňovaný hormon radosti. 

Železo obsažené v kakau podporuje tvorbu červených krvinek (je tedy ideální veganskou alternativou k červenému masu).

Proto chcete-li vypadat mladší, ulevit si při nachlazení nebo astmatu anebo si jen potřebujete zvednout náladu - pamatujte, kakao, jedině kakao!

Proč zrovna ceremoniální kakao Elimba

Kakaové boby, ze kterých je Elimba vyrobena, jsou ručně sbírány v peruánské oblasti Junin a následně jsou nadrcené, ale ne zcela do hladka, proto má kakao jemně křupavou konzistenci. Poté je kakao jemně dochuceno kokosovým cukrem a speciální směsí koření, která jim dodává lehce pikantní chuť. I díky tomu vás Elimba zahřeje, což oceníte především v chladnějších dnech.

 

Elimba kakao Wild&Coco

 

Můžete jej přidávat do kaší, Yoguardů, Keefiru i do dalších polo-tekutin. Anebo si přímo z kakaa udělejte teplý povzbuzující nápoj - třeba ze sušeného kokosového mléka, kterým svému  tělu díky vysokému podílu tuků s obsahem mastných kyselin určitě uděláte velkou radost.

Kakao tak krásně můžete zařadit do svých každodenních malých rituálů. Třeba do těch snídaňových. Abychom vás inspirovali, jak zakomponovat kakao do vlastního snídaňového rituálu, připravili jsme pro vás recept na to, jak poskládat snídani např. z Keefiru, borůvek a ceremoniálního kakaa.

Protože pamatujeme i na rčení, že jíme také očima, doporučujeme (nejen) kakao podávat z kokosové misky - na výběr máme mnoho krásných druhů a samozřejmě i dřevěnou lžičkou.

 

Užívejte si kakaové ceremonie i život plnými doušky.