Vegan burgery s domácí bulkou a pikantním mango dipem

Boule za ušima? Domácí bulky s dipem z manga je zcela jistě umí! 

Číst celé ↓

čas přípravy

1h 15 minut

náročnost

3

ingredience

postup

Nejprve udělejte bulky. Řepu oloupejte a nastrouhejte najemno. Šťávu z ni vymačkejte do odměrky a doplňte teplou vodou do 170 ml. Vylijte do misky a do vody nadrobte droždí. Promíchejte a poté zapracujte všechny ostatní ingredience + nastrouhanou řepu. Těsto je třeba alespoň 5 minut hníst, dokud nebude hladké. 

Poté ho přikryjte utěrkou a nechte kynout alespoň 1 hodinu na teplem místě. Posléze těsto rozdělte na 6 stejných kousků, z těch vypracujte kuličky a dejte na plech vyložený pečícím papírem. Potřete kokosovým olejem a posypte mákem nebo sezamem. Nechte ještě cca půl hodiny kynout. Poté pečte na 230°C cca 10 minut. Nechte vychladnout. 

-mezitím udělejte dip-

Mango nechte povolit. 

Cibulku nakrájejte najemno s nechte zesklovatět na olivovém oleji. Přidejte mango, nakrájenou chilli papričku, himalajskou sůl a nechte restovat cca 4 minuty na středním plameni. 

Poté směs důkladně rozmixujte. 

Mražené mango pustí šťávu, dip tedy nemusíte ředit. Dejte jej do lednice odpočinout. 

-mezitím udělejte cibulku-

Cibuli nakrájejte na kolečka. Kokosový olej rozehřejte na panvičce na středním plameni. Přidejte karameládu a nechte ji povolit. Poté přidejte 2 lžíce vody, himálajskou sůl a nakonec cibulku. Nechte ji zesklovatět a důkladně obalit v karamelu. 

Kokosové maso vložte do misky, přidejte olivový olej, koření a nechte cca hodinu marinovat. 

Poté ho společně s tempehem opečte na grilu. Bulky rozříznete, potřete dipem a naplňte zeleninou, kokosovou slaninou, cibulkou a tempehem. 

Autor receptu: Food By Katiie