Veganský čokoládový dort z dýně

Znáte takové ty poctivé, čokoládové dezerty s vláčnou texturou a chutí, která se po prvním soustu rozlehne po celých vašich ústech? Pokud přesně víte, o čem je řeč, zřejmě už klikáte na celý recept. Naučte se připravovat jednoduchý a veganský ganážový dort z máslové dýně. Ano, z dýně!

Číst celé ↓

čas přípravy

40 minut + uležení přes noc

náročnost

3

počet porcí

6 porcí

ingredience

postup

Ganache (ganáž) je vlastně čokoládová hmota různé hustoty, se kterou běžně pracují cukráři coby s náplní, polevou či krémem. V našem podání jsme se této oblíbené cukrářské kapitoly chopili opět po svém a vytvořili zdravější alternativu s kokosovým mlékem a javorovým sirupem, která došperkuje tento superčokoládový zážitek. Připraveni ohromit každého oslavence?

Den první: dýňový dort

Máslovou dýni oloupejte a nakrájejte na menší kostky. Poté ji poduste v páře hezky do měka a mezitím si rozpusťte 1 a 1/2 hrnku hořké čokolády ve vodní lázni.

Hotovou dýni rozmixujte spolu s rozpuštěnou a hmotu nalijte do dortové menší formy, kterou na dně vyložíte pečícím papírem. Dort nechte přes noc odležet v lednici.

Den druhý: ganache

Smíchejte 1 hrnek rozpuštěné hořké čokolády s kokosovým mlékem a javorovým sirupem. Směs nalejte na ztuhlý dort a opět nechte v lednici aspoň hodinu odpočívat.

Čokoládový ganache dort podle WILD & COCO

Čím dort ozdobit?

Můžete použít Wild Cacao Ceremony, kterým ztuhlý dort jemně posypete.

A pokud mát chuť na něco ještě zajímavějšího, použijte pikantní Pepper Carameládu, která celému dílu dodá jemnou pálivost. Stačí ji nechat trochu povolit v horké vodě a vidličkou vytvořit cákance napříč dortem.

Autorka: Linda Halajova