Zpět

VIŠŇOVÁ SYMBIÓZA VE STŘEVECH: PROČ SE STALA NAŠÍ VÁŠNÍ?

První z našich nových produktů je višňový keefir. Bio višně obsahují zejména ve své slupce velký podíl antioxidantů, tzv. polyfenolů. Vědci se již několik let zabývají analýzou souvislostí mezi konzumací polyfenolů a fungováním mikrobiomu. Dospívají k názoru, že polyfenoly jsou takovou "superfood" pro probiotické střevní bakterie. Těm se na polyfenolové výživě výborně daří a z radosti vytvářejí přesně ty látky, které podpoří Vaši blaženost.

 

Neméně důležitý je také fakt, že višně jsou bohaté na melatonin, hormon produkovaný přirozeně tělem, který je nezbytný pro spánek. Jedna studie dokonce ukázala, že účastníkům, kteří pili šťávu z višňového džusu, se zvýšila hladina melatoninu, což vedlo ke zlepšení kvality spánku a jeho trvání. Další studie prokázala, že šťáva z višní je stejně účinná (ne-li účinnější) při léčbě nespavosti než produkty z kozlíku lékařského. 

 

Nemusíte však mít nutně po ruce odšťavňovač. "Kupte si višně a dejte si je jako svačinu," říká Uma Naidoo, MD, psychiatryně, profesionální kuchařka a autorka This Is Your Brain On Food, autorka podcastu mindbodygreen. A dodává: "[Je to moje] go-to food.” Bio višně plné polyfenolů si můžete pořídit samostatně i u nás a obohatit si jimi svou snídani, svačinu, smoothie či kaši. Nám nejvíce chutnají s granolou, sušeným kokosovým mlékem a Yoguardem. A Kateřině samozřejmě v její Královské snídaňové misce

 

Višňový keefir je díky višním jemně sladký a velmi chutný, navíc v praktickém menším balení, které se Vám vejde do kabelky či příruční tašky. Je tepelně neupravený, proto obsahuje velmi aktivní jak probiotické bakterie, tak výše zmíněné polyfenoly. Doporučujeme ho proto spotřebovat do hodiny po otevření, jinak začíná rychle dále fermentovat a zostřuje se jeho chuť.  

 

Chystáte se Višňový kefír ochutnat? Objednat jej můžete zde.

 

Přejeme příjemné višňobraní!