Zpět

Cesta je cíl a jídlo je pohon. Co nezapomenout při cestování?

Moře, hory, jezera a lesy… Chystáte se na výlet, vytouženou dovolenou nebo víkendový pochod? Cesta je cíl a jídlo je pohon. Proto přinášíme pár tipů, co si kromě kapesního nožíku, ručníku a kartáčku na zuby nikdy nezapomenout zabalit s sebou. 

Jedeme autem!

Léta praxe za volantem nás na dlouhých cestách naučila, že pro naše těla není ideální zastavovat na občerstvení u pumpy, ale mnohem lépe se osvěžíme vlastní svačinou. Miska, Cocofir a Granola jsou tak naší cestovatelskou svatou trojicí. Inspirujte se! Jen s pauzičkou nečekejte moc dlouho, aby byl Cocofir ještě pěkně vychlazený. Svačinku na odpočívadle můžete ještě vylepšit, když na cestu přibalíte mražené ovoce (ochladí vás a pomůže Cocofir udržet studený) a nějaký ze Spreadů. V ořechových máslech je totiž velká síla. Sklenice se do auta vždycky vejde, není potřeba je chladit a hlavně - jsou rychlým zdrojem energie. Za nás je to perfektní snack za volant a pokud máte navíc na zadním sedadle děti, je to pro ně parádní dobrůtka na lžičku. Road trip může začít.

Vlakem za dobrodružstvím!

Bude ve vlaku fungovat klimatizace nebo ne? Jeden nikdy neví. Proto není radno podceňovat zdroj osvěžení na cestu. Vějíř do ruky a šplích květinové vody na obličej pomůže vždycky, ultimátní hack je ale praktická lahvička s kokosovou vodou. Na cestu si ji nejlépe sbalte zmraženou, teplem sama postupně rozmrzne. Než se tak stane, můžete si lahvičkou chladit kotníky nebo předloktí a přirozeně sladká chuť kokosové vody pak bude už jenom třešničkou na dortu.

Letíme do neznáma!

…A potřebujeme sílu! Tady je potřeba zkontrolovat letenku a pořádně se podívat na velikost zavazadel. Máte místo? Paráda. Přibalte ořechové máslo z kešu, kokosu nebo s karamelem a trudomyslnost vás nemá šanci přepadnout. Ještě máte místo? Jedeme dál! O radost na cestách a rychlý přísun energie se postará Granola - nedrolí se a je tak perfektním zakousnutím vždy a všude. Její jahodová varianta je pak perfektní snídaní v místě vaší destinace. Quinoa vás po ránu napumpuje bílkovinami a budete tak mít dostatek síly na zahraniční cestu.

A tip na jídlo do krabičky s sebou?

Veganská pizza tortilla 

Ingredience:
• čerstvá bazalka
• sušená majoránka
• kukuřice
• vegan mozarella
2 lžíce pasírovaných rajčat
• 1 kus Základ na pizzu BIO 2ks
• 1 hrst cherry rajčat 

POSTUP:Na pizza tortillový plátek rozetřete pasírovaná rajčata, poté posypte nastrouhaným sýrem, přidejte nakrájená rajčata, kukuřici a dejte na cca 15 minut péct na 170 stupňů. Můžete nakrájet nebo zatočit jako tortillu.