Zpět

Nastartování přirozené detoxikace, aminokyseliny a zpomalení stárnutí

kokosova_voda_detoxpodzimni_detox_wildandcoco
Naše tělo každý den a noc zpracovává obrovské množství látek. Některé z nich si uchová, některé z nich neumí použít a jiné mu přímo škodí. Zbavování se těch škodlivých látek říkáme detoxikace. Probíhá pomocí řady orgánů, každodenně, a pokud ji nepřetěžujeme, bude pečovat o naše pevné zdraví. Škodliviny vypotíme, vydechneme anebo se jich zbavíme na záchodě.
Potíže přijdou ve chvíli, když máme vyšší přisun škodlivých látek, a také škodlivých emocí, které tělo zanášejí, než naše schopnost detoxikace. Naše tělo se unavuje a nestíhá se čistit. A nabaluje toho víc a víc. Ledviny nestíhají posílat škodlivé látky z těla ven, toxiny ve střevech oslabují působení léčivých bakterií, dýchací cesty trpí chorobami.
 
Jak s tímhle udělat rychlý konec?
(naše tipy nejsou lékařskými doporučeními, a před aplikací je doporučujeme zkonzultovat s Vaším lékařem, a to zejména máte-li jakékoliv akutní či chronické onemocnění).
  • Co kdyby první a nejzázračnější varianta byla zcela zdarma? Začněte více spát a odpočívat. Díky produkci hormonu melatoninu se výrazně zvyšuje naše schopnost buněčného čištění. Je vždy lepší jít spát dříve nežli zůstat ráno déle v posteli. Dejte si jeden večer každý týden dárek - jděte do postele o dvě hodiny dříve. Uvidíte, jak se budete cítit! Před spaním si určitě udělejte relaxační rituál, dvě hodiny se nedívejte do mobilu ani do počítače, a ledová sprcha vás také podpoří.
  • Volné aminokyseliny. Výrazně podporují tělo v jeho detoxikačních schopnostech. Vedou ke tvorbě serotoninu, hormonů radosti a podporují regeneraci buněk. Najdete je ve vysoké koncentraci v zralém a čerstvém bio ovoci, zelenině, anebo ve výživových doplňcích. Pokud získáte aminokyseliny ve vhodném poměru, tělo z nich dokáže vytvářet vysoce kvalitní bílkoviny.
  • Prodloužení času bez jídla každý den. Přerušovaným půstem podpoříte samočistící schopnosti těla. Zároveň se můžete více soustředit na to, co jíte, protože jíte jen 2x denně. A bude snažší nejíst pár hodin před spaním, díky tomu se lépe vyspíte. O přerušovaném půstu se více dočtete zde. Právě přerušovaný půst je často spojován s dlouhověkostí. Vědeckých studií na toto téma již několik vzniklo, každopádně studie není zárukou funkčnosti, je dobré si to vyzkoušet.
  • Každodenní pohyb. Léta spolupracuji s jednou terapeutkou, která vyléčila tisíce lidí z lehčích či těžších chorob. Když si u nich udělala statistiku životního stylu, zjistila, že pravidelný aktivní pohyb je jedním ze 3 základních faktorů zdraví a dlouhověkosti. Cvičte jógu, běhejte, najděte si fitness trenéra! (koho by to zajímalo, další 2 faktory jsou vyvážená strava a harmonické rodinné vztahy)
  • Vysoká úroveň imunity a vyvážená strava. Ne nadarmo se do vyvážené stravy počítá hlavně zelenina. Ta přináší (v nechemické, bio formě) prebiotickou vlákninu, tedy skvělou stravu pro naše přirozené probiotické bakterie. Další forma vysoce prebiotické vlákniny se nachází v mladé kokosové dužině, a tedy produktech jako Yoguard a Keefir. Základ vlastních probiotických kultur máme uložený ve slepém střevě a když se dobře a prebioticky stravujeme, bakterie se množí do celého střeva. Když chceme rychlejší účinky, pak pomohou probiotické kapsle, Yoguard či Keefir, a bakterie se množí rychleji. Probiotické bakterie ve střevech podporují řadu blahodárných procesů. Např. z prebiotické vlákniny vytvářejí rychle dostupnou a velmi léčivou volnou energii v podobě krátkých mastných kyselin. Přitom také vytvářejí či spolu-vytvářejí neurotransmittery jako je serotonin, GABA, dopamin, oxytocin (viz článek zde).
 
Také se můžete inspirovat našimi očistnými programy, které jsou šité na míru právě pro podporu životní změny a zdraví.
 
Přejeme vám rychlý konec toho, co si v životě nepřejete a ještě rychlejší začátek toho, co v životě mít chcete!