Zpět

Proč jíst mražené ovoce? Protože je jako byste ho právě utrhli z keříku. A to po celý rok

Ovocný salát, dort, smoothie, bohatá snídaně plná barev, živin a chutí nebo lehká svačina? Tak na to je ideální šťavnaté ovoce. My we Wild & Coco si rádi dopřáváme tyto oblíbené dobroty v jakémkoliv ročním období, a chtěli jsme to samé i pro vás. Proto jsme pro vás vybrali vysoce kvalitní mražené ovoce, samozřejmě v bio kvalitě, které si právě díky zmrazení zachová účinné látky, a může tak být zdrojem vitamínů a živin po celý rok.

Čerstvé ovoce v sobě obsahuje nejvíce vitamínů a živých látek, kterými svému tělu uděláte radost. Čím konkrétně?

Lesní borůvky

Jsou zdrojem vitamínu C, který, jak všichni víme, posiluje imunitní systém, působí jako prevence a lék při nachlazení, chřipce a virových onemocněních vůbec. Ve 150 g borůvek je asi 31 mg vitamínu C, takže menší miska plodů se přibližně rovná doporučené denní dávce vitaminu C (1 000 mg). Vysoký obsah antioxidantů v borůvkách také chrání organismus před volnými radikály, viry a bakteriemi a působí jako prevence proti vzniku nádorových buněk. Borůvky také chrání sliznice a přispívají k jejich rychlejší regeneraci zejména při respiračních a zánětlivých onemocněních, zbavují tělo škodlivin a zlepšují funkci lymfatického systému. Posilují cévní systém a zlepšují krevní oběh a prokrvení končetin. Jejich pravidelná konzumace zlepšuje zrak a působí jako účinná prevence proti šerosleposti. A navíc, třísloviny v nich obsažené mírní menstruační bolesti a silné krvácení.

Kromě téhle velké dávky radosti, zdraví a síly si můžete být jisti, že naše borůvky jsou skutečně lesní - neskutečně barví! Takže pozor, nejezte je před důležitou pracovní schůzkou (nebo si následně skutečně důkladně vyčistěte zuby). 

 mrazene boruvky wild and coco

Lesní jahody a Jahody 

Lesní jahody vám připomenou dětství. Jsou malé a mají v sobě víc antioxidantů a minerálů, než sladkosti. Proto mají velmi vybranou chuť. Narozdíl od toho, běžné jahody jsou větší a sladší.

Jeden šálek jahod obsahuje 51,5 miligramů vitamínu C, čili asi polovinu doporučené denní dávky. Vitamín C je kromě výše popsaného také nezbytný pro tvorbu kolagenu, který zlepšuje pružnost a odolnost pleti. Dokonce prý kyselina ellagová obsažená v jahodách má schopnost zabránit destrukci kolagenu. Takže pokud budete jíst jahody pravidelně, zapomeňte na krémy proti vráskám (a ještě si u toho pochutnáte - zkoušeli jste někdy ochutnat krém??). Kyselina ellagová také potlačuje růst nádorových buněk.

mrazene jahody wild and coco

I jahody obsahují mnoho antioxidantů, najdeme v nich např. lutein a karotenoid zeaxantin, které doslova požírají nebezpečné volné radikály.

Jahody stejně jako višně harmonizují ve Vašem těle tvorbu melatoninu. To se hodí...

Prostě, pokud si koupíte pytlíček jahod, v zásadě si kupujete sáček krásy a zdraví :-)

lesni jahody wild and coco

Višně vypeckované

Višně také obsahují velké množství vitamínu C, ale i dalších vitamínů, které přirozeně zvyšují obranyschopnost organismu. Obsahují flavonoidy, rostlinné antioxidanty, které přispívají k prevenci kardiovaskulárních chorob, pomáhají tak udržet srdce zdravé a mají příznivý vliv na pružnost a zpevnění cévních kapilár, dokáží zmírnit bolest při revmatoidní artritidě nebo dně, snižují hladinu kyseliny močové v krvi.  Ve višních se dále v hojné míře vyskytuje melatonin, hormon, který se stará o váš kvalitnější a delší spánek. Ale nebojte si je dát i ke snídani, neusnete během dne. Naopak vám vytvoří krásnou, poklidnou náladu. Další skvělá vlastnost višní je, že umí neutralizovat tuky v těle a pomáhají v boji s nadváhou. Višně jsou i plné anthokyaninů, rostlinného barviva, které vylepšuje paměť a mozkové funkce - jsou proto dobré např. jako prevence Alzheimerovy choroby, nebo jako podpora při učení (při tom domácím obzvlášť ;) 

Mražené višně Wild&Coco 

Jak učinit ze snídaně zážitek pro chuťové buňky i pro naše zdraví? 

Všechno naše mražené ovoce krásně zkombinujete s Keefirem či Yoguardem, které navíc dodají vašemu zažívání miliardy přátelských bakterií, dále s Granolou Maca & Cacao, jejíž mnohé účinky si můžete přečíst přímo u výrobku v našem e-shopu, také s ochucenými pomazánkami, které sice vyvolávají trochu závislost, ale protože obsahují zdravé tuky, můžete je mlsat bez výčitek, s Karameládou nebo sušeným kokosovým mlékem. A pokud si chcete udělat o něco svátečnější chvilku, přidejte i ceremoniální kakao Elimba, které se hodí nejen na pocuchané nervy, ale protože je superpotravinou, je prospěšné ze spousty dalších důvodů.

Mražené ovoce Elimba Wild&Coco

To vše můžete servírovat v kokosové misce s dřevěnou lžičkou. Protože z misky z kokosu chutná jídlo nejlépe ;)

 

K tomu máme pro vás ještě jeden tip na recept: Raw pohanková kaše s Keefirem a Granolou, která prosvětlí každé podzimní ráno.

Užívejte života miliardovými doušky!