Zpět

Vyživte svou střevní mikroflóru letními surovinami

Léto je zdroj. Zážitků, podnětů, energie i potravin, na které se celý rok těšíme. Zahrady i trhy obsypala úroda lokální zeleniny, ovoce a bylinek. Které z nich jsou největším zdrojem radosti pro Váš střevní mikrobiom a tím pádem i psychiku?

Cukety

Cuketa se během posledních let stala královnou českých zahrádek i kuchyní. Střevní mikroflóru potěší obsahem pektinu, rozpustné vlákniny, která působí jako prebiotikum a podporuje růst prospěšných střevních bakterií.

Tip pro kuchaře: Vyzkoušejte cuketový tataráček s naším kimchi!

Rajčata

Rajčata jsou skrze svoji červenou barvu bohatá na lykopen, silný antioxidant, který může způsobit zánik rakovinných buněk a snížit tak pravděpodobnost vzniku (nejen) rakoviny tlustého střeva. Rajčata poskytují tělu vlákninu, vitaminy a minerální látky, které podporují celkovou funkci trávicího traktu.

Recept pro děti: Čerstvá masitá rajčata můžou Vaše šikovné ratolesti zapojit do tohoto jednoduchého receptu na pizza tortillu! 

Žňovky

Aneb letní jablka sklízená už v době žní. Jablka jsou velkou radostí pro chuť i střevní prostředí, protože obsahují velké množství prospěšných mikroorganismů. Navíc jablka obsahují taniny, které pomáhají při řešení průjmu a mají antioxidační účinky.

Rychlý dezert: Čerstvá letní jablka k dokonalosti potřebují už jen jedno – lahodně krémový Cashew Spread.

Máta peprná

Máta je asi tím nejvoňavějším pomocníkem při zažívacích potížích, jako je plynatost a nadýmání. Jen samotná vůně máty pomáhá při nevolnosti, takže si ji neváhejte natrhat na dlouhou letní cestu v autě.

Okurková sezóna

Okurky díky vysokému obsahu vody přirozeně podporují trávení, pomáhájí tělu rozkládat potravu a vstřebávat živiny. Vláknina obsažená v okurkách reguluje pohyb střev a podporuje zdravé fungování trávicího traktu. 

Osvěžení na léto: Mátu i okurku najdete v naší kokosové vodě Cucumber mint lime BIO, která je skvělou alternativou sladkých limonád.

Kvašáky

Šťavnaté letní kvašáky či rychlokvašky Vám možná připomenou vzpomínku na babiččinu spižírnu nebo sklep. Nakládané a nesterilované polní okurky promění proces mléčného kvašení ve zdroj probiotických bakterií a enzymů. A co je lepšího v horkém dni, než vychlazený a uzrálý kvašák?

Užijte si letní chutě!