Blog

„Žij život, ze kterého si nemusíš brát dovolenou“

Za tímto rčením stojí Stáňa Stiborová, zakladatelka projektu Podnikání z pláže, se kterým ve WILD & COCO sdílíme podobné hodnoty a vizi: tvořit svobodně a v radosti to, co nám dává smysl. Jak se však ke svobodné tvorbě dostat a smazat hranice mezi prací a volným časem? Jde vůbec žít tak, že si ani nechcete brát dovolenou? V rozhovoru se Stáňou to zjišťovala Kateřina Rae.

Celý článek

„Žij život, ze kterého si nemusíš brát dovolenou“

Za tímto rčením stojí Stáňa Stiborová, zakladatelka projektu Podnikání z pláže, se kterým ve WILD & COCO sdílíme podobné hodnoty a vizi: tvořit svobodně a v radosti to, co nám dává smysl. Jak se však ke svobodné tvorbě dostat a smazat hranice mezi prací a volným časem? Jde vůbec žít tak, že si ani nechcete brát dovolenou? V rozhovoru se Stáňou to zjišťovala Kateřina Rae.

Ochrana před sluncem skrze jídelníček

Slunce je největším a nejsilnějším zdrojem energie. Jeho působení není z podstaty věci špatné a neprospěšné, takže pokud se tak děje, máme pro vás nemilou zprávu: můžeme si za to pravděpodobně sami. Po většinu roku jsme zavřeni v místnostech a slunečních paprskům se naplno vystavíme teprve v létě, kdy na jeho intenzitu nejsme adaptovaní. Jak prožít léto ve zdraví s pomocí přírodních zdrojů?

Autorka: Jana Soutor Raganová

Vyživte svou střevní mikroflóru letními surovinami

Léto je zdroj. Zážitků, podnětů, energie i potravin, na které se celý rok těšíme. Zahrady i trhy obsypala úroda lokální zeleniny, ovoce a bylinek. Které z nich jsou největším zdrojem radosti pro Váš střevní mikrobiom a tím pádem i psychiku?

 

Optimalizujte své tělo na cestování

Tolik jste se těšili na dovolenou a cestování a najednou se to děje, ale Vy se cítíte jinak, než jste čekali. Tak trochu těžce, rozhozeně nebo zkrátka divně. Znáte to?
K tomuto rozpoložení může velkou měrou přispět reakce střevního mikrobiomu, který se v jiném režimu necítí komfortně. Jak si na cestách nerozhodit zažívání a nastavit se tak, abyste se domů vraceli skutečně odpočatí?

Propojenost střevního a vaginálního mikrobiomu a jak o ně pečovat během léta

Přichází léto plné nepřeberného množství zážitků. A spolu s ním i doba slunění, mokrých plavek, nevyvážené stravy, dlouhého cestování a celkové změny režimu a pravidelnosti. Doba, kdy je na úkor našich dobrodružství náš střevní i vaginální mikrobiom v ohrožení. Jak se během letních měsíců postarat, aby byly Vaše bakteriální světy v rovnováze?

Autor: Kristýna Zezulová, Systers.bio

Jak souvisí střevní mikrobiom s psychikou člověka?

O střevním mikrobiomu se říká, že je naším druhým mozkem, ale tohle tvrzení může být trochu matoucí: Jak jako druhý mozek, přemýšlíme snad břichem? Tak to úplně není, ale střevní mikrobiom má na starosti tvorbu neurotransmiterů (neurohormonů), které hrají zásadní roli v našich nervových funkcích a ovlivňují naši náladu a celkový psychický stav. Takže péčí o svá střeva děláte velkou službu také svojí mysli! Jak přesně tohle propojení funguje?

Ochutnejte nový Cocoguard

Výroba? Promyšlená. Trvanlivost? Prodloužená. Chuť a konzistence? Lahodně krémová. A cena? Nižší! To vše splňuje nový Biotic Cocoguard, který je připravený dělat radost jak Vám, tak novým objevitelům naší probiotické WILD & COCO džungle!

Máme bistro!

Dlouho jsme toužili po prostoru, ve kterém bychom se s Vámi potkávali naživo a přinášeli Vám ochutnávku lahodných a funkčních produktů. Naše touha se potkala s představou společnosti Vitalvibe a společně jsme vytvořili nový VIBE store – obchod, bistro a místo k setkání propojené se zážitkovou gastronomií. Stavte se za námi do Karlína!

Předplaťte si nás!

V našem kokosovém ráji vyrostla velká novinka: věrnostní program s variantami předplatného, možností výhodnějších nákupů a spoustou krásných odměn. Jste připraveni mít WILD & COCO v každodenním životě?

Mateřství aneb Nastavte si hranice

Dokoukávám Duši K na téma domácího porodu, jemně si hladím bříško a potutelně se usmívám. Možná už tam někdo bydlí, možná ne. Je mi 21 let, tohle milé napětí je pro mě úplně nové a ještě vůbec nemám tušení, co všechno bude mateřství obnášet. Vůbec.

Rituály naší doby: Noc ohňů

Sejít se u ohně, popít, opéct špekáčky, upálit čarodějnici. A za rok zase. O tom je 30. duben na většině vesnic a částečně i ve městech a den pálení čarodějnic je takovou první vlaštovkou letních akcí a festivalů. O čem byly původní oslavy tohoto dne a jak se Vy sami můžete vrátit k jejich hlubšímu smyslu?

Představujeme FOODIES

Cocofíry, Cocoguardy, ořechové spready a granoly umíme na jedničku, to už víte. Ale co si vedle WILD & COCO snídaně dopřát také WILD & COCO oběd nebo večeři? Nahlédněte do našich polic s nápisem SUPERFOODIES a začněte vybírat.