• Histabiotics 30 kapslí

Histabiotics 30 kapslí

Probiotika pro pohlazení střev 

Citlivě zvolená směs probiotických kmenů, které nevytvářejí histamin a regulují jeho přirozenou tvorbu. 

 

Zjistit více ↓
RAW
999 Kč
Za tento produkt získáte 99 cococreditů
Skladem, předpokládané doručení: zítra
Možnosti dopravy

Přátelské bakterie pro citlivá střeva

Probiotika Histabiotics regulují přirozenou tvorbu histaminu a jsou vhodná pro snížení dopadů potravinových senzitivit, intolerancí i histaminové intolerance. Jedna kapsle obsahuje 10 miliard probiotických bakterií.

Histabiotics mohou harmonizovat Vaše zažívání dvěma způsoby:

Zmírnění existující citlivosti na potraviny či histamin - Histabiotics dlouhodobě pomáhají regulovat histamin při již existující potravinové senzitivitě či histaminové intoleranci.

Podpora zdraví střev a snižování propustnosti střevní stěny - Histabiotics podporují obnovení střevní stěny a její udržení v optimálním stavu. Tím velmi pomáhají v řešení problémů s propustným střevem (takzvaným „leaky gut”), kvůli kterým mohou vznikat nové potravinové senzitivity.

 

V poslední době se mi objevila řada potravinových senzitivit a nepříjemných stavů. Dlouho jsem hledal cestu ven. Po měsíci užívání 2 tobolek Histabiotics denně vidím konstantní zlepšování.
Pavel Gálik
 

Fungují jinak než běžná probiotika

Veškeré přátelské bakteriální kmeny pečují o zdraví našich střev, tím podobnost končí. Některé bakteriální kmeny ve střevech histamin produkují, jiné se naopak histaminem živí, čímž jeho hladinu pomáhají regulovat. 

Běžně používané bakteriální kmeny – Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus – histamin vytváří, a proto většina fermentovaných výrobků hladinu histaminu navyšuje.

Histabiotics je unikátní směs 6 přátelských bakteriálních kmenů, které histamin naopak regulují. Dopřejte svému tělu tu nejlepší péči a dovolte přátelským bakteriím harmonizovat Vaše zažívání.

Zdravý mikrobiom zajišťuje

  • vstřebávání živin z potravy
  • odolnost vůči infekcím
  • emoční stabilitu a radost
  • tvorbu tepla
  • snížení stresu

 

Histabiotics obsahují tyto kmeny: Bifidobacterium breve, B. lactis, B. infantis, B. longum, Lactobacillus gasseri, L. rhamnosus 


Co to je histamin?

Histamin je hormon, kterého mají mnozí z nás v těle více, než je potřeba. Obvykle se jeho zvýšená hladina pojí s různými alergiemi, potravinovými senzitivitami, histaminovou intolerancí a dalšími odchylkami od běžného zdravého stavu. Nadměrně vysoká hladina histaminu může následně způsobovat obtíže s trávením, vyrážky, otoky, kašel, kýchání, poruchy spánku a jiné potíže.

Proč některé probiotické bakterie produkují histamin a jiné ne?

Většina probiotických bakterií obsahuje gen HDC, který zajišťuje produkci histaminu. Námi vybrané bakterie tento gen neobsahují čili histamin neprodukují.

Jak poznám, zda mám zvýšený histamin?

Lze to změřit testem u lékaře či samotestem, z krve či stolice. Zároveň můžeme dát na pocity. V případě zvýšeného histaminu jsme zahlenění, chce se nám kýchat, špatně spíme, jsme neklidní.

Je nutné, abych si měřil hladinu histaminu před nasazením produktu?

Ne. Účinek probiotik je u každého jiný, a díky své funkci na střevní stěnu jsou prospěšná i v případě rovnovážného histaminu.

Z čeho je vyrobená kapsle?

Z veganské celulózy.

Proč obsahují probiotika kukuřičný škrob?

Jedná se o speciální prebiotický kukuřičný škrob, nazývaný Nutriose (™), vyráběný z non-GMO kukuřice. Tento škrob výrazně vyživuje bakterie a umožní jim přežít ve větším počtu a tím pádem lépe a dlouhodobě osídlit střevo.

Je v probioticích laktóza nebo nějaké alergeny?

Ne, probiotika jsou plně veganská a nealergenní.

Co můžu očekávat v prvních dnech užívání?

Reakce na probiotika Histabiotics je příjemná, často přichází lehké fyzické i psychické zklidnění.

Můžou Histabiotics způsobovat nadýmání?

Neměly by. Pokud máš SIBO či nějakou jinou závažnější chorobu trávicího traktu, konzultuj užití probiotik s tvým ošetřujícím lékařem.

Jak dlouho bych je měl konzumovat pro dosažení plného účinku?

Optimální délka konzumace jsou 3 měsíce, během kterých se bakterie stále více a více usazují v těle.

A jak víte, že to celé skutečně funguje?

Existuje nespočet vědeckých studií, zabývajících se propojením mezi zdravím střevního mikrobiomu a celkovým stavem organismu. Oblast mikrobiomu je zatím probádaná pouze částečně, to nám ovšem nebrání se cítit dobře už teď.

Kdy a kolik kapslí bych měl konzumovat?

Užívej vždy ráno na lačno 1-3 kapsle. Pokud začínáš, navyšuj počet kapslí o 1 denně vždy po týdnu.

Mohou probiotika Histabiotics užívat i těhotné/kojící ženy a malé děti?

Ano. Pro děti do 3 let může být kapsle nebezpečná a tak doporučujeme vysypat obsah z kapsle ven a vmíchat do nápoje.

Za jak dlouho by měl být cítit účinek probiotik?

Při pravidelné konzumaci zhruba za týden.

Jaká je maximální dávka?

U dospělých zdravých osob začínáme s 1 kapslí denně a můžeme se dostat až na 3 kapsle denně, s navýšením vždy po týdnu o 1 kapsli. Je důležité se řídit pocitem po 3–4 dnech po navýšení. Více už je u většiny lidí zbytečné, probiotika pak přežijí jen v omezeném počtu.

Pomohou mi Histabiotics lépe trávit?

Pomohou lépe trávit potraviny obsahující histamin, bez jeho vedlejších účinků. Dále podporují zdraví střevní stěny, čímž dále snižují intenzitu potravinových senzitivit.

Mohou Histabiotics někomu ublížit?

Lidé, kteří mají výrazně sníženou imunitu, např. chemoterapeutickou léčbu aj., by měli užívání Histabiotics konzultovat se svým lékařem. Lidé s alergií či senzitivitou na kukuřici by měli produkt nasazovat postupně a v případě potíží vysadit.

Vytvářejí tyto bakteriální kmeny D-laktát nebo ne?

Většina užitých bakterií D-laktát odbourává. Některé ho mohou produkovat v nižším množství. Naši směs jsme v tomto směru nepodrobili klinické dlouhodobé studii. Máme vyzkoušeno, že lidé s histaminovou intolerancí s naším produktem ani vznikem D-laktátu nemají potíže.

Jak můžu tato probiotika kombinovat s jinými, například Superhuman?

V případě, že máte histaminovou intoleranci, užívejte pouze tato probiotika, případně jiná speciální, podobná. Běžná probiotika, včetně vysoce funkčních Superhuman, můžou histamin zvyšovat. Pokud nemáte přímo histaminovou intoleranci, a chcete snížit své potravinové senzitivity a celkově zlepšit zdraví střevní stěny, pak doporučujeme střídat ve 3–6 měsíčních cyklech intenzivní užívání probiotik Histabiotics a probiotik Superhuman. Délka cyklu závisí na stavu střeva.

Jsou nějaké léky, se kterými by se neměla Histabiotics kombinovat?

Histabiotics by se neměla souběžně kombinovat s jinými probiotiky (jiná probiotika budou asi navyšovat histamin, navíc kultury spolu budou bojovat o potravu) nebo cortizonem (výrazně sníží účinnost Histabiotics). Při užití spolu s antibiotiky je třeba Histabiotics jíst alespoň o 4 hodiny před či po dávce antibiotik. Histabiotics budou mít v takovém případě menší míru osídlení střeva. Na druhou stranu podpoří Vaše střevo v těžkém období, kdy jsou Vaše vlastní bakterie ničeny antibiotiky.

Kolik % bakterií (CFU) přežije až do chvíle, než se dostane do tlustého střeva?

Zhruba 80%, pokud jsou konzumována alespoň 30 minut před jídlem (což silně doporučujeme). 

Je možné Histabiotics užívat s fermentovanými produkty?

Ano, Histabiotics následně sníží hladinu histaminu, který fermentované produkty obsahují a vytvářejí. Nicméně v případě histaminové intolerance je dobré být opatrní s dalšími fermentovanými výrobky.

Co přesně se děje ve střevě?

Námi vybrané probiotické bakterie (viz. studie č. 5, 6, 8, 9 níže) regulují aktivitu žírných buněk (ty jsou odpovědné za vytváření histaminu) a  zdraví střevní stěny (různými mechanismy - většina kmenů pomáhá odbourávat nadbytečný histamin tím, že regulují směrem dolů IgE a histaminové receptory a regulují směrem nahoru protizánětlivé látky - viz studie  1, 2, 3, 4, 7, 8)  - všechny tyto mechanismy vedou ke snížení nadbytečného histaminu, který vzniká právě v rámci nefunkční střevní stěny a aktivitou žírných buněk.
 

Můžu použít probiotika Histabiotics pro fermentaci?

Tato bakteriální směs není primárně určena pro výrobu fermentovaných potravin. Histabiotics doporučujeme spíše k přímé konzumaci. Pokud ale chcete, můžežete z nich zkusit vytvořit domácí alternativu jogurtu s velmi neobvyklou chutí.

Můžu použít Histabiotics pro řešení akutních alergických stavů?

Ne. Výrobek není určen pro akutní alergické reakce, při kterých je nutné užít léky nebo navštívit lékaře.


Naše tipy

  • Sledujte, jak na vás působí jednotlivé potraviny tvého jídelníčku. Vyřaďte postupně lepek a mléčné výrobky. Sledujte, jak se cítíš.
  • Podívejte se na účinky jednotlivých bakteriálních kmenů v Google. Zadejte “název kmenu” a “benefits”. 
  • Jedná se o doplněk stravy - nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. 
  • Uchovejte v teplotě do 20 °C v uzavřeném obalu a mimo dosah dětí. 

 

Složení histabiotics

prebiotická kukuřičná dextróza (non-GMO), bakteriální kmeny Bifidobacterium breve, B. lactis, B. infantis, B. longum, Lactobacillus gasseri, L. rhamnosus

RAW

Hodnocení

Martina 8. 2. 2023

Za mě jsou to nejúčinnější probiotika, která jsem kdy užívala. Takže díky moc za ně!

Libor Šilhán 29. 7. 2022

Kdo tento produkt vyrábí?

Lucie Štancová 9. 7. 2022

Měsíc po používání jsem si všimla viditelného zlepšení, sním-li něco, co mi předtím vyvolávalo svědění kůže, neděje se to. Pokračuji dál v užívání, kombinuji s Omega 3 + D3 a polyfenoly. Doporučuju!

Petr Čech 19. 3. 2022

Super pro ekzematiky.

Hana 17. 3. 2022

Pod vedením a na doporučení nutričního terapeuta jsem zařadila histabiotika do dietního plánu při histaminové intoleranci, zatím 4. měsíc (a tzv. "still counting") a pozoruju viditelné zlepšení! Skvělý produkt, který konečně vyplnil tolik zející díru na trhu. Díky!

Hana 13. 3. 2022

Koupila jsem sestře - zatím si chválí. Okamžitý zázračný účinek samozřejmě nečeká, ale po 2 týdnech užívání si všímá snižujících se potíží s histaminovou intolerancí (zvl. výrazně nižšího svědění kůže, může vysazovat antihistaminika).

4,9
7 hodnocení
Napište recenzi
NA VAŠEM SOUKROMÍ NÁM ZÁLEŽÍ

My, Divocí a Kokosoví (Wild and Coco, spol s.r.o.) oceníme Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli lépe přizpůsobit webové stránky a usnadnit jejich používání. Kliknutím na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s uložením cookies do Vašeho prohlížeče, díky kterým využijete potenciál webu naplno. Podrobnosti najdete na stránce "Informace o cookies".