l

Síla vychází z vašeho mikrobiomu. Amy Mayers

Sílu vašeho těla a mysli formuje váš mikrobiom, společenství bakterií a virů, převážně prospěšných.

Mikrobiom najdete ve vašich střevech, na kůži, v ústech, plicích a na pohlavních orgánech.
Mikrobiom nejste vy, jsou to vaši přátelé. A podle toho se k nim můžete chovat. Odvděčí se vám.

Co všechno závisí na mikrobiomu?

 • přetváření jídla na energii
 • termoregulace a zahřívání těla
 • odolnost a vitalita
 • emoční rovnováha, klid a radost
 • vstřebávání živin
 • energetický systém

Zdravý mikrobiom vytváří silný imunitní systém, který vám může pomoci zvítězit nad různými hrozbami dnešního světa.

Možná o tom nevíte. Přátelské bakterie ve střevech načítají informace z příchozích bakterií a virů a následně trénují imunitní buňky, aby s těmi škodlivými uměly bojovat.

Ana Maldolado-Contreras - A healthy microbiome builds a strong immune system that could help defeat COVID-19, 2021, The Conversation The Conversation je jedinečný projekt spolupráce akademiků a novinářů, který se během deseti let stal předním světovým vydavatelem zpráv a analýz založených na výzkumu.

Interakce mezi mikrobiotou a imunitou v různých stavech zdraví i ne-zdraví

Mikrobiom hraje rozhodující roli při výcviku a vývoji hlavních složek vrozeného a adaptivního imunitního systému hostitele, zatímco imunitní systém organizuje udržování klíčových rysů symbiózy mezi hostitelem a mikrobem.

Danping Zheng, Timur Liwinski & Eran Elinav - Interaction between microbiota and immunity in health and disease, 2020, Cell Research Nature je mezinárodní časopis, který každý týden publikuje nejlepší recenzovaný výzkum ve všech oblastech vědy a techniky na základě jeho originality, důležitosti, interdisciplinárního zájmu, aktuálnosti, přístupnosti, elegance a překvapivých závěrů.

V čem spočívá síla našich produktů

 • 1 Spojení tradičních a moderních metod

  Fermentujeme jako lidstvo tisíce let. Vybíráme a množíme speciální probiotické kmeny jako nikdy předtím. Paskalizujeme, abychom prodloužili trvanlivost. Analyzujeme PCR analýzou pro ověření našeho úspěchu. Hluboce mrazíme, uchováváme tak živiny.

 • 2 Nejvhodnější lokální i exotické přírodní ingredience

  Proto mladý kokos, luštěniny, bobuloviny, kvašená zelenina a bezlepkové obilí.

 • 3 Zaměřujeme se na funkčnost, nikoliv na cenu

  Vysokou výživnou hodnotu a chuť zajišťujeme plností našich produktů. Tvoříme je tak, aby překypovaly životem a zdraví prospěšnými látkami. Teprve poté se díváme na jejich náklady a vyrábíme je co nejefektivněji.

 • 4 Probiotika a prebiotika v bio produktech = to nej

  Náš střevní mikrobiom miluje bio potraviny. Když bakterie ochutnají vlákninu bez chemie, množí se jako divé. Chcete-li si přátelské bakterie hýčkat, krmte je bio potravinami jako my.

 • 5 Mohou pomoci rychle i prospívat dlouhodobě

  Někdy si situace vyžaduje okamžité řešení. A jindy se opakuje dlouhodobě. V obou případech silný střevní mikrobiom podpoří zdárné řešení.

Více o tvém mikrobiomu

Množství neuronů ve střevech je stejně velké, jako je množství neuronů v celé míše. Ve střevě jsme vybaveni množstvím buněk nervového systému, které dovedou přijímat stimuly od mikroorganismů a jejich produktů a přenášet je do mozku.

Nejvíce mikrobů je ve střevech: střevní mikrobiom obsahuje 150× více genů než genom lidský (genom našich buněk) a je velmi různorodý, obsahuje kolem tisíce rodů bakterií; kromě bakterií ale obsahuje i viry, kvasinky a parazity. Zjistilo se, že se složením našeho mikrobiomu navzájem lišíme, že každý z nás má určitý individuální mikrobiom.

Počet bakteriálních buněk ve srovnání s počtem buněk, které tvoří naše tělo, je skoro 1:1, jen lehce převažují bakterie. Střevní mikrobiom člověka váží 200-500g.


Převzato z dTestu: "Mikrobiom vnitřní supervelmoc"