Zpět

Nejrychlejší svačiny nejen pro děti do školy

Milujeme tortilly, ale lepku se raději vyhýbáme, a proto jsme vyvinuli tortilly ze zeleninové dužiny. Zcela bezlepkové a navíc vyrobeny z lokálních druhotných surovin, tedy zbytků z odšťavněné zeleniny. Tortilly, které doma určitě chcete mít. Hodí se totiž nejen na svačinu s sebou do školy či na výlety, ale také jako rychlý oběd či rychlá večeře pro nečekané hosty.

Než připravíte dětem tortillu na svačinu do školy, doporučujeme si práci s nimi nejdříve osahat a naučit se je jednoduše balit. Zkuste je nejprve naplnit surovinami, které vám nebudou dělat příliš velké problémy při balení. A jakými surovinami tortillu naplnit, aby tvořila vyváženou svačinku pro děti? 

Mezi surovinami by neměl chybět zdroj:

  • Proteinu - tempeh, tofu, lušteniny 
  • Vlákniny - čerstvá zelenina 
  • Probiotik a prebiotik - BIO fermentovaná zelenina v podobě Superhuman Kimchi, Flowerchi, Greenchi

a něco na ochucení - perfektně funguje naše Coco Mayo a Symbiotic Coconut Spread.

Jak tortillu zabalit? Pravidlo zní: míň je víc

Nepředimenzujte to. Jedině tak se vám podaří dokonalý výsledek. Naplňte spodní okraj tortilly asi centimetr od okraje, chytněte spodní okraj a směs obtočte. Zatím však jen do poloviny. Nebojte se tortillu trochu přímáčkout a utáhnout, nedovolte přitom směsi, aby vám utekla do stran. V dalším kroku totiž překlopíme již boční strany, přičemž stále držíme vše na středu. Následně jen dovineme tortillu do konce a je hotovo. Pokud máte pocit, že okraj není pevně přilepený, použijte trochu zálivky pro připevnění a položte tortillu spojem dolů. Takto zavinutá tortilla vydrží i otřesy v aktovce. Pro jistotu ji nicméně ještě dáme do krabičky přiměřené velikosti.

Vše můžete připravit již večer předem a nechat tortillu uležet v lednici. Tím získá na ještě větší pevnosti. Tortilla naplněná drobněji nakrájenými ingrediencemi má menší tendenci rozpadat se a bude se taky snadněji jíst. 

Rychlá tortilla s tempehem a Superhuman Kimchi

Čas přípravy 15 minut, Náročnost 1, Počet porcí 2

Ingredience

Postup

Tortilly rozložíme na talíř, případně je můžeme předem lehce ohřát na pánvi. Na kokosovém oleji osmahneme na drobnější plátky nakrájený tempeh, nakonec vše zakápneme sójovou omáčkou. Položíme tempeh a drobné kusy salátu na tortillu a přidáme Kimchi. Vše zakápneme zálivkou, kterou vytvoříme smícháním Coco Mayo, hořčice a sirupu. Podle chuti můžeme přidat citronovou šťávu. Na závěr vše posypeme praženými sezamovými semínky a můžeme rolovat. 

Tortillová snídaně s ovocem a Cocoguardem

Vyzkoušejte tortilly na sladko!

Čas přípravy 10 minut, Náročnost 1, Počet porcí 2

Ingredience

Postup

Nakrájejte banány, broskve či jakékoliv ovoce na malé kousky. Zmražené lesní borůvky či jiné bobule rozehřejeme na pánvi a podle chuti dosladíme Karameládou. Ovoce poskládáme na tortillu, přidáme Cocoguard, případně dosladníme a tortillu zavineme.  

Ať už se tortilly rozhodnete připravit jakkoliv, určitě vás nezklamou. Chutnají totiž skvěle s čímkoliv. A když se vám první nepovede zabalit perfektně, nezoufejte. S trochou trpělivosti dosáhnete skvělých výsledků rychle. Pochlubte nám s vaším výtvorem a označte nás na instagramu Wildandcoco.