Zpět

Odlehčete tělu po svátcích s láskou a jemností

Dáváte si předsevzetí? A daří se Vám je letos plnit? Mezi vůbec nejčastější předsevzetí patří práce s tělesnou vahou. Někdo touží zhubnout, jiný zase nabrat sílu, všichni si přejeme být zdraví. Abychom Vás v novém roce podpořili, přinášíme pár tipů, jak k sobě přistupovat s láskou, abychom se ve svém těle cítili, co nejlépe.

Zapomeňte na redukční diety

Pokud se snažíte zhubnout pomocí redukční diety, počítáte kalorie každého jídla a zkoušíte snížit celkový příjem, pak se dost možná dostanete do začarovaného kruhu zvaný jojo efekt. Váha se podaří na čas snížit, nicméně pokud se na stravování nedíváme komplexně a po čase se vracíme ke starým vzorcům, zpravidla se shozená kila rychle navrátí.

Jak si vysněnou váhu udržet?

Zkuste PŘERUŠOVANÝ PŮST, tedy třeba šestnáct hodin denně bez jídla. Není to vůbec tak těžké, jak se může na první dojem zdát, a tělo si na to rychle zvykne. Stačí zkrátka s prvním jídlem začít až pár hodin po probuzení a večer pár hodin před spaním již nic nejíst. Kromě toho, že tělo díky vyčerpanému glykogenu spaluje přebytečný tuk, léčí přerušovaný půst také potenciální inzulinovou rezistenci a zbavuje závislosti na cukrech.

Do stravy pak nezapomeňte zahrnout také prebiotika, probiotika, polyfenoly a omega 3 mastné kyseliny. Prebiotika jsou potravou pro probiotika, obojí současně získáte třeba z naší fermentované zeleniny. Probiotika také doplňujeme našimi Cocofiry nebo přímo Superhuman probiotiky

Polyfenoly jsou super potravou pro bakterie, hojně je najdeme třeba v bobulích, višních či v kokosové vodě, ideálně pak v RAW BIO kvalitě. Prebiotika, probiotika a polyfenoly je trojice, kterou chceme mít ve střevech, abychom se cítili  ještě šťastnější! Začít den tak můžete třeba s miskou Natural Symbiotic Cocofir BIO s lesními borůvkami BIO. A pokud chcete, tak jako my, vstřebat z jídla maximum živin, zařaďte také suplementaci Superhuman Enzymes.

blog_novoroci_precevzeti

Máte čas si se snídaní trochu víc vyhrát?

Vyzkoušejte naši delikátní Green smoothie bowl s naší granolou! Díky Sušené šťávě z mladého ječmene BIO je navíc silně detoxikující.

Green smoothie bowl s granolou

čas přípravy: 10 minut, náročnost: 1 , počet porcí: 1 porce

Ingredience

Navrch:

 Postup:

1. Všechny ingredience spolu rozmixujeme do hladka.

2. Navrch přidáme čokoládovou granolu, čerstvé ovoce a slunečnicová semínka.

Chcete začít hubnout hned teď? 

S energií a silou Vám pomůže náš Essential Protein, který je nejlepší užívat na lačno. Je tak ideální pomocník při přerušovaném půstu. Doplňování esenciálních aminokyselin Vám ušetří spoustu energie! Nejde však o náhražku za kvalitní BIO potraviny, které, z půdy bohaté na minerály, dokáží vytáhnout potřebné živiny.

Jaké potraviny Vám pomohou redukovat váhu? Kromě esenciálních aminokyselin jsou to třeba adaptogeny, které hojně najdeme například mezi medicinálními houbami. Zvýšit můžeme také příjem vitamínu C. Z lokálních potravin je obsažený ve velké míře třeba v plodech šípku, pokud Vás láká něco exotičtějšího, vyzkoušet můžete třeba amazonskou rostlinu Camu Camu v podobě tinktury. 

Všechno není jen o jídle… 

Pokud chceme dosáhnout trvalých změn a být ve svém těle spokojeni, musíme na to jít komplexně. Zaměřte pozornost na svůj spánek. Před ulehnutím ztlumte světla, vypněte elektronická zařízení a relaxujte. Ráno pak, v plné síle, nastává ideální doba na to, spálit přebytečné kalorie. Dostatečný pohyb, spánek a pravidelná strava harmonizuje Váš hormonální systém, díky čemuž se budeme cítit ve své kůži mnohem líp.

Dělejte to, co Vám dělá největší radost, nezapomeňte však také na vědomý stres, třeba v podobě otužování. Když je naše tělo vystaveno nedostatku jídla, či tepla, je to pro nás vědomá forma stresu, díky kterému se učíme rychle přepínat mezi klidem a stresovými situacemi. Na stejném principu je postavena i metoda dýchání podle Wima Hofa. Když chvíli nedýcháme, naše tělo se začne stahovat, my se však můžeme vědomě uvolnit. Učíme se tak optimáním reakcím, které můžeme využít kdykoliv během dne.

Umíchejte elixír lásky a vypijte ho sami!

Když se nemáme rádi, naše tělo se zvětšuje a chce na sebe upozornit. Je pro Vás nepředstavitelné dívat se na své nahé tělo v zrcadle? Pak je na čase začít to trénovat. 

Poděkujte si, dopřejte si automasáž, koupel, natřete se voňavým olejem, připravte si jídlo či lahodné smoothie pro sebe tak, jako by k Vám přišel na návštěvu ten nejvzácnější host. To vše jsou způsoby, jakým můžete manifestovat sebelásku. A navíc si to náramně užít!

Pokud se toužíte cítit ve svém těle lépe, zkuste holistický přístup. Nekonzumujeme totiž pouze jídlo! Vypínejte na noc mobil, wifi, nenoste mobil na těle, minimalizujte toxiny z vody, vzduchu, hýbejte se, meditujte, eliminujte elektrický smog, stres a kultivujte mezilidské vztahy.

A co Vy, máte nějaké osvědčené tipy na to, jak dosáhnout optimální váhy?

Zajímá Vás něco k tématu předsevzetí? Pak nám určitě napište! Připravujeme pro Vás totiž ještě jeden podrobnější článek, který poradí, jak si nastavit své záměry a předsevzetí tak, abyste je byli schopni dlouhodobě plnit.