Zpět

#pečujiomikrobiom

 Ráno plné síly: Šimon Bilina a Jana Zahradníková

Šimon je herec a zpěvák, v jehož přítomnosti se začnete tak nějak přirozeně usmívat. Na pozitivní vlnu se ladí přes přírodu nebo výživu, kdy svoje rána začíná mangovým Biotic Cocofirem se lžící hutného, kokosového mléka. 

A čím si svůj střevní vesmír hýčká už od rána nutriční terapeutka Jana Zahradníková?
S rozvahou vybírá obsah své snídaňové misky tak, aby v ní byly všechny potřebné makro i mikronutrienty. Možná to zní složitě, ale stačí mít doma všechny ingredience a pak už jen skládat – třeba tak, jak to dělá Jana: 

  1. Na základ použije funkční Biotic Cocoguard Premium s hrstí BIO lesních borůvek a višní obsahujících podpůrné polyfenoly. 
  2. Coby kvalitní zdroj tuku přidá lněný nebo rakytníkový olej, paraořechy nebo třeba Coconut Spread.
  3. A jako zdroj lehce vstřebatelných bílkovin Jana doplňuje Essential Protein.

Biotic Cocoguard

Hlavní chod: Rychle, ale plnohodnotně

Patříte mezi ty, které vymýšlení jídla až tak nenaplňuje a už jen představa, že si máte každý den sestavit vyváženou obědovou krabičku vás stresuje? Ke každému životnímu stylu se ve stravě najde klíč a opět: stačí si vytvořit seznam surovin a pak už jen skládat jedno ke druhému.

Nutriční koučka a zakladatelka projektu To jídlo Kristýna Skalická a kreativní kuchařka Kateřina Kultová si k tvorbě vyváženého oběda přizvaly náš hrachový i čočkový tempeh v bio kvalitě. Je rychlým zdrojem prebiotické vlákniny a bílkovin, připravíte ho za pár minut a dá se kombinovat snad se vším. 

TIP: Chcete si připravit tempeh tak, jak to dělá kuchařka Kateřina Kultová? TADY máte recept!

Vedle tempehu by na vašem talíři měla být nějaká ta zelenina a zdroj probiotických bakterií. Obojí je ukryto ve skleničce Superhuman Kimchi, které si zamilovala Veronika Honzíková, praktická lékařka s přesahem do čínské medicíny a další krásný host naší výzvy #pečujiomikrobiom. 

Tempeh 

Výživa po tréninku: Radek Laci

V domácnosti manuálního terapeuta a funkčního trenéra Radka Laciho se už před rokem zabydlel náš Essential Protein. Tělo je Radkovým nástrojem a pohyb se pro něj stal klíčem k sebepoznání a osvobození. Oceňuje, když může bílkoviny a sílu doplnit efektivně a bez zátěže trávení. Essential Protein tyto potřeby naplňuje a v kapslích najdete čisté esenciální aminokyseliny s 99% biologickou dostupností.

Essential Protein

TIP: Na Youtube najdete všechna autentická videa, která v rámci #pečujiomikrobiom vznikla!