Blog

Proč a jak být „gluten aware?“

Na téma lepku je potřeba pohlížet z mnoha stran. Bezlepková „dieta“ se stala velkou součástí módních trendů, ale ve stále více případech se jedná o skutečnou intoleranci. Čím to je a proč je lepek potenciálně problematický nejen pro celiaky? Na tyto a další otázky se v tomto článku zaměřuje odbornice Jana Soutor Raganová.

Celý článek

Proč a jak být „gluten aware?“

Na téma lepku je potřeba pohlížet z mnoha stran. Bezlepková „dieta“ se stala velkou součástí módních trendů, ale ve stále více případech se jedná o skutečnou intoleranci. Čím to je a proč je lepek potenciálně problematický nejen pro celiaky? Na tyto a další otázky se v tomto článku zaměřuje odbornice Jana Soutor Raganová.

Překonání menopauzy s podporou celostního zdraví

Menopauza představuje v rámci života ženy určitou výzvu. Tělo prochází endokrinními, biologickými a klinickými změnami, které mohou být spojeny s vedlejšími příznaky a změnami na úrovni zdravotní kondice ženy. Přechod je z tohoto důvodu pro některé ženy obtížný a může výrazně ovlivnit jejich život. Je proto důležité, aby v tomto křehkém a zranitelném období měla každá žena nastavené vhodné strategie, které budou odpovídat jejím individuálním potřebám.

Autorka článku: Martina Paris

Malý průvodce ceremoniálním kakaem

Výběr ceremoniálního kakaa se na českém trhu za poslední roky rozšířil a společnost díky tomu zalila hřejivá kakaová vlna. Ale jak si vybrat, když s kakaem teprve začínáte a nikdy jste si jej nepřipravili doma? A kterým z nich se zavděčíte také dětem? Nechte se provést naším osobním výběrem, ve kterém najdete ceremoniální kakao jak pro začátečníky, tak pro pokročilé kakaové mágy.

Jak předcházet sezónním depresím? Návyky a jídelníček, se kterými opečujete svoje tělo i duši.

U sezónních depresí patří mezi hlavní příčiny rozhození cirkadiánního rytmu a naše odpojení od cyklů přírody. Na náš psychický stav přirozeně působí také střídání období a v případě podzimního poklesu nálad zejména úbytek světla a tepla. Jak prožít období zimního útlumu v co největší lehkosti a harmonii? Jakou zvolit výživu a které z návyků je nyní na čase rozvíjet?

AUTORKA ČLÁNKU: Jana Soutor Raganová

Tempeh, pesto, bezlepkový chléb, tahini… Ochutnejte novinky od WILD & COCO!

Přidali jsme pomyslné regály do našeho e-shopu a během podzimu je zaplnili novými produkty, které propojuje funkčnost, jedinečná výživová hodnota a schopnost opečovat všemocný střevní mikrobiom. Slané i sladké, na svačinu, snídani i na oběd  – ve WILD & COCO si už zkrátka vytvoříte pořádný nákup, ze kterého lze hravě poskládat menu na celý týden!

Rozrostli jsme se o produkty Powerlogy!

Nabídka e-shopu WILD & COCO se neustále zpestřuje a to nám dělá radost. Růst jako takový je totiž krásnou a živou energií. A tentokrát jsme pro vás za humny naší výroby našli něco jedinečného: produkty Powerlogy. S touto společností sdílíme lásku k funkčním potravinám, názory týkající se životosprávy a touhu předat vašemu tělu to nejlepší v podobě kvalitní stravy. 

 

Podpora dětského střevního mikrobiomu po užívání antibiotik

Dětský mikrobiom má své počátky už v děloze matky. Ovlivňují ho potraviny, pocity a celková životospráva ženy v očekávání. Jak jej co nejlépe opečovat a čím si pomoci v době průjmových onemocnění a po zařazení antibiotik? Přečtěte si tipy a poznatky, které s námi dala dohromady dětská lékařka Tereza Sochorcová.

Bylinky a přírodní suplementy, které podpoří imunitu na nadcházející zimu

Energie podzimu nás už pomalu vybízí ke zpomalení a přípravě na část roku, v níž se obracíme do sebe. Ještě stále však dny doprovází teplé a zlatavé světlo, zářivé barvy a síla přírody, ze které můžete čerpat sílu a obrnit se s její pomocí před sezónními nemocemi. Věnujte si sebelásku v podobě chytré prevence a užijte si podzim i zimu ve zdraví a radosti. Jaké bylinky, suplementy, adaptogeny a návyky je ideální právě teď zařadit?

Autorka článku: Jana Soutor Raganová

Recepty pro začátečníky s fermentací

Začínáte s fermentací a rádi byste se naučili základní postupy, které můžete posouvat na další úrovně? Vyzkoušejte 2 tradiční recepty, se kterými objevíte základní fermentační techniky a svůj střevní mikrobiom pozvolna připravíte na pravidelnou konzumaci živých potravin. 

Autor článku: Jakub Tomaides, fermentuju.cz

Co je to naturopatie a jak nám může pomoci ke zdraví?

Naturopatie je západní směr celostní přírodní medicíny, který propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti přírodní a nutriční medicíny. V České republice se jedná o kombinaci západní fytoterapie a klinické nutriční medicíny. Jako nástroj pro ladění využívá přírodních prostředků jako je strava, byliny a doplňky. Nejde o alternativní medicínu. Dívá se na člověka pohledem západní medicíny, založeným na anatomii a biochemii tak, jak ji vidí konvenční medicína. Proto naturopat rozumí lékařům, lékařským zprávám, testům a mohou s lékaři spolupracovat. 

Autorka článku: Lenka Ptáčníková

Naturopatie, funkční medicína a děti

Tato témata provázela náš březnový rodinný Secret Event, který vedle návštěvy naturopatky Lenky Ptáčníkové a funkčního lékaře Jana Vojáčka doprovodila živá přítomnost dětí. K čemu nás minulé setkání inspirovalo a co vás čeká na Secret Eventu 24. září?

Z čeho se skládá ta nejlepší svačinka?

Kdo má doma maličké strávníky jistě ví, že jídlo bývá velkým tématem. Děti jsou buď velmi vybíravé a vyžadují dokola ty stejné potraviny (často ne ty zrovna ideální) nebo mají stále hlad a my už nevíme, čím je uspokojit. Jak zvýšit výživovou hodnotu dětského jídelníčku a dostat do něj ty nejzdravější složky, aniž by se vaše drahá ratolest ošívala při každém soustu? Máme pro vás pár praktických tipů.

Autorka článku: Jana Soutor Raganová