Jarní avokádovo-mangové závitky s mandlovým Power dipem

Vůně Asie, chuť Coco mayo a zářivé barvy thajského manga - uhádnete, co se za tím skrývá? Přece jarní závitky! Tentokrát vyšperkované tempehem a mandlovým máslem. 

Číst celé ↓

čas přípravy

15 minut

náročnost

2

počet porcí

2 porce

ingredience

postup

Rýžové nudle si uvaříme podle návodu. Opláchneme studenou vodou, pořádně vyždímeme a necháme vychladnout. Rýžový papír si namočíme do vody a rozprostřeme na čistou kuchyňskou utěrku: na té se nám budou závitky nejlépe rolovat, protože se nám nebudou lepit na plochu.
Mrkev, avokádo a okurku si nakrájíme na tenké proužky. Tempeh si orestujeme buď na ghee másle nebo na kokosovém oleji. Mezitím si mango smícháme s 1-2 lžičkou kokosové majonézy: ta nám závitky krásně osvěží.

Na mandlový dip smícháme:
-mandlové maslo Powerlogy - sójová omáčka
-mletý zázvor
-šťava z 1/2 limety
voliteľné: javorový sirup, chilli

Rolování závitků:
Samostatné ingredience si naskládáme na sebe. Začneme salátem, potom nudlemi (které jsme pořádně osušili), zeleninou a mangem smíchaným s Coco mayo. Nakonec posypeme osmaženým sezamem. Závitek rolujeme nejprve podélně, nebojte se ho co nejvíce zmáčknout: rýžový papír je dostatečně elastický. Nakonec závitek z obou stran uzavřeme a pořádně přitlačíme. Tentýž postup opakujeme u všech závitků. 

Autor receptu: Didi's Baking