Státní svátek 28.10. - Nedoručujeme a neodesíláme

Letní Banana Split pro děti

V letních měsících oceníme rychlé, jednoduché a osvěžující recepty, které potěší i naše nejmenší. Tento receptík vám nezabere ani 5 minut času, zato přinese hodně radosti!

Číst celé ↓

čas přípravy

5 minut

náročnost

1

počet porcí

1 porce

ingredience

postup

Postup je velmi jednoduchý. Banán si překrojíme podélně na polovinu. Dobře vychlazenou kokosovou smetanu vyšleháme ručním mixérem spolu s vanilkou úplně do tuha. Mezitím si ve vodní lázni rozpustíme kokosovou pomazánku čoko.

Servírovaní:

Rozpůlený banán položíme na talíř, kokosovou šlehačku rozdělíme na víc kopečků a naneseme na banán i na talíř. Přidáme čerstvé ovoce (jahody, borůvky) a nasekané oříšky - použili jsme jemné měkké pekany. Na závěr dezert polijeme lehce rozehřátou kokosovou pomazánkou čoko, posypeme kokosovými choco jerky a kokosovými chipsy.

Pokud dezert podáváte menším dětem, můžete použít místo kokosové šlehačky pár lžiček Prebiotic yoguardu. Jerky a kokosové chipsy vynechte, a přidejte jim ovoce, které mají nejraději.

Meze představivosti se nekladou :-) pro více zábavy zapojte do zdobení i vaše děti! Dobrou chuť.

TIP:  
Pokud preferujete karamelovou verzi, pak místo kokosové pomazánky čoko použijte karamelovou, a do kokosové smetany přidejte lžičku skořice.

Made by @didisbaking