Zpět

Silvestrovské tipy - pohoštění a drinky, silvestr jako rituál, uzavírání roku

Je to nejkouzelnější čas roku, zpívá se v jedné vánoční písni. A co vy, užili jste si Štědrý večer?

Svátky vánoční nicméně teprve začínají! Kouzlo Vánoc s námi vydrží ještě minimálně týden.

Jak oslavíte vstup do Nového roku? Silvestr přináší velkou pozvánku k novým začátkům. Přirozeně nás to vede k rekapitulaci roku uplynulého a tak nějak téměř každý přemýšlí nad tím, co by si přál prožít v roce dalším.

Za uplynulá léta, kdy jsme prožili oslavu Silvestra různými způsoby, ať už venku rituálně u ohně nebo divokým tancem či pohodovým hraním deskovek, pochopili jsme, že to, co je nejvíce obohacující, je vědomá přítomnost. Pokud jsme tady a teď, umíme jeden druhému naslouchat a dáváme si prostor pro sdílení, máme šanci vyslat Vesmíru skutečné přání do nového roku, ne jen bezmyšlenkovitou frázi „štěstí a zdraví“.

Krásný a vědomý rok 2023

K vědomému životu patří neodlučitelně i vědomá strava. Mezi svátky zažíváme velkou hojnost všemožných pokrmů z celého světa v kombinaci s těžkými českými klasikami a proto přinášíme pár tipů, jak svému zažívání trochu ulevit a odlehčit některá jídla či nápoje. Receptů na zdravější cukroví je všude plno, proto přinášíme tip na Wild & Coco zmrzlinový pohár. 

Zmrzlinu doporučujeme v kombinaci s rozmraženým ovocem a jedním z našich spreadů. Určitě zkuste posypat také oříšky či zalít kakaem Elimba BIO. Díky zmrzlině vše ztvrdne a krásně křupe. Pokud stejně jako my milujete drobenkové koláče, pak určitě vyzkoušejte náš recept na Crumble se zmrzlinou. Miska tohoto vynikajícího dezertu je hotová co by dup a přitom báječně obohatí náš mikrobiom. 

Chlebíčky, zase ty chlebíčky!

Chlebíčky a jednohubky patří jednoznačně mezi českou klasiku. My jsme ji tak trochu pozměnili, jelikož laktóza, ani bílé pečivo a celkově lepek, nám dobře nedělají. To jsme si ověřili mnohokrát a proto jsme přišli s naší Wild & Coco alternativou. Wild Focaccia BIO, chutná skvěle třeba s hummusem.

Co je Focaccia? Jde o původem italský pečený výrobek podobný pizze nebo chlebu. Ta naše pochází z Česka. Stačí ji rozmrazit, po krátkém rozpečení se rozvoní po tymiánu a bude na povrchu krásně křupavá.

Cizrnová pomazánka s Focacciou BIO

Na cizrnovou pomazánku si připravte cizrnu, tahini, Symbiotic Cocoguard, citronovou šťávu, vařenou řepu a sůl. Postup, jak na ni, najdete zde. Pomazánka je výborná v kombinaci s Focacciou BIO a naší Primebiotic Coco Mayo BIO

Vyzkoušejte také veganskou alternativu chlebíčků s Coco Mayo BIO. Vedle klasických chlebíčků se rozhodně neztratí, hrají totiž všemi barvami.

Udělejte na závěr roku něco hezkého pro sebe!

Jelikož jsem milovnice poselství inspiračních karet, vytvořila jsem karty pro život a každoročně si taháme jednu kartu, která nás bude celý rok provázet. Je naprosto fascinující, jak to sedí a to i těm, kteří na to příliš nevěří.

A jak získat lepší nadhled nad svými životními cíli či sny? Zkuste napsat dopis sami sobě, nebo třeba www.futureme.org, který Vám dojde za půl roku, za rok či klidně za pět let. Je to navíc krásný akt Vás k sobě samým. A věřte mi, že takový dopis Vás určitě v budoucnu potěší. 

Do nového roku Na zdraví!

Přípitek jako rituál? Lahodný šálek kořeněného Ceremoniálního kakaa Elimba Pomeranč-Kurkuma BIO k tomu přímo vybízí a navíc i zahřeje! A co takhle Karameládový virgin koňak? Připomíná vaječný likér, je však zcela bez alkoholu a čistě na rostlinné bázi.

Chcete si letos raději připít něčím svěžím, lehkým a přitom vyživujícím? Vyzkoušejte Kokosovou vodu Royal Virgin BIO v panenské RAW kvalitě. Nezapomínejte však na to, že kokos a chlazené nápoje v zimě ještě více ochlazují. Naši Royal Virgin kokosovou vodu si nejvíce užijete v pokojové teplotě.

A čím si letos připijete na zdraví Vy? Ať už to bude sekt, kokosová voda, kombucha či horké kakao, užijte si vstup do nového roku naplno. Rozhodně Vám přejeme „štěstí a zdraví“, ale také ať se Vám další rok splní to, co Vás vede k opravdové spokojenosti. Na radost, sílu, vděčnost a na zdraví!