Zpět

Jak si Vánoční hodování užít v radosti?

Perníčky, cukroví, chlebíčky, salát… Čeká vás o Vánocích výzva odříkání, nebo si na rodinných návštěvách popustíte uzdu? Přípitek sem, jednohubka tam a v břiše je to rázem jak na bojišti. Sváteční strava s alergeny jako je lepek či laktóza, velká míra sladkostí, polotovarů a chemických látek, je totiž ideálním prostředím pro vychýlení mikrobiální rovnováhy. Jak už od nás víte, ne všechny střevní bakterie jsou ty hodné. Bakterie na nic nečekají, když dostanou příležitost, ujímají se kormidla a určují dokonce i to, co dalšího do břicha pošleme. Je to pro ně, koneckonců, otázka života a smrti.

Vánoční balíčky pro celou rodinu

Vánoce bývají zkouškou pevné vůle. Stát nad sebou s bičem v ruce nicméně není náš styl, snažíme se raději hledat střední cestu a občasné vychýlení nahrazujeme našemu mikrobiomu nadstandardní péčí. Abychom k tomu motivovali i Vás, připravili jsme pro Vás Vánoční rodinné balíčky za 1499 a 2499 korun, které Vám pomohou udržovat rovnováhu ve střevech. 

Stylovou taškou z Bio bavlny plnou funkčních potravin určitě potěšíte před svátky nejen rodinu, ale i své přátele, kolegy či zaměstnance. Zabalili jsme do ní Biotic Cocofiry, zeleninové fermenty, hvězdu bramborových salátů Primebiotic Coco Mayo BIO a Granolu, která snadno odvrátí pozornost od sladkého.

Cukroví bez cukru a bez výčitek

Cukroví k Vánocům prostě patří a těžko se mu zcela vyhnout. Přinášíme proto pár odlehčených svátečních receptů. Třeba již teď můžete upéct naše veganské perníčky, které na Mikuláše určitě oceníte nejen Vy.

Vegan plněné perníčky

Ingredience

Postup

Smíchejte všechny ingredience na těsto a vypracujte pevné, nelepivé těsto. Zabalte ho a dejte do lednice na par hodin odpočinout. Poté těsto vyválejte a vykrájejte požadované tvary.. Na polovinu perníčků dejte lžičku pomazánky a vždy přiklopte druhou polovinou srdíček. Okraje jemně zmáčkněte. Pečte cca 15 minut na 170 stupňů. 

Nechte vychladnout a poté polijte rozehřátou čokoládou a posypte kokosem. 

Vánoční doba si o mlsání říká. Ukažte svým blízkým, že cukroví může být nejen dobré, ale i zdravé a výživné. 

Kakaovo-kokosová srdíčka s malinami

Ingredience

Postup

Smíchejte suché ingredience, přidejte rozpuštěné kokosové máslo, vodu, mléko a důkladně promíchejte. Těsto nalijete přibližně do poloviny výšky všech formiček a navrch dejte lžičku rozmačkaných malin. 

Do těsta přidejte kakao a zřeďte vodou. Kakaové těsto nalijte na srdíčka a pečte cca 25 minut na 170 stupňů. Hotová srdíčka posypte sušenými malinami.

Maso, které netrpělo

A jak si užít Štědrý večer bez kapra? Jednoduše už tím, že si kapra, ani řízek nedáte, bude Váš Štědrý večer o poznání štědřejší a hlavně milosrdný. K bramborovému salátu si můžete obalit třeba celerový plátek s nori řasou, jež celerový řízek k rybě chuťově přiblíží.

Chcete zkusit něco speciálního a exotičtějšího? Obalte si naše kokosové maso - Dužinu z mladého kokosu BIO! Půjde jednoznačně o příjemnou sváteční večeři, která do vašeho jídelníčku dodá zase něco nového.

Vánoční kokosový nekapr s Coco Mayo salátem

počet porcí 2

Ingredience

Na bramborový majonézový salát:

  • 2-3 polévkové lžíce Primebiotic Coco Mayo BIO
  • 2 velké vařené a nakrájené brambory
  • 2 polévkové lžíce sterilované zeleniny (hrášek, mrkev, okurka) 
  • pro ochucení: sůl, pepř

Postup

Kokosovou dužinu osolte, opepřete, dobře obalte v drcených nachos/kukuřičných lupíncích a vložte na 15 minut do trouby při 180 stupních. Všechny ingredience na bramborový salát smíchejte dohromady a pochutnejte si na štědrovečerní večeři.

Naše zboží se Vám na poště nezasekne!

Nebojte, vše se k vám dostane včas. Náš ověřený kurýr Gibon bude doručovat zboží až do Vánoc tak, jak jste zvyklí. Třetí den tak většinou zboží máte doma v lednici. Mezi svátky bude Gibon doručovat 28. a 30. 12. Kromě toho spolupracujeme s novým kurýrem BEVY, který doručuje po Praze ve večerních hodinách bez hluku a bez emisí. Jezdí totiž pouze elektrickými vozy.