• Thajský durian (mražený)
  • mražené

Thajský durian (mražený)

Král ovoce – thajský durian sklizený v plné zralosti.

Chuti jeho krémové dužiny mnozí beznadějně propadnou a navždy považují durian za nejlepší ovoce světa. Přidáte se k nim?

Zjistit více ↓
RAW THE BEST WITH COCOGUARD OR COCOFIR
Mražené zboží! Omlouváme se, ale z důvodu udržení čerstvosti nelze tento produkt dopravit na všechny adresy. Zkontrolujte prosím možnosti dopravy.
499 Kč
Za tento produkt získáte 24 cococreditů
Skladem. U Vás bude pravděpodobně 21. 5. 2024.
Minimální expirace: 120 dní
Možnosti dopravy

Ovoce z jiné planety

Říká se, že durian buď milujete, nebo naopak. Nic mezi tím. My známe víc těch z první skupiny.

Durian je mimořádný, opravdový král. Tohle vysoce ceněné ovoce není příliš podobné ničemu, co jste dosud ochutnali. Už ten vzhled – vypadá, jako mimozemšťan. Může mít až 5 kg a celý jeho povrch kryjí dřevnaté ostny.

Další překvapení přichází uvnitř. Dužina durianu je rozdělená vnitřní strukturou do několika dužnatých částí a každá obsahuje velkou pecku, trochu podobnou kaštanu.

Dužina jako crème brûlée, ale ta vůně…

To, na čem vzniká lehká závislost (u orangutanů nezvladatelná), najdete uvnitř. Zralá dužina je měkká a krémovitá. Tomu přispívá i obsah zdravých tuků, podobně jako u avokáda.

Chutí i barvou připomíná prý vanilkový puding s praženými oříšky a restovanou cibulkou či zralým sýrem. A tady se dostáváme k vůni.

O věhlas durianu se nejvíc zasloužila právě jeho vůně. Někdo by řekl spíš zápach. Durian má charakteristické aroma, které připomíná směs cibule, zralého sýra a plynu. V některých asijských zemích, kde durian roste, vás s ním nepustí do hotelu ani do letadla.

Ale pozor, byla by obrovská škoda nechat se odradit! Durian může být láska na první ochutnání, o čemž svědčí jeho rychle rostoucí produkce a spotřeba ve světě.

 


Jak se sklízí a zpracovává?

Náš mražený durian odrůdy Monthong roste v Janthaburi v Thajsku na malé rodinné farmě. Sklízí se až když je plně vyzrálý, a jeho dužina se rychle naporcuje a zamrazí. Při jeho dozrávání se nepoužívá žádná chemie, kterou jinak v Asii běžně vstřikují do durianů, aby dozrály. Vy si tak užijete durian s dokonale rozvinutou chutí a nutričními hodnotami.

Plody, které se do Evropy dováží nemražené a vcelku, se často sklízí nezralé a zrání se ovlivňuje právě pomocí chemických látek.

Jak si durian nejlépe užít?

Nechte jej rozmrazit v ledničce, nebo při pokojové teplotě. Nejlepší je vychutnat si jej hned poté, co dužina změkne. Jí se samotná, nebo z ní lze vyrobit zmrzlinu či dezerty. Jezte durian, když máte prázdný žaludek a nemáte kolem sebe osoby citlivé na jeho vůni.


Naše tipy

  • Skladujte zmrazené při teplotě -4 do -18°C.
  • Po rozmrazení skladujte v teplotě do 5 °C a spotřebujte do 4 dní.
  • Po částečném rozmrazení je možné znovu zamrazit.

 

Složení Thajský durian (mražený)

100 % durian loupaný

RAW THE BEST WITH COCOGUARD OR COCOFIR

Výživové hodnoty

Na 100 g:

Energetická hodnota  615 kJ / 147 kcal 
Tuky  5,3 g
z toho nasycené 1,6 g
Sacharidy 27,1 g
z toho cukry  14,8 g
Vláknina 3,8 g
Bílkoviny 2,3 g
Sůl 2,0 mg

Hodnocení

Nikdo ještě produkt nehodnotil. Buďte první!
5,0
1 hodnocení
Napište recenzi