Rýžová kaše s toppingem Elimba

Rýžová kaše může mít mnoho odstínů a příchutí. Nás jich baví celé spektrum a pokud naše snídaně voní po kakau a chutná po miliardách přátel, je to to pravé. A třeba i pro vás!

Číst celé ↓

čas přípravy

10 minut

náročnost

1

počet porcí

2 porce

ingredience

postup

Rýži si propláchneme, zalijeme půl na půl vodou a kokosovým mlékem a necháme povařit. Po pár minutách, když se voda začne vypařovat, přiléváme pomalu za stálého míchání kokosové mléko. Přidáme vanilku.
Zatím si zkaramelizujeme višně: na rozpáleném kokosovém oleji na pár vteřin orestujeme višně, přidáme kokosový cukr a necháme pomalu podusit. Když se nám cukr rozpustí a višně se převaří, odstavíme je z ohně a necháme vychladnout.
Po asi 15 minutách by měla být rýže uvařená a měla by mít krémovou konzistenci. Rozdělíme ji do dvou misek, polijeme našimi zkaramelizovanými višněmi, dochutíme ořechy podle chuti, skořicí, mandlovým máslem a kokosovými plátky. Na závěr přidáme oblíbený Elimba topping, který se pod vlivem tepla pomalu rozpustí a vytvoří úžasnou, jemnou kakaovou chuť.
Tato kaše je skvělá ať už na snídani nebo jako malý snack, když potřebujete tělo zahřát, chvilku se zastavit a doplnit kvalitní živiny.

Autor receptu: Didi's Baking