Blog

3 zdravé snídaně pro energické a radostné ráno

Zdravá a výživná snídaně je základ, který není radno podceňovat. Proto jsme pro vás připravili naše nejoblíbenější snídaňové recepty, které udělají každé ráno speciálním.

Celý článek

3 zdravé snídaně pro energické a radostné ráno

Zdravá a výživná snídaně je základ, který není radno podceňovat. Proto jsme pro vás připravili naše nejoblíbenější snídaňové recepty, které udělají každé ráno speciálním.

Energii a sílu na Ukrajinu

Naší hlavní hodnotou je blaho nás všech i naší planety Země. Aktuální situace není lhostejná ani nám. Připojujeme se tedy k dalším podporovatelům a rádi bychom prostřednictvím našich kokosových dobrot dodali energii a sílu lidem, které válka na Ukrajině zasáhla.

Doplňky stravy – koncentrované zdraví nebo tabletky plné chemie?

Doplňky stravy mohou být poměrně kontroverzní téma. Někteří zastánci kvalitní stravy je zatracují, jiní na ně nedají dopustit. Rádi byste zjistili, jakým doplňkům stravy se vyhnout, jaké jsou naopak přínosné a proč byste je měli zařadit do svého jídelníčku? Pak jste tu správně. Pojďte se s námi doplňkům stravy podívat takzvaně pod pokličku a odhalit jejich tajemství!

 

Podpořte s námi deštný prales na Kostarice a obdarujte sebe i planetu Zemi

Milujeme planetu Zemi, na které žijeme, a chceme o ni pečovat. Pravidelně proto vykupujeme deštný prales, který se mění v rezervaci. Pojďte do toho s námi a obdarujte sebe i přírodu!

Ochutnejte lahodné thajské ovoce

Napadlo vás někdy, jak by bylo prima vyměnit podzimní chlad a ranní mlhy za dovolenou v tropech, kde byste celý den mlsali slaďoučké ovoce? Do Thajska vás sice nepošleme, ale zato jsme to nejlepší z něj přivezli do Česka. Ochutnejte.

3 kokosové dobroty, které vás naladí na příchod Vánoc

Do Vánoc zbývá přibližně měsíc. Pohodu s kokosovými dobrotami si ale můžete doma vykouzlit už dnes. Protože víme, že vánoční období bývá pro zažívání většiny z nás hodně náročné, zařadili jsme do předvánočního speciálu recepty sladké a přitom bezlepkové a bez cukru. Věříme, že náš výběr oceníte.

Podzimní cesta k harmonii: jak souvisí detox se střevním mikrobiomem?

Střevní mikrobiom – pojem, který na našem blogu skloňujeme ve všech pádech. Jak ale souvisí zdraví střev a střevního mikrobiomu s detoxikací organismu? Na to se zaměříme ve třetím díle Podzimní cesty k harmonii.

Podzimní cesta k harmonii: mýty o detoxu a pohled odborníků

O detoxu, neboli očistě organismu, se šíří mnoho mýtů. Do jaké míry jsou tyto mýty pravdivé? A co si o detoxu myslí odborníci z řad farmaceutů, naturopatů či expertů na funkční výživu? To se dozvíte v našem dalším díle Podzimní cesty k harmonii.

Podzimní cesta k harmonii: proč, jak a kdy detoxikovat své tělo?

Chcete posílit své tělo i mysl a nastartovat obranyschopnost svého organismu, aby vás nezaskočila žádná nemoc, sychravé počasí nebo podzimní únava? Ve čtyřech dílech naší Podzimní cesty k harmonii se zaměříme na to, jak toho dosáhnout skrze očistu organismu, jež je nezbytná pro pevné zdraví každého z nás.

Alergie, potravinová senzitivita a histaminová intolerance: jak nad nimi vyhrát?

Histamin – hormon, který jedni proklínají, druzí mu nepřikládají důležitost a třetí o něm nikdy neslyšeli. Jak souvisí histamin s alergií, potravinovou intolerancí nebo třeba bolestí hlavy? Jaké příznaky má histaminová intolerance? A jak poznat, zda histaminovou intolerancí trpím?

Dožínky: kouzelný svátek hojnosti a období nejcennějších darů přírody

Léto je na svém vrcholu a příroda kolem nás je plná lahodných zralých plodů. Dožínky neboli Žně, tradiční slovanský svátek hojnosti a radosti z úspěšné úrody, zůstává aktuální i dnes. V nynější uspěchané době je sice těžké se na chvilku zastavit a užít si radost z přírodního bohatství, které kolem sebe máme, ale rozhodně to stojí za to. Pojďte to s námi zkusit.

Tempeh: nejdůležitější fakta, zajímavosti a nejčastější otázky

Propadli jste kouzlu tempehu? Nebo toto slovo vídáte kolem sebe, ale ještě jste tempeh neochutnali? Ať už jste milovníkem této suroviny nebo se teprve chystáte ji vyzkoušet, připravili jsme pro vás článek, který shrnuje nejčastější otázky, nejdůležitější fakta a zajímavosti z tempehového světa.