Blog

Samhain, Halloween

Poslední říjnový den je datum, které pro naše předky hrálo důležitou roli - starý rok skončil a začal nový. Dnes tento svátek známe pod názvem Halloween, nicméně jeho tradiční keltský název je Samhain. Čeká nás čas, ve kterém se přirozeně otevírají temná témata jako je smrt, strachy, stíny či nemoci. Je dobré se jim nevyhýbat, naopak, je lepší se na ně připravit. 

Celý článek

Samhain, Halloween

Poslední říjnový den je datum, které pro naše předky hrálo důležitou roli - starý rok skončil a začal nový. Dnes tento svátek známe pod názvem Halloween, nicméně jeho tradiční keltský název je Samhain. Čeká nás čas, ve kterém se přirozeně otevírají temná témata jako je smrt, strachy, stíny či nemoci. Je dobré se jim nevyhýbat, naopak, je lepší se na ně připravit. 

5 biohacků Atreye Rae pro podzimní sílu a zdraví

Meditujete alebo to aspoň skúšate? Bravo! Našim jesenným biohackingovým tipom dominujú tipy týkajúce sa meditácie. Okrem toho si pre vás Atreyova manželka Kateřina pripravila meditáciu, ktorou môžete krásne ukončiť deň...

Potravinové doplňky, které nedají virům a bakteriím šanci

Vzpomenete si ještě na animovaný francouzský seriál Byl jednou jeden život? Pokud ano, jistě se vám vybaví díl, ve kterém obranné buňky bojují s nepřátelskými návštěvníky v těle. A tak nějak to v těle chodí každý den. Náš imunitní systém nás nejen chrání, ale doslova nám zachraňuje život. Rozpoznává cizí vetřelce a posílá proti nim do boje obranné týmy a čistící jednotky. Kromě nich nám také slouží přátelské bakterie. Největší část naší imunity totiž sídlí ve sliznici střeva, kde žijí biliony mikrobů, které chrání naše střevo. Je to, koneckonců, jejich domov.

Přichází podzim, podpořte zdraví střev a imunitu!

S končícím létem nastává období, kdy je potřeba začít více myslet na naši imunitu. Hřejivé letní dny nahrazuje kolísavé podzimní počasí a s ním spojené ochlazení. Klidný čas dovolených vystřídá hektický návrat do běžného pracovního procesu a seznam povinností. Začínáme více omezovat čas pro relaxaci a regeneraci a trávíme více času prací. Tyto faktory a mnoho dalších vedou k postupné, zvyšující se stresové zátěži. Není tedy vhodnější čas k podpoření naší imunity, něž v tomto období. 

Histabiotics - revoluční probiotikum jako podpůrný prostředek při histaminové intoleranci

V tomto článku se podíváme blíže na to, proč někteří lidé trpí různými chronickými symptomy jako například nadýmáním, bolestí hlavy, GIT problémy, rýmou, vyrážkou a další, a to i přesto, že eliminovali potenciální „spouštěče“ daných problémů ze svého jídelníčku. 

Proč tomu tak je? 

Nejrychlejší svačiny nejen pro děti do školy

Pamatujeme si to všichni. Velká přestávka je časem svačin, kdy většina z nás vytahovala z batohu namazané rohlíky či chleba. Dnes ale víme, že to jde i jinak, lépe a zdravěji.

Bakterie, které dobijí vaše baterie. Superhuman Kimchi jich má miliardy.

Pozdní léto a nadcházející podzim k fermentaci přímo vybízí. Mít v lednici pár sklenic kvašené zeleniny, je ta nejlepší příprava na chladné měsíce. Fermentovaná zelenina totiž dodá tělu potřebné vitamíny, minerály i energii.

Fermentované produkty a jejich vliv na imunitu

Pojem fermentace se skloňuje stále více. Mnozí věří, že její účinky dokážou pozitivně ovlivnit zdraví, a studie to potvrzují. Věděli jste však, jak takové fermentované potraviny vznikají a že si je můžete vyrobit i sami doma?

 

Čas sklizně je tu! Co jíst na podzim a posílit tak imunitu na zimu?

Zase je tu! Konec léta… Ten příjemný čas dlouhých stínů, zlaté barvy a vrcholné hojnosti plodů, které právě dozrávají. Zařaďte jich do jídelníčku co nejvíce. Sezónní strava udržuje naši fyzickou stránku a psychiku v rovnováze, a tím udržují náš trávicí oheň. Přinášíme vám pár tipů na to, jak si konec léta vychutnat naplno.

Konec léta? Čas slavit život. Tři tipy jak oslavit svátek Dožínek

Čas slavit!

Konec léta oznamuje, že přichází čas na velkou oslavu. Plodná část roku je již téměř za námi a pomaličku přichází závan babího léta, které naznačuje , že se bude blížit zima.

Cesta je cíl a jídlo je pohon. Co nezapomenout při cestování?

Moře, hory, jezera a lesy… Chystáte se na výlet, vytouženou dovolenou nebo víkendový pochod? Cesta je cíl a jídlo je pohon. Proto přinášíme pár tipů, co si kromě kapesního nožíku, ručníku a kartáčku na zuby nikdy nezapomenout zabalit s sebou. 

 

Jak v létě zpomalit a osvěžit se?

“Je mi horko.” 

“Jsem úplně zpocená.” 

“Letos teploty lámou rekordy...”

 Poznáváte se v tom?