Objevujte kokos.

Kukuřičná kaše s borůvkovým želé

Bobuloviny jsou oblíbeným ovocem, které poskytuje širokou škálu rozmanitých chutí. Radost dělají i našemu tělu, na které mají blahodárné účinky. Dopřát si je můžete například v kukuřičné kaši s borůvkovým želé. Co říkáte?

Číst celé →

Asijské sezamové tofu s pak choi

Brukev čínská neboli pak choi patří mezi příbuzné mangoldu a představuje velkou zásobu živin. V receptech na asijský způsob navíc vyniká její jemná chuť. Vyzkoušejte ji v kombinaci se sezamovým tofu!

Číst celé →

Hokkaido salát s kapustou, grilovaným tempehem a Coco mayo

Ne nadarmo se hráškovému tempehu přezdívá svíčková mezi tempehy. Ten se díky své jemné chuti a křehkosti těší velké oblibě nejen mezi příznivci bezmasé stravy. Připravte si jej v kombinaci s dýní hokkaido a vykouzlíte si tak originální salát, na který nedáte dopustit. 

 

Číst celé →

Zeleninový krém s řasou nori

Zeleninové krémy s jemností kokosového mléka: kdo by je nemiloval! Odteď je ale budete díky této inspiraci rádi vyšperkovávat mořskými řasami. Nevěříte? Vyzkoušejte.

Číst celé →

Exotický mango salát s řasou Nori

Že je znáte jenom v sushi? To je možné. Řasy Nori v sobě však skrývají mnohem více možností: skvěle se hodí do lehkých salátků, ve kterých zastoupí velké množství bílkovin, vitaminu a minerálů. Tak hurá na ně!

Číst celé →

Svěží salát s grepem, Coco mayo a oříšky

Jarní svěžest v jakémkoliv ročním období? Dopřejte si zeleninovou pestrost, ovocné flavonoidy a prebiotickou Coco mayo v podobě svěžího salátku s grapefruitem!

Číst celé →

Ananasovo-mangový rýžový pudink

Snídaně s vůní tropických dálek, která znamená vitaminovou bombu? Tímto rýžovým pudinkem potěšíte nejen své chuťové pohárky, ale i svůj organismus. A třeba právě díky beta-karotenu obsaženém v mangu i svůj zrak!

Číst celé →

Těstoviny s brokolicovým pestem a fazolovými lusky

Mimořádně zdravá zelenina? I tak jsou označovány fazolové lusky, které se pyšní vysokým obsahem bílkovin a mnoha pozitivními účinky na naše zdraví. Vytvořte si s nimi krásně zelený a zdravý jarní oběd!

Číst celé →

Detoxikační smoothie s řapíkatým celerem

Řapíkatý celer je vysoce aromatická zelenina ceněná v mnoha světových kuchyních pro svou unikátní chuť i vůni. Jeho benefity však sahají mnohem dále: má prokázané antioxidační, protizánětlivé, antiseptické a sedativní vlastnosti. Pojďte si z něj spolu s námi připravit smoothie, které můžete nejen v době očisty zařadit do jídelníčku. 

Číst celé →

Cizrna na kari s kokosovým “masem”

Kokosová dužina má mnoho využití. Jedním z nich je příprava receptů, v nichž v kombinaci s luštěninami a rýží vykouzlí doslova neodolatelný a jednoduchý, leč plnohodnotný pokrm. A ta jemná chuť kokosového mléka.. mňam!

Číst celé →

Zapečená borůvková kaše

Nejen pro ostrozrak slouží borůvky: blahodárných účinků mají na kontě totiž celou řadu! A co když byste si s nimi chtěli připravit nějakou méně tradiční snídani s tolik tradičními ovesnými vločkami? Tady je! 

Číst celé →

Veganský malinový bagel

Původně židovský pokrm ze 17.století možná znáte hlavně ve slané podobě. Co ale zkusit jeho malinovou verzi à la neodolatelnou atypickou cukrovinku?  

Číst celé →